• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości” to rządowa inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Rady Ministrów, finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W ramach tego przedsięwzięcia  szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymały środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość  nowych technologii.

Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone
            w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• SPRZĘT WARSZTATOWY

• Dzięki uzyskanemu wsparciu do szkoły został zakupiony nowoczesny sprzęt i urządzenia m.in.:

- drukarki 3D z akcesoriami,

- roboty Photon,

- roboty SkriBot,

- mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,

- sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, oświetlenie, mikrofony),

- gimbal do fotografii i nagrywania

- stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Laboratoria przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć lekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• REALIZACJA PROJEKTU

• W ramach rządowej inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości” otrzymaliśmy środki na zakup nagłośnienia, które zostało użyte podczas uroczystej akademii rozpoczynającej nowy rok szkolny, Święto Edukacji Narodowej. Od tego czasu na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy 5b zapoznali się z działaniem sprzętów - tak, by następną akademię umieli nagłośnić samodzielnie. Bieżące informacje z realizacji projektu umieszczane są na stronie głównej w aktualnościach.