• Sztandar szkoły

•    Sztandar ma kształt kwadratu, o boku – 100 cm. Przymocowany jest do drewnianego drzewca o wysokości dwustu trzydziestu cm, zakończonego metalową głowicą w formie orła w koronie. Na drzewcu przymocowano 12 gwoździ, upamiętniających dwunastu fundatorów sztandaru.

Awers płata sztandaru zawiera kolorystykę oraz elementy herbu Dębowca.

Na żółto – niebieskim tle, centralną część zajmuje symbol cichociemnych – bojowy znak spadochronowy w kolorze srebrnym. Pod nim widnieje stos czterech książek, symbolizujących wiedzę i mądrość.

Symbole otacza zielony półokrąg, scalony liśćmi dębu po obu stronach, nad którym wyszyto czarnymi literami: Szkoła Podstawowa w Dębowcu, a wewnątrz okręgu, na zielonym tle – złotymi literami: im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Anno Domini 2018.

W dolnych narożach sztandaru znajdują się liście dębu, okolone dwoma kłosami

w kolorze żółtym, które są elementami herbu Dębowca.

Rewers sztandaru to wizerunek orła białego w złotej koronie na czerwonym tle.

Godło wyhaftowano srebrno – złotym szychem, a wokół niego w okręgu napis: - -Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka.

U jego podstaw widnieją dwa kłosy w kolorze złotym.

Płat sztandaru obszyty jest złotymi frędzlami z trzech stron i przymocowany do drzewca jedenastoma pierścieniami.

Sztandar zaprojektowała Dorota Don