Aktualności

 • UROCZYSTE PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

  W dniu 23.01.2018r w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. W programie artystycznym, którego bohaterem była książka, wystąpiły uczennice klasy 6. Pierwszoklasiści pochwalili się umiejętnościami pięknego głośnego czytania, otrzymali pamiątkowe dyplomy i wypożyczyli swoją pierwszą książkę ze zbiorów szkolnej biblioteki.

 • Mikołajkowe szaleństwo na lodzie kl. 4b

  12 grudnia uczniowie klasy 4B wraz z wychowawcą i opiekunami wybrali się na lodowisko do Cieszyna. Dzieci miały okazję przekonać się, że łyżwiarstwo to ciekawa forma aktywnego spędzania czasu wolnego, która nie tylko przynosi wiele radości, ale też doskonali sprawność fizyczną.

  Monika Cieślar-Greń

   

 • Świąteczne wypieki

  Drugoklasiści w pełni przygotowują się do Świąt! W dniu dzisiejszym zamienili się w wyśmienitych cukierników i według starej, cieszyńskiej tradycji robili świąteczne ciasteczka. Będą one poczęstunkiem na wspólnej z rodzicami wigilijce.

  Katarzyna Wojtyczko

 • Zajęcia czytelnicze klas I

  Uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili szkolną bibliotekę, by wziąć udział w zajęciach czytelniczych. Już wkrótce zostaną pasowani na czytelników, dlatego temat spotkania związany był z określeniem zasad korzystania ze szkolnego księgozbioru oraz poszanowania książek.

  Druga część zajęć poświęcona była bardzo popularnemu, znanemu wszystkim dzieciom misiowi - Misiowi Uszatkowi. Uczniowie wysłuchali fragmentu tekstu Czesława Janczarskiego, a następnie zaprezentowali przyniesione przez siebie pluszowe maskotki - oczywiście misie.

  Wspólnie wykonali pracę plastyczną ukazującą wszystkie misie, które tego dnia towarzyszyły im w szkolnych zajęciach.

  Mariola Wrzos

 • Mikołajki w Banialuce

  Grudzień to dla dzieci magiczny czas. Z utęsknieniem oczekują na spotkanie z Mikołajem,  wypatrują pierwszej gwiazdki, Aniołka... 5 grudnia uczniowie z klas I-III wybrali się do Banialuki do Teatru Lalek na Spektakl " Smacznego, proszę wilka". Po obejrzeniu czekała ich jeszcze jedna miła niespodzianka. Okazało się, że w teatrze przejazdem był... Mikołaj, który obdarował naszych najmłodszych prezentami. Wyjazd okazał się być bardzo udany. Oprócz wrażeń artystycznych wróciliśmy z podarunkami.

  Katarzyna Wojtyczko

 • Harcerskie spotkania

  W poniedziałek 4 grudnia zawitali do naszej szkoły harcerze. Przygotowali dla klas I-III specjalne zajęcia, które miały zachęcić najmłodszych uczniów do wstąpienia w harcerskie szeregi. Podczas zajęć dzieci otrzymywały specjalne listy od wodza, w których znajdowała się zagadka lub zadanie do wykonania. Na zakończenie dzieci osobiście spotkały wodza i wspólnie z nim nauczyły się okrzyków bojowych oraz harcerskiego pożegnania. Bardzo serdecznie dziękujemy harcerzom cieszyńskiego hufca za wspaniałe zajęcia dla naszych najmłodszych uczniów.

  Monika Drozd

 • CO TO ZNACZY BYĆ SZLACHETNYM?

  SZLACHETNA PACZKA

  Przełom listopada i grudnia to czas przedświątecznych przygotowań. Jednak nie dla wszystkich wiąże się on z radością, ciepłym domem, zdrowiem… Cieszymy się, że nasi uczniowie rozumieją, czym jest szlachetność i potrafią okazać pełny szacunek drugiemu człowiekowi. Zebraliśmy mnóstwo produktów spożywczych, kosmetycznych i środków czystości. Dziękujemy w imieniu potrzebującej rodziny!

  Monika Cieślar-Greń

 • PROJEKT KULINARNO-CZYTELNICZY IV B

  Kto powiedział, że gotować można tylko w domu? Przełamaliśmy to stwierdzenie, uczestnicząc przez cały listopad w zajęciach kulinarno-czytelniczych z udziałem książki G. Kasdepke i G. Niedzielskiej Słodki rok Kuby i Buby. Wysłuchaliśmy niezwykłych opowiadań, poznaliśmy strukturę przepisu oraz samodzielnie przyrządziliśmy wybrane słodkości. Pokazaliśmy także, że szeroko rozumiana sztuka kulinarna, może stać się pretekstem do budowania więzi międzyludzkich. Zachęcamy do tego zwłaszcza w okresie przedświątecznym!

