Aktualności

 • Nasze spotkanie z teatrem

  Nasze spotkanie z teatrem
  Każdy wyjazd uczniów do teatru jest okazją ku temu, by mieć kontakt ze sztuką wyższą, co w czasach wszechobecnej popkultury masowej jest bardzo istotne. Jednakże by mówić o obcowaniu z wartościami wyższymi, muszą być spełnione pewne warunki. Chodzi mianowicie o wysoki poziom artystyczny spektakli, co w przypadku oglądanych przez nas przedstawień zostało spełnione.
  Pierwszy wyjazd do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się w lutym. Dzieci klas 4-6  miały okazję obejrzeć adaptację powieści 
  F. Burnett "Tajemniczy ogród". Uczniowie, omawiając przedstawienie, zauważyli różnice między książką a teatralną adaptacją. Takie wnioski są bardzo kształcące i dowodzą umiejętności krytycznych.
  Kolejne spotkanie w cieszyńskim teatrze to warsztaty, które poprowadził znany aktor i reżyser Artur Barciś. Wzięli w nich udział uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka polonistyczno-teatralnego. Było to niecodzienne doświadczenie, bowiem mistrz udzielał  "na żywo" wielu wskazówek i uwag nt. interpretacji tekstu, poprawności dykcji, postawy i sposobu zachowania się na scenie.
  Następne spotkanie w teatrze, jakie się odbyło - to kwietniowy wyjazd siódmoklasistów na "Zemstę" A. Fredry, w wykonaniu aktorów ze Sceny Polskiej w Czeskim Cieszynie. I tym razem aktorzy nie zawiedli naszych oczekiwań, pokazując sztukę profesjonalną pod każdym względem i wierną fredrowskiej fabule. 
  W maju uczniowie klasy 5 i 6 zobaczyli w cieszyńskim teatrze spektakl baletowo-muzyczny pt. "Listy w butelce", w wykonaniu dzieci z zespołu LOR. Było to widowisko poświęcone Irenie Sendlerowej. Należy dodać, iż po przedstawieniu odbyło się spotkanie z córką bohaterki spektaklu oraz z autorką książki o tej niezwykłej i bohaterskiej kobiecie - Anną Czerwińską Rydel. Rozmowy, jakie toczyły się na deskach teatru, pozwoliły z pewnością jeszcze bardziej przybliżyć współczesnym młodym ludziom sylwetkę tej nietuzinkowej i wielkiej sercem kobiety.
  W czerwcu uczniowie klasy 4 uczestniczyli w musicalu pt. "Ufo nad biblioteką" w wykonaniu młodych artystów ze Szkoły Tańca PeDeBe. Wydarzenie to poprzedzone było pogadanką na temat czytelnictwa w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
  Te kulturalne wyjazdy zbliżyły nas do teatru, były kształcące i pokazały tę dziedzinę sztuki w różnych odsłonach.  
   
  Magdalena Staniek, Monika Cieślar-Greń
 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018 odbędzie się w piątek 22 czerwca o godz. 10.00 w sali gimnastycznej w budynku dużej szkoły.

  Wcześniej o godz. 9.00 odbędzie się msza św. w kościele katolickim i nabożeństwo w kościele ewangelickim.

 • Zapisy na półkolonie

  Zapisy na półkolonie

  WAKACJE  TUŻ,  TUŻ!  NA  PÓŁKOLONIE  ZAPISZ  SIĘ  JUŻ!

  Ruszyły zapisy na półkolonie letnie w naszej szkole, które odbędą się od 25.06. - 29.06.18r.

  W programie:

  - basen

  - kino

  - figlopark

  - ścianka wspinaczkowa

  - warsztaty : robotyka, sport, ekologia ( robienie pasty do zębów i opakowań woskowych)

  - wycieczki : piesza, rowerowa, w góry, do Centrum Nauki w Ostrawie - KONIECZNY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI DZIECKA

  - obiad

  - zajęcia opiekuńcze od godz. 7.00 - 8.00 i od15.00 - 16.00

  Zapraszamy!!! Zapisy i wszelkie formalności można dokonać w sekretariacie szkoły!

  Organizatorzy zastrzegają sobie prawo domodyfikacj harmonogramu.

 • DZIEŃ BIWAKOWY

  DZIEŃ BIWAKOWY

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas I - III na biwak, który odbędzie się 15. 06.18 r. od godziny 18.00 przy naszej Szkole w Zielonej Klasie.

  W programie :

  - podchody

  - ognisko, wspólny śpiew

  - gry i zabawy

  - świetna zabawa

  Bardzo prosimy rodziców udostępnienie i pomoc w rozkładaniu namiotów. 

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  DZIĘKUJEMY!!!

  Składam serdeczne podziękowania przedstawicielom Rady Rodziców oraz wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości nadania imienia szkole oraz pikniku rodzinnego. Dziękuję za wsparcie materialne oraz słowa uznania kierowane do organizatorów, a przede wszystkim do uczniów, którzy byli piękną wizytówką naszej szkoły. Zapraszamy na relacje z uroczystości na portal OX.PL

  DYREKTOR SZKOŁY:

  Katarzyna Rymar

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Święto Szkoły

  Święto Szkoły

  Serdecznie zapraszamy na uroczystość

  nadania Szkole Podstawowej w Dębowcu imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

  2 czerwca 2018r. o godz. 11.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się część oficjalna uroczystości , a po niej odbędzie się piknik okolicznościowy.

