Aktualności

Filia Iskrzyczyn

Wydarzenia z życia szkoły

     

 

UKŁAD SŁONECZNY 

 

         Uczniowie klasy szóstej przygotowali na lekcje  przyrody Układy Słoneczne. Wielu z nich wykazało  się pomysłowością. Prace można oglądać na wystawie, na korytarzu szkolnym.

 

 

      

                

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ANDRZEJKI CLIPART


Znalezione obrazy dla zapytania ANDRZEJKI CLIPART

 

 

       29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa  andrzejkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski oraz  klasę VI. Głównymi elementami wydarzenia były ciekawe  wróżby, zabawy taneczne przy muzyce a także coś dla  łasuchów czyli sklepik z pysznościamiJ Dziękujemy za  wspólną zabawę

 

 

 

 

 

 

           Dzień Pluszowego Misia Znalezione obrazy dla zapytania dzień pluszowego misia

 

 Wszyscy uczniowie szkoły mieli mozliwość zaprezentowania swych pluszowych ulubieńców. Natomiast uczniowie klas I, II, IV uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, których bohaterem był miś Uszatek

 

 

 

 

 

 

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 22 listopada 2018 r. ( czwartek ), o godz. 16:00 odbędzie się

zebranie z rodzicami. 

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania w biblioteceW bibliotece

 

 

  Biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jakie zbiory są w niej gromadzone, jak wyszukać potrzebną ksiażkę oraz jak w biobliotece należy się zachować. Określili sposób korzystania z książki, by nie uległa uszkodzeniu lub zniszczeniu. Poznali autorów i tytuły lektur, które wkrótce przeczytają.

 

 

 

 

 

 

 

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo! 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Znalezione obrazy dla zapytania 100 lecie niepodległości

 

 

 

 

            100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wydarzenie ważne w życiu każdego Polaka. W naszej szkole obchody rocznicowe zostały poprzedzone różnorakimi działaniami adresowanymi do całej społeczności uczniowskiej. Centrum koordynującym

była szkolna biblioteka.   

             Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach pod hasłem ,, Jestem Polakiem”. Utrwalili wiadomości o polskich symbolach narodowych, ,, poszukali'' swojej Ojczyzny  nie tylko na mapie, ale wokół siebie. Odnaleźli ją w tradycji, historii, domu rodzinnym, przyrodzie. Wspólnie wykonali plakat, będący zapisem treści wypełniających pojęcie Ojczyzny. Przeczytali utwory poetyckie polskich poetów ukazujące krajobraz i piękno naszego kraju. Przypomnieli legendy odnoszące się do początków polskiej państwowości.

            Uczniowie klasy V i VI definiowali pojęcie patriotyzmu. Określili cechy postawy patriotycznej w  okresie niewoli narodu i w czasach współczesnych. Obecnie to szacunek dla symboli narodowych, identyfikowanie się z barwami narodowymi, pamięć o bohaterach poległych za wolność Ojczyzny, gotowość do poświęceń na jej rzecz, dbałość o język ojczysty, znajomość historii Polski, dzieł polskich twórców, kultywowanie tradycji, znajomość historii swojej ,, małej Ojczyzny''.

            Propozycją działań adresowaną do wszystkich był udział w konkursie ,, A to Polska właśnie...”. Indywidualne prace realizowały  tematy z wykorzystaniem umiejętności plastycznych lub literackich. Ich autorzy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi.

            Najważniejsze informacje związane z  naszym Biało – Czerwonym Świętem zostały wyeksponowane w formie okolicznościowej prezentacji wzbogaconej pracami plastycznymi.

            Zwieńczeniem działań była uroczystość rocznicowa w dniu 9.11.2018r. przygotowana przez uczniów kl. VI. Złożyły się na nią utwory poetyckie, pieśni żołnierskie, rys wydarzeń historycznych, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W szkolnym ogrodzie zasadzony został  przez kierownika filii i przedstawicieli wszystkich klas Dąb Niepodległości upamiętniający tę ważną rocznicę. Gościem uroczystości była p. Olga Stuchlik – dyr G Z O S i P w Dębowcu.  O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Wcześniej wysłuchali informacji wyjaśniającej, jaką pieśń nazywamy hymnem, historii powstania naszego hymnu państwowego, jego roli w życiu narodu, okoliczności, w jakich jest  śpiewany. Przypomniane zostały sylwetki wielkich Polaków, których nazwiska hymn przywołuje.

            Pamiątką wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w murach naszej szkoły jest fotografia ukazująca wszystkich uczestników tego doniosłego wydarzenia. Wydarzenia, które właśnie zapisuje się w historii, a my mamy w nim swoje miejsce.

 

 

 

 

 

 

              Świetlicowy konkurs „Pani jesień” Znalezione obrazy dla zapytania jesienny liść

 

          W październiku, w ramach zajęć świetlicy szkolnej, odbył się konkurs pt. „Pani jesień”. Uczestnicy tworzyli kolaż z suchych liści, formowali i sklejali różne kompozycje na kartkach A4. Wykazali się przy tym ogromną fantazją i umiejętnościami artystycznymi. Wszyscy, biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Wycieczka klasy czwartej doPszczyny 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania warownia rycerzy pszczyńskich                "W dniu 29 października br. klasy czwarte z  gminy Dębowiec,  udały się na wycieczkę naukową do  Warownii Rycerskiej w Pszczynie.  Uczestniczyliśmy  w  żywej lekcji historii poświęconej średniowieczu. W  czasie warsztatów dowiedzieliśmy się wielu  ciekawostek na temat  między innymi życia  codziennego, architektury, odzienia oraz  uzbrojenia  w tej epoce.

          Uczniowie mieli możliwość przymierzenia  strojów mieszczańskich oraz   skompletowania zbroi  rycerskiej. Następnym punktem wycieczki był  wykład  o uprawie i żywieniu w tamtych czasach, połączony z  formowaniem ciasta chlebowego i jego wypiekiem.

W czasie  oczekiwania na gotowe chlebki był czas na posiłek, po którym udaliśmy się na plac zewnętrzny warowni, gdzie uczniowie chętnie skorzystali z placu zabaw."

 

 

          

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 


Znalezione obrazy dla zapytania noc w szkole clipart

        Tegoroczne wydarzenie

pt.”Noc w  szkole” odbyło się w dniu  26/ 27  października 2018  roku.  Cieszyło się ono  dużym  zainteresowaniem wśród  uczniów,  których tytułową „noc w szkole”  spędziło w  liczbie  43 wraz ze  swymi  wychowawczyniami.

 

 

     

W tym roku hasłem przewodnim było powiedzenie:  „Jesteś tym, co jesz”. Wśród licznych atrakcji  poświęconych zdrowemu odżywianiu były: warsztaty edukacyjne, liczne quizy, kalambury i konkursy o tematyce zdrowego stylu życia oraz wspólne przygotowanie sałatki owocowej.

       Na dobranoc przeczytana została bajka terapeutyczna. Za sypialnie, podobnie do roku poprzedniego, posłużyły nam klasy szkolne. Spędzona noc w szkole była czasem doskonalej zabawy i rozrywki z elementami wiedzy, która posłuży całe życie- bo przecież zdrowie jest najważniejsze !

 

 

 

 

 

  OGŁOSZENIE

                W dniu 25 pażdziernika 2018 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się

konsultacje dla rodziców. Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

                         Spotkanie z policjantem 

 

           17 października gościł w naszej szkole pan dzielnicowy, który wygłosił prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także przeprowadził ćwiczenia związane z obroną przed groźnym psem i aresztowaniem. Nielada atrakcją było oglądanie policyjnego radiowozu.

 

     

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień edukacji narodowej

 

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

 

          12 października był dniem wyjątkowym w naszej szkole, ponieważ odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z pasowaniem pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli rodzice naszych podopiecznych, pani dyrektor, wychowawcy oraz nauczyciele, a także uczniowie klas starszych. Dzieci - Smerfy zaprezentowały się z jak najlepszej strony, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po złożeniu przysięgi ślubowania nastąpił długo wyczekiwany moment – pasowania. Każdy uczeń został przyjęty przez Panią kierownik B. Szczurek – Borkowską do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały prezenty. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

 

      

 

 

 


 

 

 

              Rajd Górski „Szlakiem Utopca” 

      29 września 2018 roku odbył się Rodzinny Rajd Górski „Szlakiem   Utopca” na Grabową, którego głównym założeniem była integracja,  współpraca i wspólnie spędzony czas. Uczestnikami wydarzenia byli nie  tylko uczniowie i nauczyciele, ale również i przede wszystkim  członkowie rodzin naszych podopiecznych. Pomimo trudnych podejść i   zmęczenia zdobyliśmy szczyt i dotarliśmy do schroniska, gdzie dzięki  sprzyjającej pogodzie każdy mógł podziwiać piękne, zapierające dech w  piersiach widoki.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i zapraszamy za rok! 

 

Znalezione obrazy dla zapytania grzyby cliparty         Znalezione obrazy dla zapytania grzyby cliparty

 

   

 

 

 

 

 

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

Znalezione obrazy dla zapytania europejski dzień języków obcych

 

  „Na wakacjach i na czacie

i gdy myślisz o etacie

za granicą , u rodziny

lub gdy zdajesz egzaminy

Kto języki obce zna,

ten się całkiem dobrze ma „

 

 

           W dniu 26 września 2018 r. w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych.

 

Znalezione obrazy dla zapytania europejski dzień języków obcych

 Święto bardzo sympatyczne i radosne. Jego nadrzędnym celem jest uświadomienie dzieciom, iż uczenie się języków obcych otwiera drzwi na świat, pomaga wzajemnie się zrozumieć, uczy tolerancji. Zabawowa forma zajęć, jaką w tym dniu przybrały lekcje angielskiego na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 

 

       

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 13 września 2018 r. ( czwartek ), o godz. 16:00 odbędzie się

zebranie z rodzicami. 

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

 

 

 

 

              Rozpoczęcie roku szkolnego Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczecie roku szkolnego

 

                           Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczecie roku szkolnego

 

        W dniu 3 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Wszystkich zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców powitała pani kierownik- Bożena Borkowska. Następnie program artystyczny poprowadziła klasa V. Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi koledzy z klasy pierwszej, którzy niepewnością ale i zaciekawieniem obserwowali całe to wydarzenie. Zrobimy wszystko, aby dobrze czuli się w tej szkole. 

 

 

 

WITAJ SZKOŁO    Znalezione obrazy dla zapytania dzwonek

 


        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

            odbędzie się 3 września 2018 r. o godz 900. 

       

 

W tym dniu nie ma zajęć świetlicowych

 

Zebranie informaccyjme dla rodziców uczniow klasy pierwszej

odbędzie się po uroczystosci

 

 

           

     

           Życzymy wielu sukcesów

             naszym uczniom! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie roku szkolnego 2018

 

 

 

        

         22 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.  Każdy z uczniów pracował systematycznie i wytrwale, aby tego właśnie dnia móc z pełną satysfakcją i dumą rozpocząć upragnione wakacje.

       Już o godzinie 8.00 spotkaliśmy się, aby obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy piątej. Poznaliśmy również milusińskich, którzy: otrzymali złote pióro wójta za najlepsze wyniki w nauce, otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, okazali się „mistrzami odrabiania zadań domowych”, otrzymali miano „najlepszego kolegi, koleżanki”, a także miano „pomocnej dłoni”.

 

Nagrodę Wójta Gminy Dębowiec Znalezione obrazy dla zapytania złote pióro

 

 "Złote Pióro"

 

otrzymała uczennica klasy piątej Marta Kojma.

 

 

 

         Ponadto jak co roku kierownik filii wręczyła statuetki „Przyjaciela szkoły”, będące formą podziękowania za współpracę oraz wsparcie okazane naszej placówce.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy udanych wakacji!


 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania już wakacje

 

 

Wycieczka klas I, III i IV

 

         W piękny czerwcowy poranek wybraliśmy się do Ośrodka H2O w Kiczycach. Czekały na nas nielada atrakcje przygotowane przez pracowników w/w ośrodka, m.in. ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia wspomagające orientację w terenie, gra terenowa, dzięki której nasi milusińscy mieli okazję kształtować umiejętność czytania planów i map, umiejętność współpracy w grupie, poznać zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, budować wzajemne zaufanie. Był również wolny czas, który uczniowie przeznaczyli na zakup pamiątek oraz zabawy na placu zabaw, boiskach itp.

 

 

    Znalezione obrazy dla zapytania h2o w kiczycach

 

 

 

 

 

 

 

 

Piknik Rodzinny " Z piosenką i uśmiechem przez rok szkolny"

 

 

        W sobotę 9 czerwca odbył się Piknik Rodzinny. Rozpoczął się występem artystycznym naszych pociech. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy I, następnie III, V i IV. Po występach był czas na zabawy na świeżym powietrzu, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych gry sportowe itp.. Można było również potańczyć i posłuchać utworów wykonanaych przez Kapelę Wisła.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania piknik rodzinny          Znalezione obrazy dla zapytania piknik rodzinny

 

Dziękujemy rodzicom i sponsorom za zaangażowanie i pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

     "Czytanie łączy" - a poprzez znaną od lat lekturę kolejne już pokolenia. W dniu 8 czerwca pani Małgorzata Śniegoń z Przedszkola Publicznego w Iskrzyczynie przeczytała uczniom naszej szkoły "LZnalezione obrazy dla zapytania lokomotywa tuwimaokomotywę" Juliana Tuwima, utwór znany nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Ciekawostką był egzemplarz książki, z której pochodził czytany tekst, wydany niemal w polowie ubiegłego stulecia. Pięknie lustrowany wzbudził zainteresowanie słuchaczy, którzy oglądając go, zobaczyli, jak wyglądała niegdyś, cięzka, ogromna lokomotywa, ciągnąca wyładowane po brzegi wagony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

                 Warsztaty zabytkowej architektury

 

            7 czerwca w naszej szkole odbyły sie warsztaty zabytkowej architektury sakralnej pod nazwą "Zabytkowo i klockowo...". Dzięki wykorzystaniu klocków LEGO dzieci klas I i III rozwijały kreatywne myślenie oraz kształtowały umiejętność współpracy w grupie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dzień Dziecka z książką - właśnie tak rozpoczęło się w naszej szkole święto dzieci. Uczniowie wysłuchali polskich legend czytanych przez panią Izabelę Bilich z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu, a przedstawionych w formie

 

teatrzyku kamishibai Znalezione obrazy dla zapytania teatrzyk kamishibai

   

 

    Ponadto uczniowie zostali zaproszeni do korzystania z księgozbioru biblioteki już w najbliższym miesiącu, kiedy to rozpoczną się wakacje i czytanie książek może być ciekawym sposobem na ich spędzenie.

 

 

 

 

 

  OGŁOSZENIE

                W dniu 24 maja 2018 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się

konsultacje dla rodziców. Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 " Poznajemy pomniki przyrody w Gminie Dębowiec"

 

 

          10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce odbył się kolejny finał konkursu plastycznego " Poznajemy pomniki przyrody w Gminie Dębowiec". Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności plastyczne i osiągnęli spore sukcesy. 
W kategorii klas lll  -lV: ll miejsce zajął Kamil Stawowski, a lV Kacper Wigłasz.
W kategorii klas V -V l: l miejsce zajęła Justyna Wigłasz, lll Justyna Kozieł, a V Igor Kaźmierczak.