  Monika Cieślar-Greń

 • Wyprawa kl.II do Castoramy

   

   

  W czwartek 30. 11.17 drugoklasiści wybrali się do Castoramy na warsztaty praktyczne Majsterkowo. Mieli do wykonania dwa zadania. Pierwszym okazało się wykonanie drewnianej skrzynki. Otrzymali na miarę przycięte elementy, które musieli wyszlifować. Po wykonaniu tego etapu w ruch poszły młotki i gwoździe. W jednej chwili zrobiło się GŁOŚNO, a zarazem twórczo. Zaczęły powstawać skrzynki. Drugim zadaniem było wykonanie ozdoby świątecznej. Kolorowe farbki oraz mieniący się brokat przybliżył nas do świąt. Warsztaty były bardzo udane. Najbardziej cieszyły własnoręcznie wykonane akcesoria, które uczniowie mogli zabrać do domu.

  Katarzyna Wojtyczko

 • Kram z .......... zabawkami w IIIb

  " Kram z .......... zabawkami" to temat kolejnych zajęć czytelniczych w klasie IIIb. Nawiązywał do treści książki B. Ostrowickiej pt.            " Lalusie".

  Bohaterki - cztery sznurkowe lalki ożywają i zapraszają do zabawy inne zabawki, by podczas nieobecności Zuzi i jej rodziców w domu wesoło się bawić.

  Uczniowie wysłuchali historii lalek i ich przyjaciół, a następnie ułożyli listę swoich ulubionych zabawek. Opowiedzieli przygody z nimi związane, a całość zobrazowali we wspólnej pracy plastycznej.

  Mariola Wrzos

 • Zapraszamy na wywiadówki 22.11.2017r!

  kl. I- III godz. 15.30

  Zebranie ogólne 16.30

  kl. IV- VII godz. 17,00

 • Święto Niepodległości w naszej szkole

  W piątek 10 listopada obchodziliśmy w Dębowcu ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.W uroczystej akademii wystąpili uczniowie klas siódmych, którzy przedstawili w formie inscenizacji historię narodu polskiego w trudnej drodze do niepodległości.Inscenizacji towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów. Całość uświetniły okolicznościowe pieśni, takie jak : ,, Marsz, marsz Polonia", ,,Pierwsza Kadrowa", ,,Marsz I Brygady" itp., w wykonaniu szkolnego chóru.Uroczystość pozostanie w naszej pamięci na długo, jako prawdziwa, żywa lekcja historii, dzięki której doświadczyliśmy wielu  patriotycznych wzruszeń.

  Alicja Kania

 • Wycieczka językowa do Anglii

  Zapraszamy uczniow Szkoły Podstawowej w Dębowcu wraz z filiami w Iskrzyczynie, Ogrodzonej i Simoradzu na wycieczkę zagraniczną do Wielkiej Brytanii

  TERMIN: 16.05-21.05. 2018

  Forma: Warsztaty językowe

  PROGRAM WYJAZDU

  1 DZIEŃ: zbiórka uczestników o godz. 7.00, przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji

  2 DZIEŃ: ok. godziny 6:00 przejazd do Calais,o 6:30 przeprawa Calais – Folkestone, przejazd do Londynu; godz. 9:00 spacer po parku w Greenwich, rejs statkiem wycieczkowym City Cruise z Greenwich do Westminster, Whitehall, Downing Street 10,, St. James’s Park, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, China Town, Leicester Square, London Eye, godz. 19:00-19:30 przejazd do schroniska, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

  3 DZIEŃ: śniadanie, przejazd do stadionu Wembley-symbolu angielskiej piłki nożnej, drugiego największego stadionu piłkarskiego w Europie po słynnym Camp Nou; wizyta w Madame Tussaud’s, obiadokolacja, nocleg.

  4 DZIEŃ: śniadanie, przejazd do Stonehenge - jeden z cudów starożytnego świata. Przejazd do Bath, miasta w hrabstwie Somerset: Roman Baths, Bath Abbey, Most Pulteney, spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.

  5 DZIEŃ: śniadanie , wyjazd do Canterbury, zwiedzanie miasta położonego w hrabstwie Kent które obok Pałacu Lambeth w Londynie jest formalną siedzibą arcybiskupa Canterbury, duchowej głowy Kościoła Anglii i całej Wspólnoty anglikańskiej, zwiedzanie średniowiecznej starówki miasta, wyjazd do Dover. Przeprawa promowa do Calais godz. 16:00, przejazd do Polski.

  6 DZIEŃ: przekroczenie granicy niemiecko – polskiej ok. godz. 10:00, ok. godz. 11:00 postój na posiłek, powrót ok. godz. 16:00 – 18:00

  Cena : 1 190 zł

  Świadczenia:

  - przejazd komfortowym autokarem, tunel i przeprawa promowa

  - zakwaterowanie w schronisku YHA

  - wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

  - ubezpieczenie NNW i KL

  - opieka pilota

  Cena nie obejmuje:

  * opłat wstępów i kosztów realizacji programu

  - 95 GBP dla osób do 16 lat

  - 135 GBP dla osób powyżej 16 lat

  - wyżywienia w czasie podróży (radzimy zabrać suchy prowiant na przejazd oraz ok. 45 PLN na posiłki)

  Zapisy: P. Aleksandra Żebrok n- l języka angielskiego ( zapisy do końca listopada!!!)

 • ZIMOWY OBÓZ NARCIARSKO- JĘZYKOWY w ZAKOPANEM

  Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Dębowcu wraz z filiami w Iskrzyczynie, Simoradzu i Ogrodzonej na:

  ZIMOWY OBÓZ NARCIARSKO-JĘZYKOWY (dla dzieci 8-14 lat)  w terminie: 05.02 – 10.02.2018 (SKICAMP & SNOWBOARDCAMP)  w ZAKOPANEM

  ZAKWATEROWANIE: Pensjonat położony jest w malowniczej dzielnicy Zakopanego. Z pensjonatu jest ok. 10 minut do Krupówek. Pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami i TV. Do dyspozycji: bilard, piłkarzyki, tenis stołowy. Pensjonat zlokalizowany jest w cichej, spokojnej dzielnicy Zakopanego. Szczególną zaletą lokalizacji tego ośrodka jest położenie obok parku skąd rozpościera się panorama Tatr.

  WYŻYWIENIE: Trzy posiłki dziennie w stołówce ośrodka wczasowego. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu. Ostatni: śniadanie w dniu wyjazdu.

  TRANSPORT: Autokar turystyczny & codzienny dowóz uczestników do wyciągów narciarskich.

  PROGRAM: Codzienne zajęcia z instruktorami PZN i PZS na stokach narciarskich (podział na grupy-zakres podstawowy, zaawansowany; szkolenie specjalistyczne: freeriding, freestyle, racing, slalomy ), zajęcia z mnemoniki, English conversation, wycieczki na Krupówki i pod Wielką Krokiew, zawody, dyskoteki, turnieje.

  CENA: 940 zł Obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę pedagogiczną, naukę jazdy na nartach lub snowboardzie z instruktorem, zajęcia z mnemoniki i angielskiego. Cena nie zawiera: kosztów karnetów narciarskich i transferów na stoki narciarskie (300 zł ). Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu (ok. 20-30 zł za dzień)

  Zapisy przyjmuje pani Aleksandra Żebrok.

 • Krasnoludki atakują...

  17 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.:  "Zaczarowany bal" w wykonaniu uczniów klasy 6 i 7 , należących do kółka teatralnego. 

  Jego premierę obejrzały dzieci klasy 1,2 i 3, natomiast drugi występ dedykowano dzieciom z przedszkola, jako że fabuła nawiązywała do wielu baśni.

  Początkowy moment. w którym gasną wszystkie światła, zatrzaskują się wszelkie drzwi, a telefony tracą zasięg - przypominają sceny rodem z horroru. Światowej sławy aktorzy zastrzegają sobie udział tylko i wyłącznie w poważnych i wybitnych dziełach dla dorosłych. Nikt nie chce grać dla dzieci. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy okazuje się, iż sprawcami niemiłych niespodzianek są krasnoludki, które postanowiły ująć się za dziećmi. Gwiazdy teatru zmieniają zdanie i teraz to one proponują siebie w obsadzie znanych i popularnych baśni. Zatem na scenie pojawia się plejada postaci z bajek i baśni:Czerwony Kapturek, Wilk, Kopciuszek, Wróżka, Śnieżka a nawet Smok i oczywiście krasnoludki. Spektakl kończy się balem.

   Oprócz scen mrożących krew w żyłach nie zabrakło w przedstawieniu sporej dawki humoru i zaskoczenia.

  Zarówno młodzi aktorzy jak i mali widzowie wracali do szkolnej rzeczywistości usatysfakcjonowani.