  Zachęcamy do rodzinnego spędzenia popołudnia w naszej szkole. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci jak :

  - dmuchańce,

  -ścianka wspinaczkowa,

  -samochodziki,

  -malowanie twarzy,

  -tatuaże,

  - baloniki,

  - rozgrywki sportowe,

  - animacje dla najmłodszych,

  - słodkości,

  - i wiele innych niespodzianek...

  Liczymy na Was i życzymy udanej zabawy!

   

 • Konkurs na projekt logo szkoły

  26.02.2018

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na projekt logo związany z nadaniem naszej szkole imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

  Drogi uczniu - masz szansę przejść do historii szkoły - zaprojektuj i wygraj, a twoje logo będzie nierozerwalnie złączone z wizerunkiem Szkoły Podstawowej w Dębowcu.

  Termin składania prac - do 30 marca

  Szczegóły konkursu w załączonym pliku

  Konkurs_cichociemni_regulamin.pdf

 • Konkurs Recytatorski

  Konkurs Recytatorski

  Szukamy wyraźnych i pięknych głosów, niepospolitych pomysłów interpretacyjnych, bardzo dobrej pamięci!

  Jeśli znajdziesz te cechy u siebie, weź udział w KONKURSIE RECYTATORSKIM

  Szczegóły u polonistów.

 • Drugoklasiści zdobywają Antarktydę

  Drugoklasiści zdobywają Antarktydę

  Drugoklasiści wybrali się na Antarktydę! Wprawdzie tylko palcem po mapie i za sprawą lektury " Zaczarowana zagroda", ale za to jakże twórczo! Poznali florę i faunę, warunki jakie tam panują. Swoje zajęcia podsumowali tworząc makiety Antarktydy. Efekt niesamowity! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Zimowy w -f klasy II

  Zimowy w -f klasy II

  Uczniowie klasy II korzystają z dobrodziejstwa natury jakim jest zimowa aura i śnieg. W środę 14 lutego przyszli do szkoły przynosząc kombinezony, rękawiczki  i łopaty i spędzili czas na świeżym powietrzu. Harce były przednie, a zakończyły się wielką bitwą na śnieżki. To się nazywa ZIMA!

 • W karnawale czas na bal

  W karnawale czas na bal

  Czas karnawału to czas zabawy! Nasi najmłodsi uczniowie ostatnie dni przed feriami spędzili w karnawałowym nastroju. Do wspólnej zabawy zaprosili swoje Babcie i Dziadków, gdyż styczeń niesie z sobą również jakże ciepłe daty 21 i 22 . Dzieci zaprezentowały bogate programy artystyczne, obdarowały swych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

 • Zimowisko

  Zimowisko

  Ferie, jak wiadomo to czas odpoczynku od nauki oraz idealny czas zabawy na świeżym powietrzu. A co zrobić, kiedy brakuje śniegu, na którym można poszaleć? Jak spędzić czas nie nudząc się? Czy każdy wyjazd, czy zabawa muszą nas dużo kosztować finansowo? Poszukując odpowiedzi na te pytania Szkoła Podstawowa w Dębowcu wraz z filiami w Ogrodzonej, Simoradzu i Iskrzyczynie przygotowała, jak co roku ciekawe zimowisko dla dzieci. W dniach 29 stycznia do 2 lutego 2018 r. w godz. 7-16.00 dzieci spędzały atrakcyjnie pierwszy tydzień ferii. Wśród atrakcji wyjazdowych dzieci były w kinie, na lodowisku, na basenie, w Parku Trampolin w Bielsku-Białej, w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu, w McDonaldzie, w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej i zabytkowej Chacie Kawuloka (zwiedzanie i warsztaty ubijania masła), oraz w Chacie na Szańcach i Muzeum Koronek w Koniakowie. Oprócz wyjazdów odbywały się też zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej w Dębowcu. Wśród zajęć były różnorodne zajęcia ruchowe: z chustą, turniej sportowy, aerobic i zabawy muzyczne, pokaz judo, zajęcia warsztatowe: kulinarne „Kącik małego kucharza” (robienie i pieczenie rogalików drożdżowych z dżemem), zabawy twórcze z papierem „Mali projektanci mody” (projektowanie i wykonywanie ubrania lub jego elementów oraz pokaz mody papierowej), konstruowanie własnych gier planszowych, zabawy techniczno-plastyczne, klubik filmowy. Codziennie dzieci miały zapewniony ciepły obiad i miłą atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zimowisko!

  O tym wydarzeniu można także poczytać na http://kontakt24.ox.pl/kontakt24,4687,zimowisko-w-debowcu.html

  Agnieszka Pipień

 • UROCZYSTE PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

  UROCZYSTE PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

  W dniu 23.01.2018r w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. W programie artystycznym, którego bohaterem była książka, wystąpiły uczennice klasy 6. Pierwszoklasiści pochwalili się umiejętnościami pięknego głośnego czytania, otrzymali pamiątkowe dyplomy i wypożyczyli swoją pierwszą książkę ze zbiorów szkolnej biblioteki.

