• Szkolny Klub Wolontariatu HELPING HAND

Podsumowanie zbiórki dla schroniska w Cieszynie

Zakończyliśmy zbiórkę darów rzeczowych

dla schroniska „Azyl”  w Cieszynie.

W sumie zebraliśmy 30 kg karmy.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Szkolny Klub Wolontariatu.

Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu dzieci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz świetlicy pamiętały o emerytowanych nauczycielach naszej szkoły. Specjalnie dla nich przygotowały kartki z najlepszymi życzeniami.

Szkolny Klub Wolontariatu,

wita w nowym roku szkolnym. W tym roku dołączyli do nas nowi członkowie. We wrześniu wybraliśmy lidera naszego klubu oraz jego zastępców. Liderem został Rafał Fryda a jego zastępcami Zofia Trzos oraz Tomasz Olszar.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji zbierania zakrętek. Akcja będzie trwać do końca roku szkolnego.

W grudniu, miesiącu szczególnym dla wolontariuszy, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu z Iskrzyczyna zapragnęli się przedstawić :-)

To uczniowie klasy czwartej i piątej, którzy 6 grudnia wcielili się w szkole w pomocników Świętego Mikołaja, aby przynieść trochę radości i
          słodkości pozostałym uczniom, szczególnie najmłodszym z nich :-)

Jednak gotowi do szerzenia dobra i pomocy

są przez cały rok!!!
          Dziękują, przy tej okazji, wszystkim Tym, którzy włączyli się w organizowaną przy ich wsparciu akcję Szlachetnej Paczki oraz pomoc w postaci zakupu cegiełek zasilających konto Fundacji na rzecz dzieci niepełnosprawnych Pomóż i Ty.

Już dziś wolontariusze zapraszają do włączenia się w inicjatywę charytatywną Towarzystwa Nasz Dom - Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
          Pamiętajmy - razem możemy więcej !!!

Zakończenie akcji „Góra Grosza”

Już po raz kolejny w okresie 25.11.2019- 02.01.2020 ruszyła w naszej szkole akcja "Góra Grosza". Polega ona na wrzucaniu do specjalnego pojemnika drobnych monet, które każdy z nas posiada. Nad przebiegiem zbiórki i liczeniem czuwał szkolny wolontariat.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Akcja ta, ma również działanie  edukacyjne – udowadnia naszym uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W tym roku udało nam się uzbierać prawie 130 zł. Dziękujemy !!!

HELPING HAND

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs na nazwę i logo Szkolnego Klubu Wolontariatu został rozstrzygnięty. Zwycięskim projektem okazała się praca uczennicy klasy VI, Nadii Warzybok.

Pomysł i praca Nadii staną się oficjalną nazwą naszego Klubu w roku szkolnym 2019/2020.

KARTKI DLA NAUCZYCIELI EMERYTÓW

„Kto w dzieciństwie miał szczęście spotkać dobrego nauczyciela,

ten z wdzięcznością wspomina go przez całe życie”

Z okazji zbliżającego się święta - Dnia Edukacji Narodowej, a tym samym Dnia Nauczyciela, uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w projekcie tworzenia kartek z życzeniami dla nauczycieli emerytów.  Mamy nadzieję, iż otrzymane życzenia okazały się miłym akcentem dla uczczenia tego wyjątkowego dnia.

Zakończenie akcji

„Pełna miska dla schroniska”

Każdy, kto choć raz był w schronisku dla zwierząt wie, iż jest to miejsce pełne smutku, lęku i wielu złamanych serc….

Dlatego, jak co roku, nasza szkoła w listopadzie wzięła udział z zbiórce karmy i najpotrzebniejszych produktów dla podopiecznych schroniska „Azyl” w Cieszynie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, za bardzo aktywne włączenie się do akcji.

Obchody Dnia Wolontariusza w naszej szkole

„ …łzy pozamieniać w śmiech,

nie ma nic bardziej cennego…. „

„Dzięki wolontariuszom wszyscy mają lepszą przyszłość” – powiedział Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon, odnosząc się do Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia.

Dzień ten jest okazją do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.

Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole został uczczony poprzez występ artystyczny z udziałem klasy III. Aktorzy wcielili się w symboliczne role aniołków i diabełków, czyli odwieczną walkę dobra ze złem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam drodzy wolontariusze wytrwałości, siły i wiary w to co robicie oraz dużo pozytywnej energii, którą będziecie zarażać innych. Niech stale przewodzi Wam sentencja: „Pomagając innym, pomagasz i sobie”.