  Magdalena Staniek

 • Konkurs PTTK rozstrzygnięty

  30 października br. wybrani uczniowie klas siódmych podjęli wyzwanie i przystąpili do organizowanego przy współpracy z PTTK w Cieszynie konkursu  o tematyce przyrodniczo – krajoznawczej. Dziewięcioro uczniów z klas siódmych zmierzyło się z pytaniami obejmującymi zakres treści biologiczno – geograficznych. Uczniowie ustnie odpowiadali na pytania oraz losowali zestawy zdjęć popularnych roślin, drzew, ptaków, ssaków, owadów oraz grzybów, po czym dopasowywali do nich odpowiednie nazwy.

              Szczególne wyniki osiągnęli: Żaneta Balcar uzyskując I miejsce, Julia Urbaś zajmując II miejsce i  Roksana Stoszek z III wynikiem. Zwycięzcom szczególnie gratulujemy wiedzy i wytrwałości. Do konkursu przystąpili także: Aleksandra Konior, Paweł Wisełka, Konrad Pawlikowski, Dawid Gaś, Zuzanna Siąkała i Piotr Fryda.

                                                                                                             Klaudia Wójtowicz

   

 • Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

  Uczniowie klas czwartych i piątej w Dębowcu wybrali się na kilkugodzinną wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Tamtejszy pobyt obfitował w wiele wrażeń. Udało się zobaczyć dwa pokazy ptaków drapieżnych m.in.: puchacza wirginijskiego, szlarogłówki północnej, płomykówki, puszczyka uralskiego, bielika amerykańskiego i sokoła. Przeloty ptaków oraz ich wyszkolenie wywołały na twarzach dzieci wielką radość, zaskoczenie oraz podziw. Uczniowie uważnie wysłuchali wielu ciekawostek na temat ptaków oraz poobserwowali pozostałe zwierzęta, m.in. muflony, żbiki, szopy, daniele, alpaki, dziki. Niektórzy odważyli się na obserwację ptaków drapieżnych z bliska oraz wykonanie wraz z nimi wspólnej fotografii. Oprócz zgłębiania tajników przyrody oraz zajęć w terenie był także czas na wizytę na placu zabaw.

                                                             Monika Cieślar, Waldemar Bulandra, Klaudia Wójtowicz

 • Październik miesiącem szczególnej troski nad zwierzętami

   

  W tym roku przypadający Światowy Dzień Zwierząt w październiku miał kilka odsłon.

  Początkiem października Marta Stuchlik i Mateusz Litowiński przygotowali krótką prezentację na temat historii Światowego Dnia Zwierząt. Podczas apelu wspólnie przedstawili swoją pracę, zwracając uwagę na fakt, iż mijający miesiąc październik jest szczególnym okresem troski nad zwierzętami oraz że zwierzę wymaga odpowiedniej opieki, warunków i poświęconego czasu.

  W związku z tym wydarzeniem, jak co roku, chętni uczniowie  mogli przynieść do szkoły w tym dniu swoich pupili i podzielić się własnymi doświadczeniami na temat ich opieki. Na szkolnym korytarzu pojawiły się różne zwierzęta, m.in. papugi, króliki, ryby, chomiki i świnki morskie.

  Dodatkowo uczniowie zbierali kasztany oraz żołędzie dla zwierzyny leśnej, a dla schroniska Azyl w Cieszynie suchą karmę, ryż, makaron oraz koce.

  Klaudia Wójtowicz

 • Z życia IIIb

  Jesienne zajęcia w szkole uczniowie z klasy IIIb urozmaicają sobie organizując wyjścia w teren. W słoneczny dzień wybrali się na jesienny spacer do sadu swojej koleżanki z klasy Natalki Kołek. Korzystając z gościnności dzieci miło spędziły przedpołudnie. Czekała też na nich miła niespodzianka w postaci poczęstunku.

  Kolejnym wyjściem było udanie się do Dolców, by uczcić pamięć poległych tam ofiar hitlerowskich. Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć w naszej galerii.

 • Zajęcia czytelnicze w klasie IIIa

  "Oto nasza barwna Polska" - to temat zajęć czytelniczych w klasie IIIa. Uczniowie czytali utwory poetyckie A.Paszkiewicz,                    M. Strzałkowskiej i N.Usenko ukazujące przyrodę, krajobraz i zabytki naszego kraju. Wysłuchali wierszyków - legend czytanych przez nauczyciela. W oparciu o poznane utwory wykonali pracę plastyczną prezentującą wielość skojarzeń i kolorów, którymi opisać można piękno i wielkość naszej ojczyzny.

  Mariola Wrzos

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dębowcu
  ul.Szkolna 3
  43-426 Dębowiec
 • 0-33 8562227

Galeria zdjęć