Aktualności

O szkole Biblioteka Samorząd Uczniowski Punktowy system oceniania Dokumenty szkoły Świetlica Kalendarz na rok szkolny 2018/2019 Logopeda

Szkoła dziś

O szkole

Szkoła Podstawowa w Dębowcu jest ośmio oddziałową szkołą samorządową  prowadzoną przez Urząd Gminy w Dębowcu  i jest jedną z czterech szkół podstawowych w gminie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

mgr Katarzyna Rymar

Szkoła Podstawowa w Dębowcu

dysponuje dwoma budynkami:

Mała Szkoła” w której uczą się klasy I-III oraz

Nowa Szkoła” w której uczą się klasy IV-VIII.

W budynku „Małej Szkoły” znajdują się:

cztery przestronne, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne ( przygotowane do przyjęcia dzieci sześcioletnich), jadalnia, pokój nauczycielski, toalety, szatnie oraz sala gimnastyczna.

W  budynku „Nowej Szkoły” znajduje się:

Szkoła posiada nowoczesną pracownię multimedialną wyposażoną w komputery firmy Macintosh, projektor i oczywiście stały dostęp do Internetu.

W naszej szkole uczniowie korzystają z bardzo nowoczesnej pomocy dydaktycznej jaką jest Tablica Interaktywna. Nasza szkoła posiada dwie tablice: stacjonarną oraz przenośną.

Szkoła posiada również pełnowymiarową salę gimnastyczną i salę do gimnastyki korekcyjnej oraz pomieszczenie rekreacyjno-sportowe - siłownię.

Na terenie szkoły znajduje się kompleks sportowo - rekreacyjny z boiskami do piłki nożnej, siatkowej , bieżnią i skocznią oraz plac zabaw dla najmłodszych.

W szkole znajduje się nowoczesna biblioteka, która posiada cztery stanowiska komputerowe oraz duży księgozbiór bogaty w nowości wydawnicze.

Nasza szkoła posiada również biblioteczkę anglojęzyczną-"English Library", w której znajdują się pozycje w języku angielskim, filmy, nagrania oraz programy multimedialne do nauki języka.

Nasza świetlica proponuje zajęcia relaksujące w formie gier i zabaw z bogatym zapleczem gier planszowych, puzzli i klocków. Odbywają się tu również zajęcia artystyczne: plastyczne, muzyczne, techniczne i żywego słowa.

Szkoła posiada profesjonalną pracownię ceramiczną, w której młodzi artyści mogą wypalać swoje dzieła w piecu komorowym do wypału ceramiki artystycznej.

W szkole mieści się również kuchnia oraz stołówka.

W naszej szkole uczniowie mają własne szafki  na ubrania.

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”

Nasza szkoła  jest miejscem pełnego rozwoju każdego ucznia. Dla uczniów ze zdiagnozowanymi zdolnościami oraz problemami tworzymy programy indywidualne. W szkole prowadzone są liczne koła zainteresowań, zajęcia indywidualne , wyrównawcze, logopedyczne. Prężnie działa tzw. „Grupa Wsparcia”, która pomaga rozwiązywać problemy nie tylko uczniom, ale także i rodzicom.

Nasz szkoła chce wychować ucznia samodzielnego i odpowiedzialnego,który zna swoją wartość i walory, który potrafi skutecznie eliminować własne słabe strony i nie ulega negatywnym wpływom, broni swego stanowiska bez naruszania praw innych do własnego zdania.

Aktualności

• Szkoła Podstawowa imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej