Wyrazy głębokiego współczucia z powodu
śmierci
TATY
Pani Dyrektor
Katarzynie Rymar
oraz Rodzinie
składają:
Nauczyciele, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Dębowcu z filiami w Iskrzyczynie , Ogrodzonej i Simoradzu
Wyrazy głębokiego współczucia z powodu
śmierci
TATY
Pani Dyrektor
Katarzynie Rymar
oraz Rodzinie
składają:
Nauczyciele, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Dębowcu z filiami w Iskrzyczynie , Ogrodzonej i Simoradzu
W grudniu 2014 roku Sejm RP ustanowił rok 2015 Rokiem świętego Jana Pawła II z uwagi na Jego znaczący wpływ nie tylko na losy naszego narodu,ale i całego współczesnego świata. Rok 2015 zatem jest dla nas Polaków-mieszkańców Śląska Cieszyńskiego rokiem szczególnym również z uwagi na to, iż w maju minęła dziesiąta rocznica pobytu Jana Pawła II na wzgórzu Kaplicówki w Skoczowie.
Ustawa sejmowa jak i majowe rocznice stały się doskonałą okazją, by także w naszej szkole uczcić pamięć i wspomnieć sylwetkę papieża-wielkiego Polaka. 20 maja o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Dębowcu odbyło się "Popołudnie z Janem Pawłem II". Zaproszeni goście: uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, znajomi mieli możliwość posłuchać ciekawostek o dzieciństwie, młodości i pontyfikacie Jana Pawła II, wierszy ks. Jana Twardowskiego jak również poezji samego papieża.Montaż epicko-poetycki uatrakcyjniły wspólnie wykonane piosenki przy akompaniamencie: skrzypiec Kamili Szendzielarz, instrumentu klawiszowego Konrada Pawlikowskiego oraz gitary pani Doroty Sobczak,która przygotowała oprawę muzyczną do słownego programu. Uczennice szóstej klasy: Julia Wajdzik, Aleksandra Sobczak i Maria Branny zadbały z kolei o oprawę plastyczną i wykonały gazetki o papieżu.Spotkanie rozpoczęto piosenką "Lolek" Magdy Anioł, a podsumowano prezentacją multimedialną "W hołdzie Janowi Pawłowi II",wykonaną przez Julię Wajdzik.Imprezę zakończył słodki poczęstunek, o który zadbała pani Danuta Jankowska.
Spotkanie stało się okazją nie tylko ku temu, by wspomnieć postać wielkiego Polaka-papieża, ale by w codziennym pośpiechu i bieganinie umieć znaleźć czas na refleksję i uświadomić sobie to, co w naszym życiu jest naprawdę istotne.
Magdalena Staniek
Kto jest zmęczony Londynem, jest zmęczony życiem”, napisał swego czasu Samuel Johnson (1777) i trzeba przyznać, miał rację.
Nasza wspaniała przygoda rozpoczęła się 24 kwietnia 2015 roku o godz.7.30, kiedy autokar z biura podróży „Globus” zabrał nas do stolicy Europy- Londynu. Uczestnikami tej niezapomnianej wycieczki byli: Marysia Branny, Michał Soboszek, Karolina Kocur, Dominika Samol, Łukasz Lizak, Arkadiusz Machej, Mateusz Gawlas, Daniel Pośliński, Konrad Czupryna, Patrycja Piekar, Gracjan Serwotka, Dawid Łośko (SP Dębowiec), Zuzanna Siąkała, Julia Bronny, Piotr Plinta, Marcel Kojma, Adrian Gałuszka (SP Iskrzyczyn), Igor Olszar, Mateusz Broda, Martyna Zahraj (SP Ogrodzona), Maja Burawa, Patrycja Raszewska, Aleksandra Sabat, Julia Fober, Krzysztof Stec ( Gimnazjum w Dębowcu).