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania konstytucja 3 maja

                        Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W dniu 27 kwietnia uczniowie  opowiedzieli o tym, jak doszło do przygotowania i zatwierdzenia dokumentu, którego celem było ratowanie upadającej Rzeczypospolitej w XVIII wieku. Zaprezentowali również patriotyczne wiersze i pieśni, by w ten sposób uświadomić każdemu z nas, że Polska jest naszą wspólną  ojczyzną i wszyscy powinniśmy dbać o jej dobro.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty teatralne Znalezione obrazy dla zapytania teatr dla dzieci

 

 

        26 kwietnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole wybitnego aktora Teatru w Bielsku Białej – Jerzego Dziedzica. Spotkanie miało charakter warsztatów, w trakcie których uczniowie mogli nie tylko obserwować i wysłuchać, jak wygląda praca aktora teatralnego, ale również wziąć udział w krótkich inscenizacjach nabywając tym samym nowych umiejętności.                 

 

 

 

 

 

 

                          DZIEŃ ZIEMI 

           22 kwietnia obchodziliśmy największe ekologiczne święto naszej planety.

Z tej okazji klasy I i III postanowiły zbierać surowce wtórne

i "wyczarować coś z niczego".

 

 

          

 

 

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 19 kwietnia 2018 r. ( czwartek ), o godz. 16:00 odbędzie się

zebranie z rodzicami. 

 Przed wywiadowką o godz. 15.30 zebranie trójek klasowych

               Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

 

 

Wieści ze świetlicy szkolnej

 

          W ostatnim czasie, oprócz codziennych zajęć, w świetlicy miały miejsce

trzy szczególne wydarzenia:

 

 • przygotowanie kartek świątecznych dla podopiecznych domu opieki w Dzięgielowie
 • kiermasz ozdób świątecznych
 • konkurs na największego bystrzyka. 

          

         Już po raz drugi uczniowie naszej Szkoły przygotowali świąteczne kartki z życzeniami, które otrzymali podopieczni Ewangelickiego Domu Opieki „Eamus” w Dzięgielowie. Zaangażowanie i troska dzieci dały wiele radości osobom w jesieni życia, a dzieci też zyskały! Cóż, jeśli nie takie akcje, kształtują wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka?! 

            Tradycyjne już kiermasz ozdób świątecznych dał możliwość wykazania się talentami plastycznymi osobom przygotowującym ozdoby, dał też możliwość wsparcia pracy świetlicy, tym którzy zakupili przygotowane „eksponaty”. Obu grupom bardzo dziękujemy!

            Konkurs na największego bystrzyka odbył się w trzech etapach i trwał przez niemal miesiąc. Uczestnicy grali w „Bystre oczko”, grę w której liczyła się szybkość odnajdywania poszczególnych elementów ukrytych na wspólnej planszy.  Zwycięzcami zostali:    

 • miejsce 1: Maja Lizak 
 • miejsce 2: Natalia Hydzik
 • miejsce 3: Natan Hydzik

 

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GMINNY KONKURS POEZJI 

 

                        ELIMINACJE SZKOLNEZnalezione obrazy dla zapytania piosenka patriotyczna dla dzieci

 

              W dniu 23 marca odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Poezji. Wiersze ukazujące piękno naszej Ojczyzny, jej historię, przyrodę, recytowali przedstawiciele wszystkich klas.

              Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a jury wyłoniło zwycięzców. Naszą filię w kolejnym etapie konkursu reprezentować będą: Zofia Trzos – uczennica klasy I i Wiktoria Raszka – uczennica klasy III.

              Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a finalistkom życzymy powodzenia w kolejnym jego etapie, który odbędzie się w Dębowcu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS LITERACKI

 Rozstrzygnięty został konkurs literacki „O Dębowy Laur”, którego I hasło brzmiało

„MAŁE OJCZYZNY W LITERATURZE”.

              Jury oceniło wszystkie zgłoszone prace i wyłoniło zwycięzców w 2 grupach wiekowych i w obrębie poszczególnych tematów konkursowych:

I – uczniowie kl. IV-V

II – uczniowie kl. VI-VII

              Laureatami konkursu zostali:

Temat: Iskrzyczyn o najpiękniejszej porze roku- opis krajobrazu.

I m. – Tymon Jasiulek – kl. III

II m. – Mateusz Bronny – kl. IV

Temat: Spacerkiem po Iskrzyczynie – przewodnik – praca literacko- plastyczna (opis proponowanych tras i atrakcji turystycznych, mapki)

I m. – Justyna Kozieł – kl. V

II m. – Tomasz Wach – kl. IV

Temat: Pod iskrzyczyńskim niebem – album fotograficzny (min. 15 zdjęć wraz z komentarzem)

I m. – Justyna Wigłasz – kl. V

II m. – Igor Kaźmierczak – kl. V

Temat: Iskrzyczyn w poezji (min. 3 wiersze lub fraszki o naszej wsi)

I m. – Kacper Gaszczyk – kl. V

II m. – Przemysław Żertka – kl. V

              Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe. Bardzo dziękujemy za przygotowanie ciekawych i bardzo efektownych prac konkursowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU 

 

            ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO !       

 

                       Znalezione obrazy dla zapytania a dla autyzmu   

 

 

                                   

                                                   

 

 

 

 

 W środę obchodziliśm -   PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

    

 

      Były konkursy, zagadki, krzyżówki, rebusy, prace plastyczne o tematyce wiosennej, zdrowe śniadania zawierające dużo warzyw i owoców, ale nie tylko. 21 marca to również

         


       

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień zespołu downa skarpetki

 

   ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA,

więc postanowiliśmy zsolidaryzować się z tymi osobami, zakładając skarpetki nie do pary. 21.03 symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Naszym celem było zwiększenie świdomości uczniów dotyczącej tej wady genetycznej, zapoznanie z prawami osób z zespołem Downa oraz integracja z nimi.

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

 Znalezione obrazy dla zapytania piosenka patriotyczna dla dzieci

 

          W miniony piątek 16 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanego prze Szkołę Podstawową w Dębowcu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jury w składzie p. Bożena Borkowska, p. Mariola Wrzos oraz p. Magdalena Sterkowiec oceniało prezentacje uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci młodszych kl. I-III i dzieci starszych kl. IV-V. Do konkursu przystąpiło dwoje solistów, dwa duety, trzy zespoły wokalne oraz dwa zespoły wokalno-instrumentalne, prezentując pieśni takie jak „Przybyli ułani”, „Marsz I Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Jak to na wojence ładnie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Pierwsza Kadrowa”. Po burzliwych obradach jury wybrało laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na etapie międzyszkolnym,

a są nimi :

 

z klas młodszych I-III

 

SOLISTKA Milena Wach z piosenką „Wojenko, wojenko” – I miejsce

DUET Zosia Trzos, Natalia Hydzik z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż” –

II miejsce

 

Z klas starszych IV-V

ZESPÓŁ WOKALNY Zuzia Chmiel, Mira Kalus, Nikola Sperka, Asia Śliż, Nadia

Warzybok z piosenką „Pierwsza Kadrowa” – I miejsce

ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY Mateusz Bulandra, Mateusz Hulboj,

Kacper Gaszczyk, Przemek Żertka, Igor Kaźmierczak z piosenką „Jak to na wojence”

II miejsce

 

Wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy

i życzymy dalszych sukcesów.

     

 

 

 

 

 Mili goście w naszej szkole 

         

          19 marca gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkoli w Międzyświeciu oraz Iskrzyczynie. Już od samego rana trwały przygotowania do przyjęcia maluchów, które od września staną się pełnoprawnymi uczniami klas pierwszych. Atrakcjami, jakie czekały na przybyłych gości były: gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, krótka lekcja biblioteczna wzbogacona o inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy 5 oraz pyszny poczęstunek wieńczący pobyt w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

  OGŁOSZENIE

                W dniu 22 marca 2018 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się

konsultacje dla rodziców. Zapraszamy.

 

 

 

 

 

        I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WYNALAZCĄ... 

Podobny obraz

        Uczniowie klasy III wsiedli do wehikułu czasu i przenieśli się wiele lat wstecz... Poznali odkrywców takich jak Ignacy Łukasiewicz czy Thomas Edison, których wynalazki przyczyniły się do polepszenia warunków życiowych. Tak bardzo zafascynowani wielkimi odkrywcami, postanowili sami spróbować zaprojektować urządzenia, które w przyszłości posłużą ludzkości. Swoją pasją zarazili uczniów klasy I i tak powstały: nowoczesne karuzele, latające samochody, wrotkośniegi, rakiety, motołódka i wiele innych. Gratulujemy kreatywności.

  

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ OTWARTY

 

          W czwartek 22 lutego gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Naszych przybyszów przywitała pani kierownik Bożena Szczurek – Borkowska i zaprosiła na przedstawienie pt. " Rzepka" przygotowane przez uczniów klasy I i III. Następnie nasi milusińscy udali się na zajęcia sportowe, później na lekcję języka angielskiego, a na koniec był czas na zabawę w świetlicy szkolnej. W tym czasie ich rodzice obejrzeli prezentację o naszej szkole, zapoznali się z ofertą edukacyjną przedstawioną przez panią dyrektor Katarzynę Rymar, a także zwiedzili sale lekcyjne. 

 

    

 

                                         

 

 

 

 

 

                                         GMINNE ZAWODY W MINISIATKÓWCE 

 

        23 lutego odbyły się gminne zawody w minisiatkówce. Drużyna dziewczyn w składzie: Zuzanna Kaczmarczyk, Marta Kojma, Justyna Kozieł i Justyna Wigłasz zajęły III miejsce. Drużyna chłopców: Kacper Gaszczyk, Mateusz Bulandra, Igor Kaźmierczak, Damian Dytko, Przemysław Żertka wywalczyli II miejsce ulegając jedynie drużynie z Dębowca.

         

28 lutego odbył się półfinał powiatu, w którym reprezentowali naszą szkołę

Igor i Kacper. W turnieju tym chłopcy zajęli III miejsce.

 

 

 

 

 

 

KONKURS     

       W naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny Eko- Planeta.

Uczniowie klasy 4 i 5 zmagali się z 30 pytaniami zamkniętymi i jednym otwartym.

Czekamy na wyniki i liczymy na sukces.

 

 

 

 

 

SZKOŁA PRZYJAZNA DZIECKU! 

DRODZY  RODZICE!

Szkoła Podstawowa w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie, ul. Mirów 6

       czeka na uczniów klasy pierwszej!

Od 1 marca trwają zapisy do szkoły na rok szkolny 2018/2019

         Zapewniamy dogodne warunki umożliwiające

rozwój emocjonalno - społeczny dziecka i poczucie bezpieczeństwa.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 22 LUTEGO

             Zapraszamy dzieci z przedszkola wraz z Rodzicami do szkoły w Iskrzyczynie w dniu 22 lutego 2018 r. o godz. 1600  Czekamy na wszystkich chcących poznać naszą szkołę orazoferowane w niej warunki kształcenia.

 

Wszystkie informację można uzyskać:

 • Na stronie internetowej szkoły ( kartę zapisu dziecka do szkoły)

https://debowiecsp.edupage.org

 • W sekretariacie szkoły ( kartę zapisu dziecka do szkoły)
 • Pod nr tel. 33 853 – 36 – 36, 530431615                                     

 Zalety naszej szkoły :

 • nauka na jedną zmianę
 • mała liczebność klas
 • odpowiednio przygotowane sale lekcyjne z częścią edukacyjną  i rekreacyjną
 • zaplecze umożliwiające  pozostawienie w szkole podręczników i przyborów
 • wykwalifikowana  kadra pedagogiczna
 • wysoki poziom nauczania
 • dobrze wyposażona baza dydaktyczna w różne pomoce oraz salę komputerową
 • możliwość udziału i sukcesów w konkursach przedmiotowych szkolnych i pozaszkolnych.

 

Uczniowie mogą korzystać z:

 • pomocy specjalistów: pedagoga, logopedy, oligofrenopedagoga, surdopedagoda, tyflopedagoga, socjoterapeuty
 • obiadów w stałych porach
 • świetlicy szkolnej czynnej do 1600 zapewniającej: opiekę, zajęcia
  rozwijające pomoc w odrabianiu zadań domowych
 • zajęć z języka niemieckiego (trwają w szkole od listopada 2015 r.)
 • dogoterapii – zajęcia z psem usprawniające interakcje dziecka z otoczeniem
 • oferty zajęć dodatkowych: zajęcia SKS, wyjazdy do teatru, wycieczki, rajdy, zabawy szkolne, wyjazdy do kina
 • placu zabaw dla dzieci, nowego boiska do siatkówki oraz dużego boiska LKS Iskrzyczyn do dyspozycji uczniów 
 • zajęć dla dzieci w okresach przerw od nauki: zimowiska, półkolonie.

 

Dyrektor szkoły – mgr Katarzyna Rymar

Kierownik szkoły – mgr Bożena Szczurek - Borkowska     

Uczniowie i Nauczyciele!

Zapraszamy do naszej szkoły!

 

 

 

 

POCZTA WALENTYNKOWA

 

Kochani uczniowie! 14 lutego WALENTYNKI!

 

Z tej okazji zachęcamy wszystkich do wykonania kartki dla swojej sympatii  Już po feriach w naszej szkole uruchomimy pocztę, która rozda piękne, własnoręcznie wykonane laurki      

 

 

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

 

 

            23 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa o tematyce bajkowej. Każdy z uczniów przebrał się w ulubioną postać z bajki, zwierzątko lub swojego idola. Wydarzenie obfitowało w wiele zabaw z nagrodami, jednak najważniejszymi z nich były wybór króla i królowej balu, którymi zostali Jakub i Zosia Trzos (kl. III, kl. I) oraz wybór najbardziej pomysłowego stroju, gdzie uczniowie wybrali kostium Marty Kojmy (kl. V.) Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę a zwycięzcom gratulujemy nagród.

 

 

        

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

              25 stycznia w naszej szkole gościliśmy kochane BABCIE i DZIADKÓW uczniów klasy I i III. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny "Jasełka" oraz przedstawienie "Rzepka". Były wiersze, piosenki i tańce. Następnie dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione upominki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę, kawę i ciasto.

 

To był wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu i dumy.

 

 

 

 

 

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 25 stycznia 2018 r. ( czwartek ), o godz. 16:00 odbędzie się

zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

 

 

        Żywa lekcja historii 

        W poniedziałek 8 stycznia w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Grupę „Rekonstrukto” z Lublina z pokazem historycznym dotyczącym epoki szlacheckiej. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii, podczas której artyści przedstawili obyczaje i kulturę epoki, zaprezentowali uzbrojenie oraz metody walki a także opowiedzieli o stosowanych torturach. Po pokazie każdy z słuchaczy mógł przyjrzeć się z bliska rekwizytom, usiąść na krześle tortur a nawet ubrać kolczugę, wziąć miecz i poczuć się jak ówczesny rycerz.

 

   

 

 

 

 

                      WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

 

           22 grudnia nasi uczniowie wraz z przybyłymi członkami rodzin uczestniczyli w wydarzeniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia. Mieli oni okazję obejrzeć wspaniałe Jasełka przygotowane pod opieką Pani Anieli Wawrzeczko oraz Pani Małgosi Machej, gdzie główne role odegrali koledzy i koleżanki z klasy I i III.

     Po przedstawieniu każdy udał się do swojej klasy, aby jak co roku wspólnie z innymi podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia płynące prosto z serca.

 

 

 

 

                ŚWIETLICOWY KIERMASZ      

 

       Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 19 grudnia - w naszej Szkole odbył się świąteczny kiermasz. Tym razem dzieci biorące udział w zajęciach na świetlicy przygotowały ozdoby świąteczne.