 • Mikołajkowe szaleństwo na lodzie kl. 4b

  Mikołajkowe szaleństwo na lodzie kl. 4b

  12 grudnia uczniowie klasy 4B wraz z wychowawcą i opiekunami wybrali się na lodowisko do Cieszyna. Dzieci miały okazję przekonać się, że łyżwiarstwo to ciekawa forma aktywnego spędzania czasu wolnego, która nie tylko przynosi wiele radości, ale też doskonali sprawność fizyczną.

  Monika Cieślar-Greń

   

 • Świąteczne wypieki

  Świąteczne wypieki

  Drugoklasiści w pełni przygotowują się do Świąt! W dniu dzisiejszym zamienili się w wyśmienitych cukierników i według starej, cieszyńskiej tradycji robili świąteczne ciasteczka. Będą one poczęstunkiem na wspólnej z rodzicami wigilijce.

  Katarzyna Wojtyczko

 • Zajęcia czytelnicze klas I

  Zajęcia czytelnicze klas I

  Uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili szkolną bibliotekę, by wziąć udział w zajęciach czytelniczych. Już wkrótce zostaną pasowani na czytelników, dlatego temat spotkania związany był z określeniem zasad korzystania ze szkolnego księgozbioru oraz poszanowania książek.

  Druga część zajęć poświęcona była bardzo popularnemu, znanemu wszystkim dzieciom misiowi - Misiowi Uszatkowi. Uczniowie wysłuchali fragmentu tekstu Czesława Janczarskiego, a następnie zaprezentowali przyniesione przez siebie pluszowe maskotki - oczywiście misie.

  Wspólnie wykonali pracę plastyczną ukazującą wszystkie misie, które tego dnia towarzyszyły im w szkolnych zajęciach.

  Mariola Wrzos

 • Mikołajki w Banialuce

  Mikołajki w Banialuce

  Grudzień to dla dzieci magiczny czas. Z utęsknieniem oczekują na spotkanie z Mikołajem,  wypatrują pierwszej gwiazdki, Aniołka... 5 grudnia uczniowie z klas I-III wybrali się do Banialuki do Teatru Lalek na Spektakl " Smacznego, proszę wilka". Po obejrzeniu czekała ich jeszcze jedna miła niespodzianka. Okazało się, że w teatrze przejazdem był... Mikołaj, który obdarował naszych najmłodszych prezentami. Wyjazd okazał się być bardzo udany. Oprócz wrażeń artystycznych wróciliśmy z podarunkami.

  Katarzyna Wojtyczko

 • Harcerskie spotkania

  W poniedziałek 4 grudnia zawitali do naszej szkoły harcerze. Przygotowali dla klas I-III specjalne zajęcia, które miały zachęcić najmłodszych uczniów do wstąpienia w harcerskie szeregi. Podczas zajęć dzieci otrzymywały specjalne listy od wodza, w których znajdowała się zagadka lub zadanie do wykonania. Na zakończenie dzieci osobiście spotkały wodza i wspólnie z nim nauczyły się okrzyków bojowych oraz harcerskiego pożegnania. Bardzo serdecznie dziękujemy harcerzom cieszyńskiego hufca za wspaniałe zajęcia dla naszych najmłodszych uczniów.

  Monika Drozd

 • CO TO ZNACZY BYĆ SZLACHETNYM?

  CO TO ZNACZY BYĆ SZLACHETNYM?

  SZLACHETNA PACZKA

  Przełom listopada i grudnia to czas przedświątecznych przygotowań. Jednak nie dla wszystkich wiąże się on z radością, ciepłym domem, zdrowiem… Cieszymy się, że nasi uczniowie rozumieją, czym jest szlachetność i potrafią okazać pełny szacunek drugiemu człowiekowi. Zebraliśmy mnóstwo produktów spożywczych, kosmetycznych i środków czystości. Dziękujemy w imieniu potrzebującej rodziny!

  Monika Cieślar-Greń

 • PROJEKT KULINARNO-CZYTELNICZY IV B

  PROJEKT KULINARNO-CZYTELNICZY IV B

  Kto powiedział, że gotować można tylko w domu? Przełamaliśmy to stwierdzenie, uczestnicząc przez cały listopad w zajęciach kulinarno-czytelniczych z udziałem książki G. Kasdepke i G. Niedzielskiej Słodki rok Kuby i Buby. Wysłuchaliśmy niezwykłych opowiadań, poznaliśmy strukturę przepisu oraz samodzielnie przyrządziliśmy wybrane słodkości. Pokazaliśmy także, że szeroko rozumiana sztuka kulinarna, może stać się pretekstem do budowania więzi międzyludzkich. Zachęcamy do tego zwłaszcza w okresie przedświątecznym!

  Monika Cieślar-Greń

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dębowcu
  ul.Szkolna 3
  43-426 Dębowiec
 • 0-33 8562227

Galeria zdjęć