Londyn ma w sobie coś wyjątkowego, ekscytującego i kuszącego. Na każdym kroku spotyka się pamiątki wspaniałej przeszłości: od rzymskich ruin, przez średniowieczne sale bankietowe, wspaniałe kościoły projektu sir Christophera Wrena, po eklektyczną wiktoriańską architekturę z okresu największej świetności Imperium Brytyjskiego.
W Londynie podziwialiśmy główne jego atrakcje, m.in. Big Ben, Houses of Parliament, pałac Buckingham ( rezydencja Krółowej Elżbiety)-gdzie oglądaliśmy zmianę warty, Westminster Abbey, gdzie odbywały się koronacje króli, twierdzę Tower- gdzie oglądaliśmy klejnoty królewskie. Spacerowaliśmy po słynnym Tower Bridge. Zwiedziliśmy cudowną katedrę św. Pawła, muzeum figur woskowych Madame Tussauds- gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcie z Rodziną Królewską.
Niesamowite wrażenie zrobiło na nas Muzeum Historii Naturalnej( najpiękniejszy budynek muzealny w Londynie) –gdzie podziwialiśmy zwierzęta z całego świata oraz zobaczyliśmy w naturalnej wielkości szkielety dinozaurów oraz Science Museum ( Muzeum Nauki i Techniki)- Znajduje się w nim około 300 tyś. eksponatów z różnych dziedzin nauki i techniki – od niewielkich urządzeń elektronicznych do ogromnych samolotów. Zwiedziliśmy również Muzeum Brytyjskie ( British Museum) jedno z największych i najbardziej znanych muzeów archeologicznych na świecie. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie sprzed wielu wieków i na pewno nie lada gratka dla miłośników starożytności.
Byliśmy również na Trafalgar Square z kolumną admirała Nelsona i National Gallery, zwiedziliśmy miasteczko chińskie (China Town), budynki Gwardii Królewskiej, plac Piccadilly z bogiem miłości.
Dużo przyjemności sprawił nam spacer po Greenwich z parkiem królewskim. Górujący nad Tamizą gmach Royal Naval Collage należy do najpiękniejszych budowli stolicy. W Greenwich również znajdują się inne atrakcje turystyczne m.in. Narodowe Muzeum Morskie i Obserwatorium Królewskie. Mosiężna linia przecinająca dziedziniec biegnie w Greenwich wzdłuż południka zerowego, który jest podstawą obserwacji astronomicznych oraz określenia długości geograficznej, a największe powody do chluby to czas Greenwich ( Greenwich Mean Time; GMT), bowiem cały świat reguluje zegarki w odniesieniu do GMT.
Niesamowitym przeżyciem była dla nas przejażdżka na największym zbudowanym do tej pory, wysokim na 135 metrów, diabelskim kole - London Eye. „Londyńskie Oko” obraca się z gracją nad Tamizą, a przejażdżka jedną z 32 gondoli, trwająca około 30 minut zapewniała nam niezapomniany widok na cały Londyn i jego przedmieścia łączące się z terenami wiejskimi.
Londyn zaskoczył nas również rozległymi zielonym terenami, przepięknymi parkami jak Hyde Park, Green Park i St. James’s Park, w których podziwialiśmy cudowną roślinność i ciekawe okazy ptaków.
W Londynie można spędzić mnóstwo czasu na Oxford Street robiąc zakupy, czy to w Primark, czy w elitarnym Harrodsie, czy w szęścio - piętrowym sklepie dla dzieci Hamleys, w którym można kupić zabawki z całego świata!!!
Londyn swą wyjątkową atmosferę zawdzięcza zarówno przepięknym budowlą, ale również życiu, jakie toczy się na jego ulicach. Jest to prawdziwie kosmopolityczna metropolia, zamieszkana w ponad jednej trzeciej przez ludność obcego pochodzenia. Mogliśmy tu spotkać mnóstwo ludzi z Karaibów, Indii oraz krajów śródziemnomorskich i Dalekiego Wschodu, co tworzy wielokulturowy obraz miasta.