    Kreatywność, pomysłowość, zaangażowanie i współpraca uczniów z opiekunem świetlicy zaowocowała m. in. ludzikami z szyszek, lampionami, bombkami, gipsowymi świecznikami, czy ozdobami z masy porcelanowej. Dzieci mogły czuć się dumne nie tylko z wykonanych ozdób, ale również z zaangażowania się w sprawy Szkoły, ponieważ cały dochód z kiermaszu, czyli 200 zł, przeznaczony będzie na zakup pomocy i gier do świetlicy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu, za zainteresowanie i wszelką pomoc.

 

  

 

 

      

Świąteczne wypieki

 

            Uczniowie klas I i III wzięli udział w warsztatach kulinarnych – świąteczne ciasteczka. Dzieci miały wiele radości z tworzenia i ozdabiania ciasteczek. Mogły się wykazać precyzją i kreatywnością. Po zajęciach odbyła się degustacja, zajadały się nie tylko dzieci z klas I i III, ale również wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

         Święta TUŻ TUŻ ...
 

          Jak spędzić fajnie i aktywnie czas? Udekorować sale lekcyjne na ŚWIĘTA. Prawdziwa przyjemność jest wtedy, gdy sami zrobimy ozdoby. Zabraliśmy się do pracy. Efekty możecie podziwiać na zdjęciach. Zapraszamy do galerii. 

 

 

 

 

 

 

                    

                       ZAJĘCIA CZYTELNICZE

 

       Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach czytelniczych związanych z omawianą niedawną

lekturą pt. „ Dzieci z Bullerbyn”.

                Pracując w grupach, przygotowali prezentację wybranego przez siebie bohatera, przedstawili wydarzenia z nim związane. Omówili zabawy, warunki nauki, sposoby spędzania wolnego czasu i porównali je ze współczesnymi. Całość utrwalili w ilustracjach do lektury.

      

 

 

 

        

 

W Chlebowej Chacie

        12 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie wzięli udział w wycieczce do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Wydarzenie obfitowało w interesujące prelekcje w starej chacie, gdzie wysłuchaliśmy jak wyglądało życie naszych pradziadków. Każdy miał okazję zobaczyć dawne łóżka, balie do kąpieli, prawdziwą lampę naftową oraz stodołę z interesującymi pojazdami i  narzędziami, których nazwy nie zawsze były nam znajome. Ponadto podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak produkowano masło i ser, poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących produkcji miodu oraz drogę, jaką musi pokonać ziarenko aby powstał pyszny bochenek chleba. Główną atrakcją wycieczki była jej część praktyczna, a więc warsztaty, gdzie każdy mógł upiec w piecu chlebowym własnoręcznie wykonane podpłomyki, a następnie przystąpić do ich degustacji wraz z domowej roboty smalcem, masłem, miodem oraz kawą zbożową.

     

 

 

 

        

  OGŁOSZENIE

                W dniu 14 grudnia 2017 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się

konsultacje dla rodziców.

 

 

 

              Prezent pod choinkę

 

          Grudzień to czas obdarowywania się prezentami.

Jednak w naszej szkole czas przygotowywania prezentów i dzielenia się rozpoczął się dużo wcześniej. Od połowy września angażowaliśmy się w dwie akcje związane z gwiazdkowymi prezentami. Pierwszą z nich była akcja Podziel się zabawką - organizowana przez Biblijne Stowarzyszenie Misyjne. Polegała ona na obdarowaniu innego dziecka własną zabawką. W tym przypadku były to dzieci Romów mieszkających na Ukrainie, które często nie posiadają nie tylko żadnej swojej zabawki, ale również własnego łóżka.

             Druga z nich to tradycyjny już Prezent pod choinkę koordynowany przez Centrum Misji i Ewangelizacji. Podczas niej przygotowywaliśmy świąteczne paczki, którymi obdarowane będą dzieci na Ukrainie, Białorusi i Rumunii oraz dzieci uchodźców przebywających w obozach w Bułgarii.

             Spróbujcie wyobrazić sobie dziecko, które otrzymało Wasz, często jedyny, świąteczny prezent. Spróbujcie wyobrazić sobie jego oczy i uśmiech, kiedy trzyma w rękach Wasz dar. Znana maksyma mówi, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu.

          Wszystkim Wam, którzy włączyliście się w te akcje bardzo dziękujemy!

 

                   KONKURS - CLIKS            

               W listopadzie rozpoczął się konkurs na najciekawszą konstrukcję z klocków CLIKS. Odbywał się on w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Uczestnicy mieli dziewięćdziesiąt minut na zbudowanie swojego dzieła. Dzieci uczestniczące w konkursie wykazały się dużym zaangażowaniem. Podczas prac w grupach uczyły się słuchania siebie nawzajem i współpracy. Klocki były narzędziem, które posłużyło do rozwoju umiejętności społecznych i kreatywności. Każda praca została sfotografowana. Wykonane zdjęcia posłużyły do przygotowania wystawy na naszej świetlicowej gazetce. Jury stało przed trudnym zadaniem rozstrzygnięcia konkursu, bo wszystkie konstrukcje były wyjątkowe.
Po długich naradach nagrodzono w kategorii grupowej:

Natana Hydzika, Noemi Makulę i Bruna Jasiulka za zajęcie pierwszego miejsca. Drugie miejsce zdobyli Martyna Szczypka, Jakub Sułkowski i Jan Kuboszek. Trzecie miejsce przyznano Oliwii Chmiel i Justynie Kozieł.

 

W kategorii indywidualnej nagrodzeni zostali:

 

I miejsce - Mateusz Pasterny

II miejsce - Kacper Wigłasz

III miejsce - Grzegorz Bulandra

 

 

 

Gratulujemy zwycięzcom!      

                 MIKOŁAJKI         

         6 grudnia z okazji Mikołaja Samorząd Szkolny przygotował dla naszych uczniów słodki podarunek, który wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój tego dnia.

 

KONKURS       

            Dnia 5 grudnia w Hażlachu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Oto narodził się nam Zbawiciel” pod patronatem Gwiazdki Cieszyńskiej organizowany przez Szkołę Podstawową w Hażlachu. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z Gminy Dębowiec, Hażlach i Zebrzydowice, a w tym także uczniowie z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy Zosi Trzos (kl. I), która zajęła drugie miejsce oraz Kubie Trzos (kl. III), który zdobył wyróżnienie, a także Paniom Bożenie Szczurek-Borkowskiej oraz Magdalenie Sterkowiec za sumienne przygotowanie uczniów do reprezentowania szkoły podczas konkursu.

                    

 

   ANDRZEJKI     

             28 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej organizowanej przez samorząd szkolny oraz klasę V. Poza tańcami w rytmach muzyki, wydarzenie obfitowało w wiele wróżb i zabaw, podczas których każdy mógł poznać imię swojej sympatii lub zawód, jaki będzie wykonywał w przyszłości. Ponadto organizatorzy zaprosili uczestników do skorzystania z oferty sklepiku oraz do obejrzenia krótkiego układu tanecznego przygotowanego przez klasę V.

 

 

              DZIEŃ BURAKA  

 

                 24 listopada postanowiliśmy uczcić święto jednego z najzdrowszych warzyw. W tym dniu uczniowie przyszli w ubraniu z elementami koloru czerwonego. Dzieci poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się, jakie zawiera witaminy i minerały, a także jakie cuda kulinarne można z niego wyczarować, np. sałatki, pasty, desery, koktajle. Uczniowie poznali także różne jego gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola do samego woreczka z cukrem, poprzez filmik "Jak powstaje cukier" i historyjkę obrazkową, a także wiersz "Od buraka do lizaka" pięknie zaprezentowany przez ucznia kl. III Mateusza P. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną z burakiem w roli głównej.

 

   

   

 

 

Piana mydlana

       20 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „piana mydlana” prowadzonych przez pana Adama Musiała. Podczas trwania zajęć każdy miał okazję poznać tajniki powstawania mikstury mydlanej, a także stworzyć swoje własne, pachnące, kolorowe i niepowtarzalne mydełko.

     

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 23 listopada 2017 r. ( czwartek ), o godz. 16:00 odbędzie się

zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

 

 

 

Akcja na rzecz zwierząt

 

                       ze schroniska Azyl" w Cieszynie

        Miesiąc październik jest w naszej szkole czasem zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska Azyl w Cieszynie. Jak co roku nasi uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji, dzięki czemu udało nam się zebrać nie tylko karmę, ale również koce i inne artykuły niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zwierząt.

Wszystkim serdecznie dziękujemy    

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

 

  10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy III przygotowali program artystyczny, recytowali wiersze i zaśpiewali pieśń patriotyczną. Wszyscy uczestnicy akademii odśpiewali hymn narodowy.  

    zdjęcia w albumie!

           

 

 

 

                            "ŚNIADANIE DAJE MOC"

 

            W naszej szkole odbyła sie akcja promujące zdrowe śniadania "ŚNIADANIE DAJE MOC". Wszyscy uczniowie z chęcią przynieśli oraz spożywali zdrowe posiłki. Nie zabrakło owoców, warzyw, a także kanapek na bazie pieczywa razowego lub pełnoziarnistego oraz wody i soków bez dodatku cukru. Dzieci z klas młodszych rysowały i wyklejały produkty, a także wykonały plakat promujący zdrową śniadaniówkę.

 

 

 

 

 

 

Konkurs „Jesienny Skrzat” 

 

...zorganizowany przez naszą szkolną świetlicę rozstrzygnięty!

 

           W piątek 27 października pani Kierownik Bożena Borkowska wręczyła zwycięzcom dyplomy. Uczestnicy otrzymali też symboliczne słodkie nagrody. Laureatami konkursu zostali Mateusz Pasterny i Natan Hydzik zajmując I miejsce. Wiktoria Raszka zdobyła II miejsce a Victoria Rak miejsce III. Przyznaliśmy również dwa wyróżnienia dla Mileny Bogacz i Rafała Frydy.  Komisja oceniająca brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy, technikę wykonania i oryginalność kompozycji. Gratulujemy zwycięzcom  a wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

"Janosik i Dobry Pasterz"

 

 

             W piątek 27 października  gościliśmy w naszej szkole warszawski Teatr Dobrego Serca z przedstawieniem "Janosik i Dobry Pasterz". Bajka, którą mogliśmy zobaczyć osnuta jest na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem okradającym bogatych i rozdającym biednym.
      Spotkanie Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z przesympatycznymi owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się! Teraz wie, że nie można nikogo okradać. A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze - najlepiej wrócić na studia!
             Nastrój polskich gór wspaniale oddaje piękna scenografia i piosenki oparte na tradycyjnych melodiach.

          Oprócz dobrej zabawy w  sercach dzieci na pewno pozostały proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.

 

 

 

 

 

 

                       „Noc w szkole”

        W dniu 20 października o godzinie 1700 w naszej placówce rozpoczęła się akcja pod hasłem „Noc w szkole”. Chętni uczniowie wraz z wychowawcami zaopatrzyli się w śpiwory, poduszki, latarki, odpowiednią odzież oraz posiłki by wraz z kolegami i koleżankami wziąć udział w jedynym w roku wydarzeniu obfitującym w wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich była prelekcja pana Bronisława Brudnego, który przybliżył nam historię Cichociemnych. Kolejnym punktem była wizyta członków grupy paramilitarnej Teamcorps z Górek Wielkich, którzy opowiedzieli o pasji w szeroko rozumianej wojskowości, a także pokazali wyposażenie używane podczas treningów. Kolejno uczestnicy „nocy w szkole” mieli okazję zagrać w grę Harcerskie podchody, a także poznać podstawy pierwszej pomocy nie tylko w teorii ale również w praktyce. Zwieńczeniem wydarzenia była emisja filmu „Magiczne drzewo”, po której uczniowie udali się do klas na długo oczekiwany sen. 

                

 

                                              OGŁOSZENIE

                W dniu 26 października 2017 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców.

   

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            13 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z pasowaniem pierwszoklasistów. Głównym punktem wydarzenia były: uroczysta akademia, podczas której mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IV oraz pasowanie pierwszoklasistów, którzy poprzez uroczyste ślubowanie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Ponadto Pani wicedyrektor wręczyła nauczycielom nagrody za rzetelną pracę i trud jaki wkładają w naukę i wychowanie.

 WITAMY

W NASZEJ SZKOLE!

   

 

zdjęcia w albumie!

 

 

 

 

 

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę...!

 

     Zachęcamy wszystkich do wzięcie udziału w akcji pomocy dla psów ze schroniska w Cieszynie. Prosimy! Jeśli możesz to przynieś suchą lub mokrą karmę, koce, zabawki, miski i inne akcesoria dla psów....

Akcja trwa do końca października!

 

 

 

Dni otwarte Koszar 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego...

 

        6 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w obchodach dni otwartych Koszar 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. Podczas zwiedzania garnizonu każdy mógł obejrzeć sprzęt i wyposażenie wojska, zapoznać się z działalnością służb mundurowych, a także założyć plecak wyposażony w spadochron. Dużym zainteresowaniem cieszył się również uroczysty apel, przysięga żołnierzy służby przygotowawczej i defilada pododdziałów.

 

 

 

 

Uczymy się dbać o własne bezpieczeństwo! 

          5 października naszą szkołę odwiedził pan dzielnicowy Rafał Pszczółka, który wygłosił dla uczniów prelekcję dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania nie tylko w szkole, ale również poza nią. Podczas wizyty dzieci mogły zadawać pytania, dzielić się doświadczeniami oraz wziąć udział w części warsztatowej związanej z aresztowaniem i obroną przed groźnym psem.

 

 

NASZA BRAĆ UCZNIOWSKA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 

Harcerskie podchody

      Gra terenowa Harcerskie podchody to jedno z wielu przedsięwzięć szkolnych realizowanych w ramach działań podjętych w związku ze zbliżającą się uroczystością nadania szkole imienia. Daje możliwość doświadczenia emocji towarzyszących harcerzom w czasie ich zajęć terenowych, przybliża realia harcerskiego życia, zapoznaje ze specyfiką i charakterem obozowych zajęć. Wykonana z myślą o uczniach naszej szkoły moze stanowić źródło wiedzy o wartościach i sposobie życia harcerskiej braci.  

 

 

   Pierwszy raz w bibliotece...

       Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili szkolną bibliotekę. Dowiedzieli się jakie zbiory gromadzi nasza biblioteka, jakie jest jej przeznaczenie, a także jaki   obowiązuje w niej regulamin wypożyczania książek. Sami określili zasady   zachowania się w bibliotece oraz sposób korzystania z wypożyczonych ksiązek, by    w następnych latach mogły służyć kolejnym czytelnikom.   

     

 

 

 

      Ciekawa wizyta w naszej szkole...

     20 września w naszej szkole gościł pan Aleksander Tarnawski, ostatni CICHOCIEMNY. Pan Aleksander chętnie odpowiadał na pytania dzieci i dzielił się swoimi  doświadczeniami.

Zobacz zdjęcia! 

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 21 września 2017 r. ( czwartek ), o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Po wywiadówce zebranie trójek klasowych.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

               W dniu 4 września odbyła się akademia inaugurująca nowy rok szkolny 2017/2018. Gościem uroczystości był radny Józef Śniegoń, któremu wicedyrektor szkoły Danuta Jankowska złożyła podziękowania za starania związane z modernizacją wielofunkcyjnego boiska szkolnego.

