Świetlica szkolna

"...każdy uczeń ma prawo do bezpiecznej zabawy, odpoczynku, rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań..."

Głównym zadaniem świetlicy jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, stymulowanie aktywności twórczej, wdrażanie pozytywnych zachowań moralno- społecznych, umiejętności współdziałania w grupie oraz koleżeńskiego współżycia.

Nasza świetlica proponuje zajecia relaksujące w formie gier i zabaw z bogatym zapleczem gier planszowych, puzzli i klocków. Posiada stały dostęp do placu zabaw, boiska gdzie prowadzone są zajęcia rekreacyjno-sportowe.

W świetlicy prowadzona jest indywidualna pomoc w nauce, przy aktywnej i systematycznej współpracy woluntariatu "Pomocna Dłoń", działającego przy Gimnazjum w Dębowcu. Uczniowie odrabiają zadania domowe pod czujnym okiem nauczycieli oraz organizowanej przez nich pomocy koleżeńskiej.

Odbywają się również zajęcia artystyczne: plastyczne, muzyczne, techniczne i żywego słowa. Dobrze i chętnie śpiewające dzieci mogą rozwinąć swoje zdolności w działającym kole piosenki.
Świetlica aktywnie uczestniczy w życiu szkoły organizując imprezy okolicznościowe: andrzejki, mikołajki, kiermasze świąteczne, tworząc dekoracje, gazetki oraz wystawy prac plastycznych.

Zapraszamy !!!

• Szkoła Podstawowa w Dębowcu