Podczas wyjazdu do Anglii zwiedziliśmy również miasteczko Oxford. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Anglii, a na intensywnym zwiedzaniu można tu spędzić kilka dni. Oxford to słynne miasto uniwersyteckie. Budynki uniwersyteckie to wspaniale osiągnięcia angielskiej architektury - architektoniczne perełki. Oxford jest centrum nowoczesnej nauki i rozwoju intelektualnego elity świata. Studenci przyjeżdżają do Oxfordu z wielu krajów świata.
Dodatkowym atutem wycieczki było wykorzystywanie języka angielskiego w praktyce, na co dzień, czy to w sklepach, restauracjach, w metrze, czy u rodzin angielskich, u których przebywała nasza młodzież.
Anglia urzekła wszystkich uczestników wycieczki. Choć poznali tylko jej niektóre miejsca wrócili zachwyceni i zmotywowani do dalszej nauki języka angielskiego!
To co zobaczyli i przeżyli pozostanie na zawsze w ich pamięci !
Aleksandra Żebrok
Zdjęcia z wycieczki znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
Tegoroczny Dzień Ziemi jest jak najbardziej spójny z realizowanym w naszej szkole konkursem pt. „Czas na zdrowie”. Obchody Dnia Ziemi tym razem związane są z tematyką odnawialnych źródeł energii oraz racjonalnym gospodarowaniem zasobami.
Wiele zmian klimatycznych spowodowanych jest nadmiernym wykorzystaniem zasobów środowiska. Obecny niezrównoważony model produkcji jak i konsumpcji nie sprzyja środowisku naturalnemu. Zakłady przemysłowe coraz więcej produkują, a konsumenci coraz częściej wymieniają produkty na „nowsze”, podążając za trendami mody bądź reklamą, nie patrząc na ich użyteczność. Każdy z nas może zatem świadomie dokonać wyboru. Nasze decyzje mogą dotyczyć np. zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, bądź wyboru produktów ekologicznych. Więcej czasu powinniśmy także poświęcić aktywnemu trybowi życia, który nie narusza ekologii. Uprawianie sportów nie zawsze wiąże się ze zużyciem zasobów.
Uczniowie kl. III – VI już w najbliższy czwartek wyruszą na rajd górski a w piątek na szkolnym apelu zapoznają się z serią filmów edukacyjnych o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej pt. „Śmietnik w mojej głowie”.
Klaudia Wójtowicz
Nasza szkoła przystąpiła do konkursu pt. ”Czas na zdrowie”. Konkurs ten skierowany jest do wszystkich uczniów, ich rodziców, mieszkańców Gminy Dębowiec, zaproszonych gości oraz wszystkich pozostałych chętnych osób. Jego końcowym etapem będzie zorganizowany w czerwcu festyn rodzinny.
Głównym celem jest uświadomienie wszystkim ludziom, jak ważny w dzisiejszych czasach jest aktywny tryb życia i zdrowe odżywanie. Szybkie tempo życia sprzyja różnym schorzeniom (cukrzycy, otyłości, nadciśnieniu itp.). Dziś mamy coraz mniej czasu na przygotowanie zdrowych posiłków, toteż w pośpiechu zjadamy fast – food.
Piramida żywienia w codziennym życiu jest bardzo zachwiana i niezrównoważona. Powinniśmy jeść zdecydowanie więcej owoców, warzyw i bogatego w błonnik ciemnego pieczywa. Jeśli to możliwe, wybierajmy produkty pochodzące z gospodarstw ekologicznych!