                      

                Program artystyczny przygotowali uczniowie kl. V., a dekorację sali wykonały nauczycielki:
J. Heller, E. Czyż, M. Sterkowiec.

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcierokuszkolnego 

W nowym roku 2017/2018 

        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

            odbędzie się 4 września 2017 r. o godz 900. 

                     W tym dniu nie ma zajęć świetlicowych

 

     Życzymy wielu sukcesów naszym uczniom!

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 

        23 czerwca w sali gimnastycznej SP w Dębowcu - Filii w Iskrzyczynie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016 – 2017. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VI, pani wicedyrektor Danuta Jankowska, pani kierownik Bożena Szczurek – Borkowska, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele. Na początku uroczystości pani wicedyrektor wraz z panią kierownik wręczyły statuetki "przyjaciela szkoły" osobom, na które zawsze można liczyć, które wspierają szkołę i przyczyniają się do jej lepszego funkcjonowania. Nagrodzone zostały: pani Ewa Szczypka i pani Aneta Gaszczyk. Następnie wyróżniono uczniów klas I – III, a po nich nagrodzono uczniów klas IV – VI. Uczennice klasy VI – Aleksandra Konior oraz Anita Żertka , które uzyskały najwyższą średnią ocen 5,36 otrzymały nagrodę Wójta Gminy Dębowiec – "złote pióro". Wręczono także nagrodę uczennicy klasy VI Kamili Wach za stuprocentową frekwencję, a także nagrodę dla uczennicy klasy III  - Joanny Śliż za zajęcie pierwszego miejsca w szkolnym konkursie plastycznym. Następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI i ich wychowawczynię panią Dorotę Don.

       

Zapraszamy do albumu fotograficznego, zobacz wszystkie zdjęcia!

      Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

 

 

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE " Zagrożenia w sieci" 

      Przedstawienie profilaktyczne - Uważaj z  kim rozmawiasz w Internecie. Uczniowie klasy 6 pod opieka pedagoga szkolnego przygotowali kilka scenek dotyczacych zagrożeń w "sieci". Czerwony Kapturek, Jaś i Malgosia oraz Królewna Śnieżka na własnym przykładzie przestrzegali młodszych kolegów.... 

Przed niekontrolowanym czasem spędzanym na grach komputerowych czy zawieraniem znajomości z obcymi ludźmi! 

 

Ognisko klasy II i III   

    Uczniowie z klasy II i III, 22 czerwca, spotkali się przy ognisku. Dzieci bawiły się i odpoczywały na łonie natury. W ogrodzie jednego z kolegów z klasy 3 – Marcina - oprócz pieczenia kiełbasek, odbyły się wspólne zabawy i gry. W drodze powrotnej do szkoły  podziwialiśmy jeden z pomników przyrody w Gminie Dębowiec.

 

   OGŁOSZENIE

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 w Filii w Iskrzyczynie odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017 r. o godzinie 900  W tym dniu nie będzie zajęć świetlicowych.

 

 

Wycieczka do Ustronia 

    W dniu 8 czerwca uczniowie klasy czwartej wyjechali na jednodniową wycieczkę do Ustronia. Zwiedzili Muzeum Ustrońskie, w którym wysłuchali prelekcji i ogladnęli film na temat historii tej miejscowości, jej przemysłowego rozwoju, jak również przyczyn, z powodu których Ustroń stał się uzdrowiskiem. Oglądnęli ekspozycję z regionalnymi zbiorami, starymi sprzętami domowymi, wyrobami rękodzielniczymi. 

           Znalezione obrazy dla zapytania leśny park niespodzianek

    Następnym etapem wycieczki był Leśny Park Niespodzianek z jego licznymi i ciekawymi okazami zwierząt.

       Pogoda i humory dopisały, a wrażeniami można było podzielić się w czasie współnej degustacji lodów.

KONKURS TALENTÓW  

  zdjęcia!

                       5 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs talentów, czyli SZKOLNY MAM TALENT.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: śpiewie, tańcu oraz grze na instrumencie. Każdy z uczestników był wspaniały, jednak drogą głosowania wybrano po jednym zwycięzcy w każdej kategorii. Zostali nimi:

Śpiew: Trio- Maja Lizak, Wiktoria Raszka, Milena Wach (kl. II)

Taniec: Mateusz Pasterny (kl. II)

Gra na instrumencie: Aleksandra Konior (kl. VI)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ

      

        LUBIMY CZYTAĆ   !Znalezione obrazy dla zapytania jak nie czytam

                W dniu 1 czerwca uczniowie szkoły wzięli udział w akcji masowego czytania pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" Jej celem było ustanowienie ogólnopolskiego rekordu oraz zamanifestowanie, że lubią i chcą czytać książki.

 

 

Wizyta w Muzeum Drukarstwa i Książnicy Cieszyńskiej

            W dniu 25 maja wszyscy uczniowie szkoły odwiedzili Książnicę Cieszyńską i Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.

             

               W Książnicy Cieszyńskiej oglądnęli prezentację dotyczącą historii piśmiennictwa, poznali materiały oraz narzędzia wykorzystywane na przestrzeni wieków do zapisywania treści. Sami wykonali tabliczki gliniane, zapisując tekst pismem klinowym.

             W Muzeum Drukarstwa uczestniczyli w warsztatach, w czasie których zaprojektowali i wykonali matryce własnych prac, zakładkę do książki, oglądnęli maszyny drukarskie wykorzystywane dawniej w procesie drukowania książek czy gazet.

 

             PIKNIK RODZINNY 

     "Z rodziną na dobre i na złe"

            20 maja w naszej szkole odbył się piknik rodzinny pod hasłem " Z rodziną na dobre i na złe". Uczniowie przygotowali program artystyczny, po którym każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Rodzice przygotowali poczęstunek. Dzieci mogły brać udział w różnych konkursach i konkurencjach. 

    
Gościem specjalnym był klown, który wszystkich bawił w trakcie pikniku  


                                              Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie oraz wszystkim sponsorom.

 

 

  OGŁOSZENIE

                W dniu 18 maja 2017 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców.

    

           Wycieczka – Kozia Zagroda, Leśny Park Niespodzianek

            11 maja klasy II i III pojechały na wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej i Leśnego Parku Niespodzinek w Ustroniu. W Koziej Zagrodzie zostaliśmy oprowadzeni po jej zakątkach, mogliśmy karmić i szczotkować kozy, oglądać strój pasterski, uczestniczyć w procesie wyrobu sera,  a także lepić owce z masy solnej. Był czas na odpoczynejk oraz zakup pamiątek. W Leśnym Parku Niespodzianek mogliśmy oglądać i fotografować zwierzęta praktycznie w naturalnych warunkach, uczestniczyć w prezentacji oraz pokazie lotów ptaków drapieżnych, a także zobaczyc aleję bajkową z ruchomymi eksponatami. Był to dzień pełen aktrakcji i niesamowitych wrażeń, a pogoda dopisała na piątkę z plusem. 

      

Zapraszamy do albumu fotograficznego, zobacz wszystkie zdjęcia!

 

KONKURSY! 

 

                      Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy w konkursach przyrodniczych.
W
konkursie Ekologicznym Eko-Planety wynik bardzo dobry osiągnęły: Justyna Kozieł z kl. IV i Anita Żertka  z kl. VI.
W
konkursie plastycznym organizowanym przez PTTK w Cieszynie "Poznajemy pomniki przyrody w Gminie Dębowiec" nagrodę specjalną otrzymała uczennica kl. III Nikola Sperka. W kategorii kl. III i IV Kamil Stawowski zajął 4 miejsce, a Przemek Żertka V.
W kategorii kl. VI Oliwia Oleksy zajęła II miejsce, a Weronika Fryda IV.
Nagrody Specjalne Euroregionu OLZA otrzymali: Kamila Wach, Kacper Staniek, Anita Żertka, Ola Konior, Ania Lempart i Emilia Boruta.

                                                                                                         Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

 

                                          Święto Konstytucji 3 Maja               

               W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji   uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez ucniów klasy VI. 

                Kolejna 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomina  nam o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Dzięki  projekcji multimedialnej mogliśmy się przenieść w tamte czasy i bardziej realistycznie zapoznać się z historią Polski.

   

             Dzień Ziemi 

        Jak co roku, kwiecień w naszej szkole jest miesiącem poświęconym edukacji  ekologicznej. Uczniowie klas IV i VI odwiedzili jedyny pomnik przyrody rosnący w  naszej wsi "iglicznię trójcierniową". Klasa III wykonała plakat poświęcony Dniu  Ziemi, a klasa II robota z surowców wtórnych.
       W dniu 25 kwietnia pracownicy Urzędu Gminy Dębowiec zaprosili uczniów kl. IV i VI do sortowni śmieci w Cieszynie, a uczniowie klas II i III wzięli udział w warsztatach ekologicznych, poświęconych segregacji śmieci i recyklingowi.

Zapraszamy do albumu fotograficznego!

       

„Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”

     7 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w  Interaktywnym Widowisku  „Talent Show, czyli kulisy produkcji  telewizyjnych”.  Po przyjeździe do Miejskiego Domu Kultury „Prażakówka” w  Ustroniu, uczniowie dzięki wspólnej zabawie poznali kilka tajników realizacji  obrazu, a także zobaczyli  jak na planie filmowym pracuje ekipa filmowa,  czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec oraz zawodowi aktorzy. Główną atrakcją wydarzenia była praca nad realizacją teledysku z udziałem dzieci, której efekty poznamy już wkrótce…

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 27 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 Warsztaty teatralne  
            

         3 kwietnia naszą szkołę odwiedził aktor Teatru Polskiego w Bielsku- Białej pan Jerzy Dziedzic. Wspólnie z panią Marią Dyczek ( charakteryzatorką teatralną) poprowadził warsztaty teatralne dotyczące perukarstwa i charakteryzacji w teatrze.
              Uczniowie poznali historię wykonywania makijażu, peruk, charakteryzacji aktorów.

   Dzieci chętnie wcielały się w postacie z różnych epok historycznych.

  To były ciekawe i pouczające warsztaty. Z niecierpliwością czekamy na   kolejne   spotkanie w nowym roku szkolnym.
 

 

 

Zapraszamy do albumu fotograficznego!

8 - letnia Szkoła Podstawowa w Dębowcu

                 Zgodnie z przepisami wprowadzającymi ustawę – Prawo oświatowe Rada Gminy dostosowuje sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.
W przypadku naszej gminy Rada nie podjęła tej uchwały. W związku z tym gimnazjum wygasa z mocy prawa, a szkoła podstawowa przekształca się w ośmioletnią szkołę podstawową. W przypadku Gminy Dębowiec Szkoła Podstawowa w Dębowcu staje się ośmioletnią szkołą podstawową, a szkoły filialne w Iskrzyczynie, Ogrodzonej i Simoradzu  pozostają sześciooddziałowe. Uczniowie filii będą uczęszczali w swoich szkołach do klasy  I-VI, a do klasy VII i VIII zostaną dowiezieni przez Gminę do Dębowca tak jak to działo się w przypadku gimnazjum. Umiejscowienie klas VII i VIII w Dębowcu związane jest z posiadanymi pracowniami fizyko-chemicznymi, komputerowymi,  a także  infrastrukturą sportową. Wszystkie szkoły filialne  na dzień dzisiejszy mają w pełni wykorzystany zasób pomieszczeń i wprowadzenie w tych szkołach ośmiu klas skutkowałoby dużymi kosztami doposażenia, a także wprowadzeniem zmianowości nauczania czego chcielibyśmy uniknąć. W szkołach filialnych nie posiadamy odpowiednio przystosowanych sal do nauki chemii, fizyki, informatyki, a lekcje wychowania fizycznego odbywają się w salach lekcyjnych przystosowanych do zajęć w-f. Z korzyścią więc dla dzieci będzie kontynuacja nauki w Dębowcu.
 

 

            "Zapal sie na niebiesko dla autyzmu"

 

            2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy na Temat   Autyzmu.   Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji   propagowania wiedzy na temat autyzmu. Dzieki wspólparacy z   Poradnią Psychologiczno – Peagogiczną  w Cieszynie udało się   przeprowadzić warsztaty. Dzieci zostały podzielone na   dwie   grupy wiekowe, a panie psycholog i pedagog w jasny i zrozumiały sposób   potrafiły wyjascić dzieciom, co to jest autyzm. Dzieci   chętnie wzięły  udział w  przygotowanych ćwiczeniach i chętnie   dzieliły się swoimi  spostrzeżeniami. 

Zapraszamy do albumu fotograficznego!

Pierwszy dzień wiosny 21 marca!!!

 

 Zajęcia kulinarne wiosną to sama przyjemnośc. Świeże warzywa:    ogórek, pomidor, rzodkiewka, sałata, to produkty, które dobrze smakują i mają mnóstwo witamin, a wykonane własnoręcznie kanapki smakują jeszcze bardziej. Przekonali się o tym uczniowie klasy II, którzy na powitanie wiosny przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie. 

 

Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 16 marca 2017 r. o godz. 15:30 odbędzie się zebranie z rodzicami związane ze zmianą struktury szkolnictwa

oraz organizacją szkół podstawowych w Gminie Dębowiec.

W tym dniu zapraszamy również na konsultacje o godzinie 15:00.

 

Dzień otwarty szkoły

          2 marca w naszej szkole odbył się DZIEŃ OTWARTY dla   przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

Dorośli mogli osobiście porozmawiać z panią dyrektor i zapoznać   się z ofertą placówki oraz z warunkami, jakie proponuje ona dla   swoich uczniów, a także zwiedzić każdy "zakątek" naszej szkoły.   Dzieci, pod opieką nauczycieli, przygotowywały różne prace   plastyczne, brały udział w grach zespołowych oraz bawiły się w   naszej świetlicy.

 

 

SZKOŁA PRZYJAZNA DZIECKU!

DRODZY  RODZICE!

Szkoła Podstawowa w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie, ul. Mirów 6

      czeka na uczniów pierwszej klasy!

 

Od 1 marca trwają zapisy do szkoły na rok szkolny 2017/2018

         Zapewniamy dogodne warunki umożliwiające

rozwój emocjonalno - społeczny dziecka i poczucie bezpieczeństwa.

 

 • Na stronie internetowej szkoły ( kartę zapisu dziecka do szkoły)
 • W sekretariacie szkoły ( kartę zapisu dziecka do szkoły)
 • Pod nr tel. 33 853 – 36 – 36, 530431615            

 

Zalety naszej szkoły:

 • nauka na jedną zmianę
 • mała liczebność klas
 • odpowiednio przygotowane sale lekcyjne z częścią edukacyjną  i rekreacyjną
 • zaplecze umożliwiające  pozostawienie w szkole podręczników i przyborów
 • wykwalifikowana  kadra pedagogiczna
 • wysoki poziom nauczania
 • dobrze wyposażona baza dydaktyczna w różne pomoce oraz salę komputerową
 • możliwość udziału i sukcesów w konkursach przedmiotowych szkolnych i pozaszkolnych.

Uczniowie mogą korzystać z:

 • pomocy specjalistów: pedagoga, logopedy, oligofrenopedagoga, surdopedagoda, tyflopedagoga, socjoterapeuty
 • obiadów w stałych porach
 • świetlicy szkolnej czynnej do 1600 zapewniającej: opiekę, zajęcia rozwijającepomoc w odrabianiu zadań domowych
 • zajęć z języka niemieckiego (trwają w szkole od listopada 2015 r.)
 • oferty zajęć dodatkowych: zajęcia SKS, wyjazdy do teatru, wycieczki, rajdy, zabawy szkolne, wyjazdy do kina
 • placu zabaw dla dzieci, nowego boiska do siatkówki oraz dużego boiska LKS Iskrzyczyn do dyspozycji uczniów 
 • zajęć dla dzieci w okresach przerw od nauki: zimowiska, półkolonie.

                        

Uczniowie i Nauczyciele!

Zapraszamy do naszej szkoły!

 

 

     Dzień otwarty szkoły

 

                   W dniu 16 lutego gościliśmy dzieci z przedszkola w    Iskrzyczynie, przedszkola "u Karolci" w Skoczowie,  przedszkola "Chichopotam" w Skoczowie oraz z przedszkola   w Międzyświeciu.

                   Przedszkolaki wzięły udział w przygotowanych    dla nich zajęciach z języka angielskiego i edukacji   czytelniczej. Dzieci młodsze brały udział w zajęciach   plastycznych z klasami II i III. Oglądnęły sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę, salę gimnastyczną oraz szkolną bibliotekę.

Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku.                   Zapraszamy do albumu fotograficznego!

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

             8 lutego naszą szkołę odwiedziły Babcie i Dziadkowie uczniów klasy 2 i 3.  Powód był znany, Święto Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali bogaty program  artystyczny: wiersze, piosenki, scenki oraz konkurs dla gości. Każdy został  nagrodzony. Później spotkaliśmy się na wspólnej herbatce.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

                     Zakończenie ferii to czas, kiedy trzeba na nowo zmierzyć się ze światem nauki i zadań domowych. Jednak, aby umilić uczniom powrót do szkoły i zachęcić do systematycznej pracy już 2 lutego zorganizowana została zabawa karnawałowa.

            Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji, a sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową.

          W szkole zaroiło się od biedronek, kotów, odważnych rycerzy, postaci  z bajek, potężnych królów oraz różnych innych stworów i dziwadeł…

     Wszyscy bawili się znakomicie, a liczne zabawy i konkursy znagrodami     sprawiły, że humor dopisywał nie tylko uczniom, ale również całemu gronu pedagogicznemu.

 

     Lady Gaga! (Tomek Wach) -

   wygrana w kategorii najbardziej pomysłowe przebranie

Zapraszamy do albumu fograficznego!

 

 

                                                 JASEŁKA 

                 Jak co roku w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w naszej szkole  odbyły się wigilijki w klasach. Następnie uczniowie starszych klas pokazali nam  swoje zdolności aktorskie w przedstawieniach. Klasa IV zaprezentowała  humorystyczną scenę o pasterzach, którzy troszcząc się o swoje owce zostawiają  wszystko i udają się do Betlejem, aby powitać nowonarodzone Dziecię Jezus. Z kolei klasa VI przedstawiła nam sztukę pod tytułem "W moim sercu". Napisana na wzór "Gość oczekiwany" Zofii Kossak - Szczuckiej.

             Zrozumieliśmy, że nikt w wigilijny wieczór nie może być sam i tradycyjne puste miejsce przy stole nie musi być puste jeśli tylko otworzymy nasze oczy serca i zechcemy dostrzec bliźniego. Po prezentacji zdolności aktorskich przyszła kolej na pokazanie zdolności muzycznych. Nasi uczniowie zagrali tradycyjne kolędy na różnych instrumentach. Był saksofon, skrzypce, akordeon czy keyboard. Śpiewem kolęd zakończyliśmy wspólnie spędzony mile czas.

Zapraszamy do albumu fograficznego!

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 12 stycznia 2017 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

GÓRA GROSZA

             W dniach od 28.1116 do 9.1216 uczniowie naszej szkoły brali udział w siedemnastej edycji "Góry Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Zebraliśmy:

1332 sztuk monet 1gr = 13 zł 32 gr

1429 sztuk monet 2 gr = 28 zł 58 gr

1172 sztuk monet 5 gr = 58 zł 60 gr

359 sztuk monet 10 gr = 35 zł 90 gr

279 sztuk monet 20 gr = 55 zł 80 gr

   95 sztuk monet 50 gr = 47 zł 50 gr

    2 sztuki monet 1 zł = 2 zł

Razem 4668 monet

Wartość - 241 zł 70 gr

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji!!!

 

 

 

 

                   Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem 2017 Każdemu z Was, naszym Uczniom, Rodzicom, całemu Gronu Pedagogicznemu  dużo zdrowia, wielu sukcesów i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność

i spełnią się te najskrytsze marzenia.

  Znalezione obrazy dla zapytania świąteczne obrazki 2017

 

 

" Śmieci i My – sam zrób eko – ozdobę choinkową"

             W piątek 16 grudnia ogłoszono wyniki konkursu gminnego " Śmieci i My – sam zrób eko – ozdobę choinkową". Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do konkursu otrzymali nagrody książkowe. Wyróżnieni zostali: Brunon Jasiulek i Maja Lizak z klasy II oraz Kamil Stawowski i Tomasz Wach z klasy III. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

            W czwartek i piątek 15 i 16 grudnia w szkole odbył się kiermasz świąteczny. Można było kupić ozdoby świąteczne, stroiki oraz choinki wykonane różnymi technikami. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów.

 

            

Warsztaty plastyczne

                 6 grudnia w naszej szkole odbyły sie warsztaty plastyczne zoorganizowane   przez studentów oligofrenopedagogikii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dzieci, jak  i dorośli bawili sie wyśmienicie, przygotowując bibeloty świąteczne, które ozdobiły  wnętrza naszych klas. Zapraszamy do galerii.

 

  OGŁOSZENIE

                W dniu 15 grudnia 2016 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców.

   

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

               "Oto narodził się Wam Zbawiciel"

 

                                                                                                                                  zdjęcia!

               W czwartek 8 grudnia uczennica klasy III Mira Kalus zdobyła wyróznienie w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Oto narodził się Wam Zbawiciel", który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Hażlachu.

Gratulujemy!

 

                                       XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej

                   W dniu 1 grudnia w parafii św. Klemensa, w Ustroniu odbył się etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczennice z klasy szóstej: Kamila Wach i Anna Lempart reprezentowały naszą szkołę. Jedna z nich, Ania przeszła do ostatniego etapu - finału, który odbędzie się w lutym. Uczennice przygotowują się w tym roku z Ewangelii św. Mateusza.
 

Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach.
 

 

     Akcja na rzecz zwierząt

                       zdjęcia!

   ze schroniska Azyl" w Cieszynie

        

Nowy rok szkolny to czas ciężkiej pracy nie tylko ze strony grona pedagogicznego, ale przede wszystkim ze strony uczniów.

       Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły już w październiku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował zbiórkę karmy dla psów ze schroniska "Azyl" w Cieszynie. Podobnie do lat poprzednich udało nam się zebrać nie tylko sporą ilośc karmy, ale również miski, zabawki oraz koce.

           Była to akcja, która ponownie pokazała, że los porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.

Wszystkim serdecznie dziękujemy

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Po trzech miesiącach nauki nadszedł czas na chwilę wytchnienia... zdjęcia!  

       24 listopada uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w długo oczekiwanej zabawie andrzejkowej, której organizatorzy zadbali o najdrobniejszy szczegół.

        Głównym punktem wydarzenia były wróżby przygotowane przez uczniów klasy VI, a także liczne zabawy taneczne. Nie zabrakło również ciekawych zagadek, postaci rodem z zaświatów oraz możliwości zakupienia napojów i słodkości.

 

                 TEATRZYK 

          22 listopada nasza szkoła miała zaszczyt gościć teatrzyk kukiełkowy. Przedstawiona sztuka Zofii Kossak - Szczuckiej pt. "Przydrożna kapliczka" wzbudziła ogromne zainteresowanie, a dzięki swojemu bogatemu przekazowi na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

  OGŁOSZENIE

 

      W dniu 17 listopada 2016 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

        Planeta Ziemia       zdjęcia!

Uczniowie klasy VI wykonali modele Układu Słonecznego, wykorzystując różne materiały.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy na górnym korytarzu.

 

 

           ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI

                    Z okazji Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy III. Ukazali drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Przypomnieli ważne wydarzenia historyczne i ich wpływ na losy naszego kraju. Całości dopełniły pieśni patriotyczne oddające atmosferę i nastrój tej historycznej i ważnej dla naszego narodu chwili.                                                      zdjęcia!

 

"O Kocie w butach przy wesołych nutach"

24 października uczniowie klasy II i III pojechali do MCK w Skoczowie na musical

"O Kocie w butach przy wesołych nutach",

przygoptowanym przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Historia o młodym, biednym młynarczyku Adamie, który dostał w spadku kota bardzo spodobała się naszym podopiecznym. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a nawet wchodziły w interakcje z aktorami. Nie zabrakło dobrej muzyki, humoru oraz dreszczyka emocji i wzruszeń.

  OGŁOSZENIE

                W dniu 27 października 2016 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców. O godz 16:00 zaprtaszamy na zebranie trójek klasowych.

 

        DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                                                                                

 

       W dniu 14 października

          odbyła się akademia          zdjęcia!  

          z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uczniowie klas IV i VI przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili krótką historię rozwoju szkolnictwa w Polsce, jak również zaprezentowali utwory poetyckie i muzyczne nawiązujące do tematu uroczystości.

 

Drodzy uczniowie!!!

                  Kochani uczniowie, serdecznie Was zapraszam na zabawy w języku włoskim. Będziemy się spotykać w każdy wtorek o godzinie 7.30 w sali pedagoga szkolnego.

Serdecznie zapraszam Danuta Jankowska

 

Słodkie czwartki

                Moi drodzy w każdy czwartek proponujemy Wam słodkie przekąski. Czekają na Was sałatki owocowe, galaretki, domowe wypieki. Wszystko to przygotowują uczniowie klasy VI pod opieką pedagoga szkolnego. Życzymy smacznego!!!

Uczniowie klasy VI, pedagog szkolny

Tajniaki – Świeżaki

                Kochani! Już od poniedziałku w naszej szkole rusza akcja „Tajniaki – Świeżaki”. Polega ona na kontroli tego, co znajduje się w Waszych pojemnikach śniadaniowych. Szukamy najbardziej zdrowego drugiego śniadania, które trafia do Waszego brzuszka. Dla najlepiej odżywiających się uczniów czekają nagrody. Szczegóły akcji przedstawimy podczas naszego „Kręgu ważnych spraw”.

Zapraszam Danuta Jankowska

II Rodzinny Rajd Górski

01 października 2016 roku
 

            Nic tak nie łączy ludzi, jak aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Zgodnie z tym przekonaniem, naszej szkole udało się zorganizować drugi już rajd rodzinny.

            W tym roku wędrowaliśmy szlakiem górskim na Błatnią. Rajd liczył 59 uczestników w różnym wieku. Zdobycie szczytu zajęło nam około 2 godziny. Wszyscy uczestnicy mieli czas na dłuższy odpoczynek w schronisku i szansę na podziwianie gór, najpiękniejszych o tej porze roku. Rajd zakończył się w godzinach popołudniowych. Zmęczeni, lecz z uśmiechem na ustach wróciliśmy do autokaru.

            Mamy nadzieję, że następny rajd również będzie cieszył się dużym zainteresowaniem wsród naszych uczniów oraz ich rodzin. Już w przyszłym roku zapraszamy na kolejny górski szlak.

Do zobaczenia!              

         zdjęcia!                                                                    

BEZPIECZNIE NA DRODZE!      

          19 września uczniowie klas drugiej i trzeciej spotkali sie z policjantem w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoly 2016"

SPRZĄTANIE ŚWIATA

         W dniach 13 - 15 września nasi uczniowie brali udział w akcji "Sprzątanie Świata" Zachęcaliśmy  uczniów do refleksji - Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć wytwarzanie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?              

Akcja "Szkoło Pomóż i Ty" 

           Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Szkoło Pomóż i Ty". Tegoroczna akcja ma na celu pomóc 19 - letniemu Danielowi Czerniakowi w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. Zebraliśmy na ten cel 115 zł 50 gr, które przekażemy na konto Fundacji "Pomóż i Ty"

                         Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzliwość.

  OGŁOSZENIE

      W dniu 15 września 2016 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Nowy rok szkolny 2016/17!

              Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w dniu 1 września. Przygotowali ją uczniowie klasy szóstej. Program składał się z utworów poetyckich i piosenek przypominających uroki wakacji i tych, które nawiązywały do nadchodzącego właśnie roku szkolnego.

      zdjęcia!

 

DOŻYNKI GMINNE w ISKRZYCZYNIE!

                  

 

 

Braliśmy aktywny udział w tej ważnej uroczystości!

             zobacz zdjęcia!

 

Czas do szkoły! Witajcie w nowym roku szkolnym 2016/2017!

          

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

odbędzie się 1 września 2016 r. o godz 900. 

W tym dniu nie ma zajęc świetlicowych

 

Życzymy wielu sukcesów naszym uczniom!

 

 

W DROGĘ BEZ DROGOWSKAZÓW!

W DROGĘ PO WŁASNY LOS!

            W dniu 24 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Filli w Iskrzyczynie. Powyższe hasła były przeznaczone dla uczniów klasy VI, którzy od września rozpoczną naukę w gimnazjum. Każdego roku z żalem żegnamy naszych uczniów. Podczas uroczystości wielu uczniów otrzymało nagrody książkowe za wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie, za pracę w Samorządzie uczniowskim oraz udział w różnych konkursach przedmiotowych. Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom życzymy zdrowych, udanych wakacji oraz powrotu z zapasem siły i chęci do pracy.

zobacz zdjęcia!

  OGŁOSZENIE

      W dniu 24 czerwca 2016 r. o 9:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

KONKURS!

Otrzymaliśmy wyniki konkursów przyrodniczych.

"EKO- PLANETA":

Uczennica klasy 6 Ewelina Kozieł - wynik bardzo dobry

Emilia Boruta z klasy 5 - wyróżnienie

Aleksandra Konior, Oliwia Oleksy, Zuzanna Siąkała, Kamila Wach, Krzysztof Szeruda- uczniowie klasy 5 otrzymali dyplomy uznania

Julia Bronny i Kasia Kuś z klasy 6, również dyplomy uznania.

"POZNAJEMY POMNIKI PRZYRODY GMINY DĘBOWIEC":

Weronika Fryda- nagroda Euroregionu

Aleksandra Konior - III m-ce

Oliwia Oleksy, Kacper Staniek, Bartosz Boruta - wyróżnienie.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

"TRENUJ WYTRWALE, CZUJ SIĘ WSPANIALE"

          11 czerwca br w Szkole Podstawowej w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie odbyła się uroczystość otwarcia wielofunkcyjnego boiska dla dzieci połączona z festynem rodzinnym. Cieszymy się, że nasi uzdolnieni sportowo uczniowie mogą realizować swoje pasje sportowe oraz kształcić hart nie tylko ducha, ale i ciała. Myślą przewodnią spotkania było hasło ”Trenuj wytrwale, czuj się wspaniale”.

            Mimo obaw, pogoda nie zawiodła i wszyscy zaproszeni goście, rodzice, dzieci oraz nauczyciele mogliśmy świętować to ważne wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Katarzyny Rymar oraz Wójta Gminy Dębowiec Pana  Tomasza Brannego. Następnie nowopowstały obiekt został poświęcony przez księży. Mogliśmy także uczestniczyć w programie artystycznym połączonym z pokazami różnych dyscyplin sportowych.

            W drugiej części spotkania sprawdziliśmy swoją kondycję fizyczną, uczestnicząc w konkurencjach sportowych oraz poszerzyliśmy wiedzę, biorąc udział w prelekcji ratowników WOPR-u  z  Cieszyna i pokazie strażaków OSP w Iskrzyczynie.

           Wszystkim sponsorom oraz osobom, które przyczyniły się do powstania obiektu, serdecznie dziękujemy!

zobacz zdjęcia!   

 

 

 

 

 

Wycieczka! "Park w Inwałdzie"

              3 czerwca br odbyła się wyciaczka klas I - III do "Parku w Inwałdzie". Pełen wrażeń dzień rozpoczęliśmy od wizyty w "Dinolandii" Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznawały warunki życia i powody wyginięcia tych niezwykłych zwierząt! Później zwiedziły park z panią przewodnik. W czasie spaceru oglądały najciekawszych przedstawicieli wśród dinozaurów i słuchały ciekawostek o ich wielkości, budowie, sposobach odżywiania i warunkach w jakich żyły. W drugiej części naszej wyprawy dzieci zwiedziły "Park miniatur". Zobaczyły najciekawsze budowle architektury światowej i wysłuchały komentarza pana przewodnika na temat ich położenia, wielkości i znaczenia historycznego. W trakcie wycieczki nie zabrakło zabawy! Odwiedziliśmy kino 5D. Korzystaliśmy ze zjeżdżalni, trampoliny i karuzeli. Wyzwaniem dla odważnych okazał się przerażający pałac strachów. To był bardzo udany, pełen atrakcji dzień.

zobacz zdjęcia!

OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO!

  OGŁOSZENIE

      W dniu 19 maja (czwartek) 2016 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców. Po konsultacjach o godz 16:00 rozpocznie się zebranie Rady Rodziców oraz trójek klasowych dotyczące między innymi otwarcia nowego boiska przed szkołą. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pozostałych, zainteresowanych rodziców na to spotkanie!

 

Konkurs Talentów 2016 - "Eoropejska Liga Talentów"

                                                   

 

 

 

 

zdjęcia

                W piątek 13.05.2016 r. odbył się coroczny Konkurs Talentów tym razem pod hasłem "Europejska Liga Talentów". Uczniowie  jak zwykle dopisali i chętnie prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, kabaretowe oraz umiejętności gry na instrumencie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 opiekun Samorządu Uczniowskiego - Barbara Sławińska

 

                         Święto Konstytucji 3 Maja

     zdjęcia     

   Dnia 28 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy szóstej starali się przybliżyć atmosferę tego tak ważnego dla Polski wydarzenia oraz wyjaśnić znaczenie uchwalonego w 1791 roku dokumentu, dzięki któremu ówcześni patrioci chcieli odbudować i wzmocnić państwo polskie. Mówili również o tym, że wysiłki miłujących ojczyznę Polaków zostały zaprzepaszczone przez ludzi, którzy własne interesy wynieśli ponad dobro kraju i doprowadzili do jego upadku trwającego 123 lata. Przypomniano również uczniom o Święcie Flagi i znaczeniu naszych symboli narodowych.

 

 

  OGŁOSZENIE

      W dniu 28 kwietnia 2016 r. o 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

SZKOŁA PRZYJAZNA DZIECKU!

DRODZY  RODZICE!

Szkoła Podstawowa w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie, ul. Mirów 6

       czeka na uczniów klasy pierwszej!

Od 1 marca trwają zapisy do szkoły na rok szkolny 2016/2017

         Zapewniamy dogodne warunki umożliwiające

rozwój emocjonalno - społeczny dziecka i poczucie bezpieczeństwa.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 10 MARCA!

Zapraszamy dzieci z przedszkola wraz z Rodzicami do szkoły w Iskrzyczynie

w dniu 10 marca 2016 r. o godz. 1600 

Czekamy na wszystkich chcących poznać naszą szkołę 

oraz oferowane w niej warunki kształcenia.

 

 • Na stronie internetowej szkoły ( kartę zapisu dziecka do szkoły)
 • W sekretariacie szkoły ( kartę zapisu dziecka do szkoły)
 • Pod nr tel. 33 853 – 36 – 36, 530431615            

 

Zalety naszej szkoły:

 • nauka na jedną zmianę
 • mała liczebność klas
 • odpowiednio przygotowane sale lekcyjne z częścią edukacyjną  i rekreacyjną
 • zaplecze umożliwiające  pozostawienie w szkole podręczników i przyborów
 • wykwalifikowana  kadra pedagogiczna
 • wysoki poziom nauczania
 • dobrze wyposażona baza dydaktyczna w różne pomoce oraz salę komputerową
 • możliwość udziału i sukcesów w konkursach przedmiotowych szkolnych i pozaszkolnych.

Uczniowie mogą korzystać z:

 • pomocy specjalistów: pedagoga, logopedy, oligofrenopedagoga, surdopedagoda, tyflopedagoga, socjoterapeuty
 • obiadów w stałych porach
 • świetlicy szkolnej czynnej do 1600 zapewniającej: opiekę, zajęcia rozwijającepomoc w odrabianiu zadań domowych
 • zajęć z języka niemieckiego (trwają w szkole od listopada 2015 r.)
 • nauki tańców ( trwa w szkole od października 2014 r.)
 • oferty zajęć dodatkowych: zajęcia SKS, wyjazdy do teatru, wycieczki, rajdy, zabawy szkolne, wyjazdy do kina
 • placu zabaw dla dzieci, nowego boiska do siatkówki oraz dużego boiska LKS Iskrzyczyn do dyspozycji uczniów 
 • zajęć dla dzieci w okresach przerw od nauki: zimowiska, półkolonie.

                        

Uczniowie i Nauczyciele!

Zapraszamy do naszej szkoły!

 

  OGŁOSZENIE

      W dniu 17 marca 2016 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców. W tym dniu nieobecne będą: wychowawczyni klasy I i nauczycielka matematyki w klasach V - VI. 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 10 MARCA!

               W czwartek 10 marca odwiedziły naszą szkołę dzieci  wraz ze swoimi rodzicami. Naszych gości serdecznie powitała Pani dyrektor. Przeprowadziła spotkanie informacyjne z rodzicami. W tym czasie dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez nauczycieli. Pięknie kolorowały swoje rysunki, z wielką precyzją wycinały oraz wyklejały różne elementy. Śpiewały i uczyły się nowych słów podczas zajęć z języka angielskiego. Bardzo aktywnie i wesoło spędziły czas w naszej szkole. To było bardzo udane i pełne emocji  popołudnie. Zapraszamy do naszej szkoły!!!

   zdjęcia!   

 

Spotkania z przedszkolakami!

"W Iskrzyczynie"

        We wtorek 15 marca uczniowie klasy 2 odwiedzili przedszkolaków z Iskrzyczyna. Swoim młodszym kolegom i koleżankom zaprezentowali przedstawienie " Babcia i Dziadek”. Następnie oddali się wspólnej zabawie.
   Dziękujemy za miłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok. 

 

    zdjęcia!

" U Karolci"

          W dniu 3 marca odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkola "U Karolci" w Skoczowie. Oglądały przedstawienia pt. "Kopciuszek" przygotowane przez uczniów klasy III oraz wzięły aktywny udział w naszych codziennych zajęciach. Wykonywały prace plastyczne pod kierunkiem pań wychowawczyń i kolegów z klas I, II, III, rozwiązywały zadania matematyczne oraz bawiły się w świetlicy szkolnej. Ten dzień dostarczył nam wszystkim wiele emocji i radości. Przedszkolacy wykazywali ogromne zdolności. Zapraszamy ich serdecznie do naszej braci uczniowskiej!!!

 

zdjęcia!          

 

"Międzyświeć"

                W dniu 11 lutego odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkola w Międzyświeciu. Oglądały przedstawienia: pt.  "Dziadek piecze babkę" przygotowane przez uczniów klasy II i pt. "Kopciuszek" przygotowane przez uczniów klasy III oraz wzięły aktywny udział w naszych codziennych zajęciach. Wykonywały prace plastyczne pod kierunkiem pań wychowawczyń i kolegów z klas I, II, III, rozwiązywały zadania matematyczne oraz bawiły się w świetlicy szkolnej. Ten dzień dostarczył nam wszystkim wiele emocji i radości. Przedszkolacy wykazywali ogromne zdolności. Zapraszamy ich serdecznie do naszej braci uczniowskiej!!!

zdjęcia!         

 

ZAJĘCIA DODATKOWE

Język niemiecki

       Od listopada 2015 r. odbywają się w naszej szkole lekcje języka niemieckiego. dzieci bardzo chętnie biorą udział w tych zajęciach. w ciągu tego krótkiego okresu grono zainteresowanych nauką się powiększyło! Nauka drugiego obcego języka to dla naszych dzieci przyjemność! Polecamy! 

      zobacz zdjęcia w albumie!

 

 

Zajęcia taneczne

W poprzednim i obecnym roku szkiolnym dzieci biorą udział w zajęciach tanecznych. to bardzo ciekawa

i aktywizująca forma ruchu. Rozwija koordynację wzrokowo - ruchową i pozwala odpocząć po lekcjach. 

   zobacz zdjęcia!

 

Wyniki KONKURSU z języka angielskiego! 

    W styczniu otrzymaliśmy wyniki przeprowadzonego w listopadzie Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Pingwin 2015. Sześć uczennic  reprezentowało naszą szkołę i napisało test z języka angielskiego.

      Najwyższy wynik uzyskała Julia Bronny z klasy VI, która zajęła 29 miejsce na 1100 możliwych.  Kolejne miejsca zajęły Ewelina Kozieł (33 miejsce), Katarzyna Kuś (35 miejsce), Weronika Fryda (37 miejsce), Kamila Wach (39 miejsce) oraz Aleksandra Konior (43 miejsce).  Uczestniczkom zostały wręczone dyplomy uznania za udział w konkursie.

           Wszystkim dziewczynom dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników.

Dyktando z języka angielskiego!

       W dniu 29 stycznia po raz pierwszy w naszej szkole zostało zorganizowane dyktando z języka angielskiego przeznaczone dla uczniów klasy V i VI. Miało ono na celu promowanie nauki języka oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się nim.

      Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Kozieł, uczennica klasy szóstej. Drugie miejsce zajął Bartosz Boruta, uczeń klasy szóstej. Trzecie miejsce zajął Adrian Gałuszka również z klasy szóstej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do kolejnego dyktanda, które odbędzie się już w marcu!

 

ZIMOWISKO!

         W dniach od 15 do 19 lutego 2016 R w Szkole Podstawowej w Dębowcu będzie organizowane „ZIMOWISKO”. W tym czasie planujemy wyjazd do Parku Nauki i Techniki w Ostrawie (potrzebny jest ważny paszport lub dowód osobisty dla dziecka).  Pozostałe atrakcje w załączonym harmonogramie.

Koszt pobytu dziecka wynosi 100 złotych.

                                                                                                                                                                                        

Zimowisko_2016.doc

Bal przebierańców!    yes

   W czwartek 4 lutego 2016 r. odbył się w naszej szkole coroczny bal przebierańców. Bawiliśmy się wyśmienicie! Na początku wybieraliśmy najciekawsze stroje. Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy wyglądali świetnie, interesująco i fantazyjnie. Później uczniowie klasy szóstej prowadzili wspólne tańce. Następnie dzieci brały udział w różnych zabawach np. "Rodzinka w ZOO", "Krzesełka".  W przerwach można było posilić się w mini - sklepiku. Całą imprezę przygotował samorząd uczniowski.

                                                                                                                   opiekun Samorządu Uczniowskiego - Barbara Sławińska

 

               kliknij, zobacz jak bombowo bawiliśmy się!

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 28 stycznia powitaliśmy w szkole naszych najmilszych gości Babcie i Dziadków naszych uczniów. Jak co roku była to przepiękna uroczystość. Dzieci przygotowywały się na ten moment wiele tygodni, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności najbliższym. W programie artystycznym goście oglądali Jasełka, scenki z życia babci i dziadka, bajkę o Kopciuszku, wiersze oraz piosenki z akompaniamentem. Uroczystość przygotowali Bożena Borkowska. Barbara Sławińska, Magdalena Sterkowiec oraz Tadeusz Kraszewski.

                

            KOCHAMY NASZYCH BABCIE I DZIADKÓW!!!

                                       

 zobacz zdjęcia w albumie! 

 

 

KONKURS!

„OLIMPUS”- z przyrody rozstrzygnięty.

 

     W styczniu otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiej olimpiady przyrodniczej „OLIMPUS”. Nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali się rewelacyjnie.

      Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 5 - Aleksandra Konior, zajęła 19 miejsce na 1312 uczestników. Pozostali uczniowie również zaprezentowali się bardzo dobrze.

      W grupie uczniów klas piątych:

Kamila Wach – zajęła 25 miejsce

Anita Żertka - zajęła 26 miejsce

Weronika Fryda i Oliwia Oleksy- zajęły 31 miejsce

Zuzanna Siąkała-  zajęła 33 miejsce

Emilia Boruta- zajęła 36 miejsce.

      W grupie uczniów klas szóstych:

Ewelina Kozieł- zajęła 24 miejsce na 1330 uczestników,

Julia Bronny- zajęła 27 miejsce,

Katarzyna Kuś- zajęła 28 miejsce,

Adrian Gałuszka- zajął 32 miejsce,

Marcel Kojma- zajął 46 miejsce.

Wszyscy nasi uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Uczestnikom olimpiady gratulujemy uzyskanych wyników.

 

Cichociemni - 75 rocznica! 

    Rozpoczęły się przygotowania do obchodów 75 rocznicy pierwszego zrzutu  Cichociemnych w Dębowcu. W naszej szkole ruszyły prelekcje prowadzone przez p. Bronisława Brudnego radnego Gminy Dębowiec i p. Danutę Jankowską zast. dyrektora. W dniu 12 stycznia odwiedzili Filię w Iskrzyczynie. Uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali komentarza  na temat faktów historycznych. 

A było to tak:                                                                                             zobacz zdjęcia w albumie!

„O 18.20 Whitley o numerze Z 6473 wystartował do historycznego lotu z Anglii do Polski. Po sześciu godzinach pilot poinformował skoczków, że znajdują się nad terytorium kraju. Operator spadochronowy – Cpl Cameron daje sygnał: „Action stadion!” Skoczkowie ustawili się przy drzwiach. „Go!” mjr Stanisław Krzymowski „Kostka” zniknął w ciemnej czeluści otwartych drzwi. Następnie Cameron wyrzucił zasobniki ze sprzętem. Jako drugi wyskoczył rtm. Józef Zabielski „Żbik”, a chwilę po nim bombardier Czesław Raczkowski „Orkan” – kurier Delegatury Rządu na Kraj. Niestety okazało się, że pilot nie trafił na placówkę zrzutową kolo Włoszczowej. Zrzutu dokonano w okolicy wsi Dębowiec na terenach Śląska Cieszyńskiego. W Dębowcu nikt nie czekał na spadochroniarzy. Po kilku godzinach wszyscy trzej wiedzieli już, że znajdują się na terenie III Rzeszy. Każdy z nich przedzierał się do Warszawy na własną rękę…”

W szkole został ogłoszony konkurs na pracę związaną ze zrzutem Cichociemnych. Forma i wielkość prac dowolna. Termin do 27 stycznia!

 

 

  OGŁOSZENIE

      W dniu 21 stycznia 2016 r. o 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Jasełka

        W dniu 22 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka. W przygotowanie świątecznej uroczystości byli zaangażowani uczniowie wszystkich klas. Piękną dekorację i przedstawienie przygotowali pani katechetka Małgorzata Machej, ks. Mirosław Czyż, mgr Monika Ryncarz oraz mgr Tadeusz Kraszewski. Podczas inscenizacji słuchaliśmy śpiewu, interpretacji kolęd na fletach oraz wspólnie kolędowaliśmy. Później odbyły się wigilijki w klasach z wychowawcami. W czasie których dzieci obdarowały się bardzo oczekiwanymi prezentami. W klasach I - III były paczki przygotowane przez rodziców. To był bardzo uroczysty, ciepły i przyjemny dzień w naszej społeczności szkolnej.

    pod dzwoneczkami zdjęcia z jasełek

 

 

 

                      KONKURS!  

      W grudniu w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „English Art  Contest”.

pod flagą nasze piękne prace!

Zadaniem uczniów było wybranie dowolnego słowa w języku angielskim i wykonanie „obrazu”-„wyrazu”. Forma plastyczna wyrazu miała określać znaczenie wybranego słowa. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów. Prace zostały podzielone na dwie kategorie: Klasy I - III oraz klasy V i VI.

Miejsce I w kategorii dzieci młodszych zajął Kamil Stawowski z klasy II.

Miejsce II zajęły Milena Wach z klasy I  oraz  Tomasz  Wach z klasy  II.

Miejsce III zajęła Justyna  Kozieł z klasy III.

W kategorii dzieci starszych:

Miejsce I -  Ewelia Kozieł.

Miejsce II - Aleksandra Konior

Miejsce III - Kamila Wach

Wyróżnienie w konkursie otrzymał Marcina Staniek, uczeń klasy II.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za przygotowanie prac konkursowych.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła mgr Monika Ryncarz.

 

                                  Akcja pomocy schronisku dla zwierząt „Azyl” w Cieszynie! 

         W zawiązku z nadchodzącą zimą uczniowie naszej szkoły

po raz drugi!

 

zobacz zdjęcie!

postanowili pomóc czworonożnym przyjaciołom przebywającym w schronisku dla zwierząt „Azyl”

w Cieszynie. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu wszystkich klas, udało nam się zebrać sporą ilość karmy suchej i mokrej dla psów i kotów. Zbiórka nadzorowana przez Samorząd Uczniowski pozwoliła na realną pomoc zwierzętom pokrzywdzonym przez los i człowieka. Ta piękna inicjatywa bez wątpienia będzie kontynuowana w przez kolejne lata. 

opiekun Samorządu Uczniowskiego - Barbara Sławińska

 

                            Warsztaty teatralne            zdjęcia!

           W dniu 8 grudnia naszą szkołę odwiedził pan Jerzy Dziedzic.

Opowiedział dzieciom o pracy reżysera i pokazał program artystyczny "Praca reżysera", w którym dzieci mogły aktywnie uczestniczyć.

Jak zawsze spotkanie z aktorem dostarczyło naszym uczniom niezapomnianych emocji.  

 

GÓRA   GROSZA 

zobacz zdjęcia!

W ramach akcji "Góra grosza" uczniowie naszej szkoły zebrali:

2094 monety 1 gr

1443 monety 2 gr

1334 monety 5 gr

123 monety 10 gr

73 monety 20 gr

33 monety 50 gr

oraz monety 1 zł i 2 zł

Łączna kwota zebrana w szkole wynosi 164 zł 90 gr.

Wszystkim małym darczyńcom serdecznie dziękujemy.

  OGŁOSZENIE

      W dniu 10 grudnia 2015 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców. 

Andrzejki

      W dniu 26 listopada Samorząd uczniowski przygotował zabawę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły. Podczas zabawy przeprowadzono andrzejkowe wróżby. Dzieci chętnie brały udział w atrakcjach i tańcach prezentowanych przez kolegów i koleżanki z szóstej klasy. Wszyscy bawili się wesoło. 

opiekun Samorządu Uczniowskiego - Barbara Sławińska

                                                                                 

 

       Zobacz zdjęcia - kliknij na obrazku!    

 

 

 

 

 

KONKURS

                      26 października w GOKSiT W Łączce odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Poznajemy Środowisko Przyrodnicze w Gminie Dębowiec" Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie i zdobyli nagrody i wyróżnienia:

Julia Bronny - klasa VI     - Nagroda Euroregionu   

Zuzanna Siąkała - klasa V  - Nagroda Euroregionu

Anna Lempart - klasa V     - czwarte miejsce

Aleksandara Konior, Krzysztof Szeruda, Kacper Staniek - uczniowie klasy V - otrzymali wyróżnienia

Prezent pod choinkę   

    kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcie

 

"Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu"  

                       Uczniowie naszej szkoły dołaczyli do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "prezent pod choinkę". Zrobili 12 prezentów dla najuboższych dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Od początku trwania akcji prezenty z Polski trafiły do ponad 60 000 ubogich dzieci. Jak co roku uczniowie chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. 

  OGŁOSZENIE

                     Szanowni Rodzice! W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu o substancjach, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków. Powszechnie nazywane są "dopalaczami". Dbając o bezpieczeństwo Waszych dzieci, a naszych uczniów, zapraszamy na szkolenie dla rodziców "Dopalacze - o czym powinien wiedzieć rodzic", które odbędzie się w czwartek 19 listopada o godzinie 15.30 w szkole w Iskrzyczynie. Serdecznie zapraszamy. 

                Po zakończeniu szkolenia odbędą się w klasach zebrania rodziców z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy!

 

Narodowe Święto Niepodległości

                11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. 

Dla upamiętnienia tego święta pani Monika Cieślar - Greń przygotowała z uczniami klasy piątej piękne przedstawienie o charakterze patriotycznym. Akademia odbyła się w dniu 10 listopada 2015 r.

                   

                       kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia

 

Nauka języka niemieckiego rozpoczęta!

W czwartek 12 listopada dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach

nauki języka niemieckiego!

 

Dzień Edukacji Narodowej

                 W dniu 14 pażdziernika odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Zebranych na akademii rodziców, nauczycieli i uczniów bardzo serdecznie powitała wicedyrektor Danuta Jankowska. Piękny program artystyczny przygotowały wychowawczynie klas pierwszej i szóstej. Podczas uroczystości odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej. Po swoim pierwszym niezwykle udanym występie dzieci z klasy pierwszej otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców

 

 

              kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

Rajd rodzinny!!!  

             W sobotę 3 października 2015 odbył się rajd rodzinny do Brennej Bukowej. Wspólnie zdobywaliśmy górę Karkoszczonkę! Piękna pogoda sprzyjała naszej wędrówce. Bardzo spokojnie i miło spędziliśmy wspólnie czas. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom rajdu. zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych. 

kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprzątanie świata!  kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia

     

          W tym roku uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, brali czynny udział w  akcji Sprzątania Świata.

         Zachęcaliśmy  uczniów do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć wytwarzanie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?              

            Dlatego promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie piękna przyrody i odpowiedzialność za naszą piękną okolicę!

Bezpiecznie na drodze!!!

                  22 września 2015 odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I - III z policjantem. Prelekcję przeprowadził aspirant sztabowy Grzegorz Hanzel. W części teoretycznej dzieci obejrzały ciekawy film o bezpiecznym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po chodniku. Następnie otrzymały opaski odblaskowe. Pan policjant wytłumaczył dzieciom jak istotną rolę odgrywają elementy odblaskowe na naszych ubraniach, że w czasie pochmurnych dni czy wieczorem, nosząc je będziemy widoczni dla kierujących - bezpieczni na drodze. Później cała grupa udała się na szkolenie praktyczne przed szkołą. Dzieci uczyły się bezpiecznie przekraczać jezdnię. Na koniec miały okazję zajrzeć do policyjnego samochodu i samodzielnie włączyć sygnały dźwiękowy i świetlny. To był ciekawy i pouczający dzień! 

       

 

       kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć zdjęcia w albumie                          

 

 

 

 

Witamy nowy rok szkolny 2015/16 

         

       W dniu 1 września 2015 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Rodziców, nauczycieli i uczniów powitała dyr szkoły Katarzyna Rymar. Następnie przedstawiła zebranym panią kierownik. Stanowisko kierownika Filii w Iskrzyczynie objęła mgr Bożena Szczurek - Borkowska. Część artystyczą akademii pięknie zaprezentowała klasa V pod kierunkiem wychowaczyni mgr Doroty Don.

              kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć album!

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie dla rodziców 

W dniu 17.09.2015 r. ( czwartek ), o godz. 1600 odbędzie się zebranie rodziców. Podczas spotkania prelekcja na temat Bezpieczna droga dziecka do szkoły 

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.  

 

Zawiadomienie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 odbędzie się 1 września 2015 o godz 900. 

Po akademii zebranie rodziców uczniów klasy I.

 

 

 

 

Jubileusz 50 - lecia szkoły

              W dniu 20 czerwca świętowaliśmy 50 - lecie Szkoły Podstawowej w Iskrzyczynie. Pani dyr. Katarzyna Rymar powitała zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników uroczystości. Następnie usłyszeliśmy wiele serdecznych i ważnych słów wypowiedzianych przez naszych gości. Podczas wystąpień chwalono osiągnięcia naszej szkoły oraz jej znaczącą rolę dla wielu pokoleń absolwentów, mieszkańców Iskrzyczyna i obecnych uczniów. Otrzymaliśmy błogosławieństwo, na dalsze lata owocnej i twórczej pracy, którego udzielili ks. Krzysztof Moskal i ks. Mirosław Czyż. W części artystycznej wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie. Można było podziwiać ich niezwykłe talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie. Widownia nagrodziła nasz program artystyczny gromkimi brawami! Później nasi goście oglądali sale lekcyjne, pamiątki okolicznościowe, albumy oraz wystawę prac plastycznych pt. "Szkoła w oczach dziecka". Po programie artystycznym dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały pokazy edukacyjne funkcjonariuszy Straży Granicznej. Między innymi były to umiejętności doskonale wyszkolonego psa, elementy wyposażenia wozu, elementy ubioru i narzędzia pracy funkcjonariusza straży. Bardzo serdecznie dziękujemy i znowu zapraszamy do naszej szkoły!

              W czasie trwania uroczystości rodzice naszych uczniów zapraszali zebranych na degustację przeróżnych smakołyków. 

              To był wyjątkowy, wzruszający i niezwykły dzień dla wszystkich zebranych, a w szczególności dla absolwentów, rodziców nauczycieli i dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów jubileuszu 50 - lecia naszej szkoły.   

 

                                                                   

kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć zdjęcia w albumie

 

 

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej

w Dębowcu

Filia w Iskrzyczynie

ul.Mirów 6   informuje, 

że od dnia 1 marca 2015 roku rozpoczęły się zapisy do klasy I

na rok szkolny 2015/16.

 

 Dodatkowe informacje oraz kartę zpisu dziecka można uzyskać:

Zebranie rodziców

 

              Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów na zebranie organizacyjne,

które odbędzie się w dniu 24.06.2015 r. o godz. 1600 

w Szkole Podstawowej w Dębowcu Fila w Iskrzyczynie

 

Zaproszenie

                  Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i uczniowie

Szkoły Podstawowej w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie serdecznie zapraszają:

absolwentów, rodziców, sympatyków na jubileusz 50 - lecia szkoły.

Uroczystość odbędzie się w dniu 20.06.2015 r. o godz. 1400 przy szkole w Iskrzyczynie.

W programie:  

 • występy dzieci,
 • zwiedzanie szkoły,
 • oglądanie pamiątek okolicznościowych,
 • prac uczniów.

Zapraszamy także na:

 • zabawy muzyczne i sportowe,
 • malowanie twarzy, pokazy stażackie
 • prezentację umiejętności psa policyjnego.

 

      Podczas naszej uroczystości nie zabraknie przepysznych smakołyków. Czekają na Was placki ziemniaczane, grochówka, ciasta, lody i wiele innych atrakcji kulinarnych.

Organizatorzy

Święto Konstytucji 3 Maja

                        Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy szóstej opowiedzieli o tym, jak doszło do przygotowania i zatwierdzenia dokumentu, którego celem było ratowanie upadającej Rzeczypospolitej w XVIII wieku. Zaprezentowali również patriotyczne wiersze i pieśni, by w ten sposób uświadomić każdemu z nas, że Polska jest naszą wspólną  ojczyzną i wszyscy powinniśmy dbać o jej dobro.

kliknij na obrazku, aby przejść do albumu!

 

 

 

 

Konkursy

W Szkole Podstawowej w Dębowcu w dniu 22.04.15 odbył się  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiosna"

 I miejsce zajęła - uczennica klasy II Zuzanna Kaczmarczyk

III miejsce zajęła - uczennica klasy I Mira Kalus

Naszym reprezentantkom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W kwietniu odbyły się finały konkursów biblijnych:

 

09.04.15 w Górkach Wielkich odbył się finał Konkursu Wiedzy Biblijnej

Agnieszka Gaszczyk uczennica klasy VI zajęła V miejsce

Martyna Rzepiela uczennica klasy VI zajęła Vii miejsce

 

13.04.15 w Bielsku - Białej odbył się finał Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz"

Kamila Wach uczennica klasy IV została laureatką

Aleksandra Konior uczennica klasy IV została finalistką

Cieszymy się, że nasze uczennice zajęły tak wysokie lokaty! Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów!

DZIEŃ ZIEMI

             

22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji

Międzynarodowego Dnia Ziemi. 

Uczniowie kl. IV i VI zaprezentowali program artystyczny 

pt. „Jak rozweselić Ziemię?”

 

 

 

kliknij na zdjęciu aby zobaczyć więcej!

 

 

 

POMNIK PRZYRODY

 

 

W kwietniu uczniowie kl. I-VI wybrali się na wycieczkę

do pomnika przyrody „Iglicznii trójcierniowej”,

znajdującego się w Iskrzyczynie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs Talentów 2015 - "Disco - Party"

                   W poniedziałek 20.04.15 r. odbył się coroczny Konkurs Talentów tym razem pod hasłem "Disco - Party". Uczniowie  jak zwykle dopisali i chętnie prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne oraz umiejętności gry na instrumencie. W tej edycji konkursu odbył się nawet pokaz "Judo". Mateusz Hulboj z klasy II z kolegą Stasiem zaprezentowali elementy sztuki walki "Judo". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

 

  kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć

     jak wesoło bawiliśmy się 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania z przedszkolakami!

 

             W dniu 27 lutego odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkola w Międzyświeciu. Oglądały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" przygotowane przez ucznióow klasy II oraz wzięły aktywny udział w naszych codziennych zajęciach. Wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne z klasą I, powtarzały wiadomości o figurach geometrycznych w klasie II, pokonywały kolorowy tor przeszkód oraz bawiły się w świetlicy szkolnej. Ten dzień dostarczył nam wszystkim wiele emocji i radości. Przedszkolacy wykazywali ogromne zdolności. Zapraszamy ich serdecznie do naszej braci uczniowskiej!!!

 kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć jak wesoło bawiliśmy się 

 

             W dniu 3 marca odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkola w Iskrzyczynie wraz ze swoimi rodzicami. Brały udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez nauczycieli. Pięknie kolorowały swoje rysunki, z wielką precyzją wycinały oraz wyklejały różne elementy. Śpiewały i uczyły się nowych słów podczas zajęć z języka angielskiego. Bardzo aktywnie i wesoło spędziły czas podczas zabaw na sali gimnastycznej. To było bardzo aktywne i pełne emocji  popołudnie. Przedszkolacy wykazywali ogromne zdolności. Zapraszamy ich serdecznie do naszej braci uczniowskiej!!!

  kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć jak wesoło bawiliśmy się

 

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

            Uczniowie klas IV i V zostali przeszkoleni w zakresia udzialania pierwszej pomocy. To ważna wiedza i umiejętności. Każdy powinien je posiadać, aby w sytuacji zagrożenia życia pomóc drugiemu człowiekowi. 

  Kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia w albumie!  

 

Konkurs pożarniczy

                W dniu 27 lutego odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń klasy VI Piotr Plinta zajął I miejsce i będzie reprezentował naszą gminę podczas eliminacji powiatowych. Życzymy dalszych sukcesów!

 

Zaproszenie    

 

Zapraszamy dzieci z przedszkola wraz z Rodzicami 

na Dzień Otwarty szkoły w Iskrzyczynie

w dniu 3 marca 2015 r. o godz. 1600

W programie:

 • spotkanie informacyjne Dyrektora szkoły
 • sportowy tor przeszkód
 • zabawy językowe
 • układanki językowe
 • układanki obrazkowe
 • słodki poczęstunek

​Czekamy na wszystkich chcących poznać naszą szkołę oraz oferowane w niej warunki kształcenia

kontakt telefoniczny - 33 853 36 36, 530431615

Bal karnawałowy  yessmiley

                    We wtorek 17.02.2015 odbył się w naszej szkole coroczny bal przebierańców. Bawiliśmy się wyśmienicie! Na początku wybieraliśmy najciekawsze stroje. Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy wyglądali interesująco i fantazyjnie. Później uczyliśmy się nowych tańców. Następnie braliśmy udział w zabawach przygotowanych przez uczniów klasy szóstej. Całą imprezę przygotował samorząd uczniowski z p. Barbarą Sławińską.

 kliknij na zdjęciu, aby zobaczyć jak wesoło bawiliśmy się

 

 

 

 

 

 

 

 

DRODZY  RODZICE

 

    Szkoła Podstawowa w Dębowcu

      Filia w Iskrzyczynie

 

      czeka na uczniów klasy pierwszej

 

         Zapewniamy dogodne warunki umożliwiające rozwój emocjonalno-

                        społeczny dziecka i poczucie bezpieczeństwa.

 

Zalety naszej szkoły :

 

 • nauka na jedną zmianę
 • mała liczebność klas
 • odpowiednio przygotowane sale lekcyjne z częścią edukacyjną  

          i rekreacyjną

 • zaplecze umożliwiające  pozostawienie w szkole podręczników

          i przyborów

 • wykwalifikowana  kadra pedagogiczna
 • wysoki poziom nauczania

 

Uczniowie mogą korzystać z:

 

 • pomocy specjalistów: pedagoga, logopedy, terapeuty
 • obiadów w stałych porach
 • świetlicy szkolnej zapewniającej:

      -  opiekę

      -  zajęcia rozwijające

      -  pomoc w odrabianiu zadań domowych

      - oferty zajęć dodatkowych: wyjazdy do teatru, wycieczki, rajdy,  

        zabawy szkolne, zimowiska, półkolonie, konkursy

 

 

            Dodatkowe informacje dotyczące zapisu dzieci  można uzyskać

                              pod numerem telefonu     33 853 36 36

 

 

              Zapraszamy do naszej szkoły!        

                      Uczniowie i Nauczyciele szkoły                                                                                                                                                                 

 

Dzień Babci i Dziadka

      W dniu 22 stycznia powitaliśmy w szkole naszych najmilszych gości Babcie i Dziadków naszych uczniów. Jak co roku była to przepiękna uroczystość. Dzieci przygotowywały się na ten moment wiele tygodni, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności najbliższym. W programie artystycznym goście oglądali bajkę o czerwonym kapturku, wiersze dla babci i dziadka oraz piosenki z akompaniamentem. Uroczystość przygotowały panie Bożena Borkowska i Barbara Sławińska.

 

Kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia w albumie!              

 

  OGŁOSZENIE

      W dniu 15 stycznia 2015 r. o 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Jasełka

         W dniu 19 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka. W przygotowanie świątecznej uroczystości byli zaangażowani uczniowie wszystkich klas. Piękną dekorację i przedstawienie przygotowały panie katechetki Marzena Krehut i Małgorzata Machej. 

                  Kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia w albumie!                

 

„OLIMPUS”

      Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej "OLIMPUS". Uczennica klasy IV Aleksandra Konior zdobyła 210/236 punktów i zajęła 14 miejsce na 937 uczestników. Otrzymała dyplom LAUREATA.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Góra grosza

           Zakończyła się XV edycja akcji "Góra grosza". W naszej szkole zebrano 108 zł 18 gr. 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

Spotkanie absolwentów

       W dniu 16 grudnia odbyło się drugie spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej
w Iskrzyczynie. Szanowni goście wspominali lata spędzone w szkole, podziwiali świąteczny wystrój klas oraz oglądali program artystyczny przygotowany przez uczniów na tę okazję.

Kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia w albumie! 

 

Konkurs Biblijny JONASZ

                    W dniu 8 grudnia odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Biblijnego "Jonasz". Dwie uczennice z czwartej klasy: Ola Konior i Kamila Wach uzyskując po 19 pkt. przeszły do etapu rejonowego, który odbędzie się 26 stycznia.

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

                   W dniu 20 listopada w parafii św. Klemensa w Ustroniu odbył się etap rejonowy Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą szkolę reprezentowały: Kamila Wach, Agnieszka Gaszczyk, Martyna Rzepiela. Do finału zakwalifikowały się Martyna i Agnieszka. Kolejny etap - finał dopiero w kwietniu, ale nasze finalistki już ropoczęły przygotowania do niego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

  Szanowni Państwo,

                                    Absolwenci Szkoły Podstawowej w Iskrzyczynie

                  Rok szkolny 2014/2015 to Rok Jubileuszowy naszej szkoły. Dlatego pragniemy, aby wszyscy jej Absolwenci przypomnieli sobie lata szkolne spędzone w Szkole Jubilatce. Okazją do tego będą organizowane sukcesywnie spotkania koleżeńskie.

                  Na drugie zapraszamy Absolwentów z roczników do 1946 - 56 r. włącznie. Jeżeli  posiadacie  Państwo  fotografie z tego okresu, prosimy o ich zabranie. Z przyjemnością będziemy słuchać Państwa wspomnień i opowieści.

                  Zapraszamy do szkoły w dniu 16 grudnia/wtorek/ na godz. 16.00.

                                                                                                                                                                                                                            Organizatorzy

 

  OGŁOSZENIE

      W dniu 11 grudnia 2014 r. od godz. 15:00 do godz. 16:00 odbędą się konsultacje dla rodziców. 

 

Spotkanie absolwentów

       W dniu 18 listopada odbyło się pierwsze spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej
w Iskrzyczynie.

Kliknij na obrazku, aby zobaczyć zdjęcia w albumie! 

Andrzejki

      W dniu 24 listopada Samorząd uczniowski przygotował zabawę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły. Podczas zabawy przeprowadzono andrzejkowe wróżby. Dzieci chętnie brały udział w atrakcjach i tańcach prezentowanych przez kolegów i koleżanki z szóstej klasy. Wszyscy bawili się wesoło.

Zobacz zdjęcia w albumie - kliknij na obrazku! 

  Góra grosza w naszej szkole

   W dniach 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku po raz drugi odbędzie się w naszej szkole akcja „Góra grosza”. To już XV edycja akcji  prowadzona przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W szkole zbierane będą monety o wartości 1gr - 5 gr.

Celem akcji jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy:

 • pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka,
 • pomoc dla Domów dla Dzieci (domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka),
 • pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w tworzeniu prorodzinnych warunków opieki i wychowania poprzez powołanie autonomicznych grup mieszkaniowych i reorganizację placówek,
 • tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka,
 • programy szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych,
 • pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze,
 • programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

 

  OGŁOSZENIE

      W dniu 20 listopada 2014 r. o 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

        W dniu 18 pażdziernika 2014 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg. św. Marka. Trzy uczennice naszej szkoły: Kamila Wach, Agnieszka Gaszczyk i Martyna Rzepiela zakwalifikowały sie do kolejnego etapu - rejonowego. Etap międzyszkolny odbędzie się 20 listopada 2014 r. Naszym uczennicom życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach z wiedzy biblijnej!

Konkurs matematyczny

       7 listopada 2014 r. odbył się konkurs matematyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty. Z trudnymi zadaniami zmagały się uczennice klasy VI - Agnieszka Gaszczyk i Martyna Rzepiela oraz uczennica klasy V Julia Bronny. Dziewczyny uzyskały dobre wyniki na miarę swoich możliwości. Życzymy im dalszych sukcesów! 

 

"OLIMPUS"

        6 listopada 2014 r. uczniowie klas IV- VI wzięli udział w Ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpus” z przyrody. Swoich sił próbowali: Fryda Weronika, Konior Aleksandra i Zuzanna Siąkała z klasy IVBoruta Bartosz, Bronny Julia, Gałuszka Adrian, Kozieł Ewelina i Kuś Katarzyna z klasy V oraz Gaszczyk Agnieszka z klasy VI

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną przesłane do szkoły w styczniu 2015 roku.

Akcja pomocy schronisku dla zwierząt „Azyl” w Cieszynie

      

Samochód był pełen smakołyków i potrzebnych rzeczy dla mieszkańców schroniska!!!

                                                                                   W zawiązku z nadchodzącą zimą uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc czworonożnym przyjaciołom przebywającym w schronisku dla zwierząt „Azyl” w Cieszynie. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu wszystkich klas, udało nam się zebrać sporą ilość karmy suchej i mokrej dla psów i kotów. Zbiórka nadzorowana przez Samorząd Uczniowski pozwoliła na realną pomoc zwierzętom pokrzywdzonym przez los i człowieka. Ta piękna inicjatywa bez wątpienia będzie kontynuowana w przyszłym roku.   

                   

             Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej  

„Prezent pod choinkę”. 

            Akcja polega na przygotowywaniu prezentów dla dzieci najuboższych, potrzebujących naszego wsparcia za granicą (na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii). Prezenty pakowane są do pudełek (o przybliżonych wymiarach 30/20/10 cm czyli takich, jak po butach), a ofiarodawcy mogą zdecydować o tym, dla którego dziecka przygotowują prezent - dla chłopców bądź dziewczynek w przedziałach wiekowych 2-5, 6-8, 9-11 i 12-15 lat. Co może być prezentem: art. higieniczne, art. szkolne, zabawki, odzież, słodycze (w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności; termin ważności nie może upływać przed 1 kwietnia 2015 roku). Zamiast całego prezentu można przynieść tylko jeden artykuł. Z rzeczy zebranych w ten sposób zostaną przygotowane całe paczki. Termin dostarczenia paczek lub artykułów upływa 7.11.2014. Więcej informacji o tym jak przygotować prezent można uzyskać na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl

 

  Szanowni Państwo,

                                    Absolwenci Szkoły Podstawowej w Iskrzyczynie

                  Rok szkolny 2014/2015 to Rok Jubileuszowy naszej szkoły. Dlatego pragniemy, aby wszyscy jej Absolwenci przypomnieli sobie lata szkolne spędzone w Szkole Jubilatce. Okazją do tego będą organizowane sukcesywnie spotkania koleżeńskie.

                  Na pierwsze zapraszamy Absolwentów z roczników do 1945r. włącznie. Jeżeli  posiadacie  Państwo  fotografie z tego okresu, prosimy o ich zabranie. Z przyjemnością będziemy słuchać Państwa wspomnień i opowieści.

                  Zapraszamy do szkoły w dniu 18 listopada/wtorek/ na godz. 16.00.

                                                                                                                                                                                                                            Organizatorzy

Jaś i Małgosia

             17 października odwiedzili naszą szkołę aktorzy Małych Form Teatralnych ,,Sztuka''. Przedstawili współczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi. Jej morał, oprócz bajkowego, zawierał również ekologiczne przesłanie. Stan środowiska przyrodniczego zależy od człowieka, który swoimi działaniami nie powinien go niszczyć, a wspierać. Jego dobrym nawykiem powinno stać się również segregowanie śmieci. 

            Występ oklaskiwali uczniowie szkoły i dzieci z miejscowego przedszkola.

     

 

"Ssaki" - prezentacja p. Andrzeja Pająka w naszej szkole!!! 

          15 pażdziernika po raz kolejny odwiedził naszą szkołę p. Andrzej Pająk. Tym razem przywiózł okazy ssaków ze swojej kolekcji. Bardzo ciekawie opowiadał o życiu, budowie ciała i zwyczajach ssaków. Prezentacja żywych okazów wzbudziła wśród dzieci ogromne zainteresowanie i wiele emocji. Bardzo podobały się też przywiezione przez p. A. Pająka czaszki ssaków.

     

Dzień Edukacji Narodowej 

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Edukacji Narodowej". 

       

W tym dniu pierwszacy zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców i pamiątkowe dyplomy.

   Piłka nożna

            Miło nam poinformować, iż trzech uczniów klasy szóstej wystąpiło w składzie drużyny piłkarskiej SP Dębowiec, która zajęła pierwsze miejsce w Rozgrywkach Grupowych Powiatu Cieszyńskiego w Piłce

Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Byli to: Marcin Chwastek, Henryk Krzywoń, Sebastian Szczypka.

            Gratulujemy sukcesu i całej drużynie życzymy kolejnych zwycięstw. 

TO  JUŻ  50 LAT!

           ROK  SZKOLNY  2014/2015 

      ROKIEM    JUBILEUSZOWYM

     SZKOŁY W ISKRZYCZYNIE

 

Turysto! Szanuj Środowisko!

          W tym roku uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, brali czynny udział w XXI akcji Sprzątania Świata, pod hasłem „Turysto Szanuj Środowisko”

          Tym razem zachęcaliśmy  Was do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć wytwarzanie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?              

            Dlatego promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!

                                                                                                             

Otwarte serca

       Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Dębowcu Filia w Iskrzyczynie we wrześniu rozprowadzali w naszej szkole cegiełki w ramach akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na rok szkolny 2014/2015. Zebrali 88 zł, które zostaną przesłane do Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

     Celem tegorocznej akcji jest pomoc 17- letniemu Kamilowi, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce.  Każdego dnia stawia  czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji.

      W naszej szkole nie tylko dzieci, ale również rodzice i nauczyciele okazują dużo serca osobom potrzebującym pomocy. Pomagamy również Arkowi. Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały upominki z masy  solnej, które rozprowadzane są za dobrowolnymi datkami.

       W Iskrzyczynie propagujemy otwartość, życzliwość i dobroć.

                                                                                            

Spotkanie z policjantem pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły"

 

     1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Aby droga dzieci do i ze szkoły była bezpieczna zaprosiliśmy do naszej szkoły aspiranta Roberta Wajdę, który najmłodszym uczniom uświadamiał zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać na drogach.

      Na koniec naszego spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

                                                                          

kliknij na obrazku aby zobaczyć zdjęcia!

 

Pod takim właśnie hasłem odbyła się uroczystość inaugurująca rok szkolny 2014/15.

 

kliknij na obrazku aby zobaczyć zdjęcia!

                                                      

       

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej
  ul.Szkolna 3
  43-426 Dębowiec
 • 33 8562227
  530 43 16 04

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1015096