Aby zachować pogodę ducha i sprawność fizyczną, należy codziennie ćwiczyć lub chociaż wyjść na co najmniej 15-minutowy spacer. Jest bardzo wiele różnych sportów do wyboru: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis, bieganie, pływanie, badminton i wiele, wiele innych. Z tego wynika, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Aleksandra Sobczak kl. VI
Uroczyste wręczenie nagrody specjalnej : Wycieczki językowej do Londynu, odbyło się dnia 27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dębowcu. Na uroczystość przybyli sponsorzy, dzięki którym nasza uczennica Marysia Branny wyjedzie na warsztaty językowe do Londynu, p. Remigiusz Jankowski - dyrektor Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli , p.Dorota Krzyżanek - sekretarz gminy Dębowiec, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębowcu.
Nagrodę główną: Wycieczkę językową do Londynu dla Marii Branny wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Rymar.
Drugą nagrodę: Wycieczkę językową do Londynu- Half Price dla Michała Soboszka wręczyła Pani Daria Wojdyło z Biura Podróży Atlas Tours w Żorach.
Podczas spotkania zostały wręczone również dyplomy i nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie językowym: „ My school is cool!”.
Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe przekazane naszej placówce- Szkole Podstawowej w Dębowcu. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja zamierzeń i celów. Dziękujemy za pomoc, życzliwość , zrozumienie i ofiarność firmą: Rectus, Atlas Tours, Brapta, Apteka „Arnika”, Wik, Canea oraz restauracja „Solanka”.
Aleksandra Żebrok
Ostatni etap konkursu językowego zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Dębowcu, miał miejsce 12 marca 2015r. Do finału przystąpiło dwóch uczniów z klasy 6: Marysia Branny i Michał Soboszek. Konkurs miał formę konwersacji w języku angielskim. Uczniowie odpowiadali na szereg pytań komisji konkursowej oraz musieli przygotować autoprezentację oczywiście po angielsku. Zarówno Michał jak i Marysia poradzili sobie doskonale- zresztą od pierwszego etapu konkursu uzyskiwali najwyższe wyniki! Ostatecznie główną nagrodę, czyli WYCIECZKĘ JĘZYKOWĄ DO LONDYNU wygrała Marysia Branny. Gratulujemy! Michał Soboszek w nagrodę za zdobycie II miejsca otrzymał również bardzo cenną nagrodę : Wycieczkę językową do Londynu – Half Price ( czyli za połowę ceny). Gratulujemy!
Aleksandra Żebrok
Dnia 5 marca 2015r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Dębowcu rozpoczął się finał konkursu językowego: My school is cool!, którego główną wygraną jest wycieczka językowa do Londynu. Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy w I etapie - 29 stycznia br. otrzymali 90% i więcej liczby punktów - Maria Branny, Patrycja Piekar, Michał Soboszek, Dżesika Zawada, Łukasz Lizak, Szymon Antonik, Krzysztof Dergun, Wiktoria Kozok, Konrad Czupryna. Aleksandra Sobczak z powodu choroby nie przystąpiła do konkursu. Uczniowie zmagali się z kompletnym testem w formie zbliżonej do sprawdzianu szóstoklasisty. Konkurs przetestował następujące umiejętności uczniów: znajomość środków językowych, znajomość funkcji językowych, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych. Test odwoływał się do 12 obszarów tematycznych, wymienionych w Podstawie programowej ( człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowaniei turystyka, kultura, sport, zdrowie, świat przyrody). Dodatkowym zadaniem był quiz ze znajomości kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Nad całością konkursu czuwało jury : P. Gabriela Hałgas - dyrektor Biblioteki Gminnej w Dębowcu, P. Ryszard Wojdyło - anglista, przedstawiciel PT Atlas Tours w Żorach oraz P. Aleksandra Żebrok - nauczyciel języka angielskiego w SP w Dębowcu.
Wyniki:
I miejsce - 94,5%
Maria Branny
Michał Soboszek
II miejsce- 90%
Łukasz Lizak
Szymon Antonik
III miejsce- 81%
Dżesika Zawada
IV miejsce- 80%
Krzysztof Dergun
Wiktoria Kozok
V miejsce- 74%
Konrad Czupryna
VI miejsce - 69%
Patrycja Piekar
Dnia 12 marca br. o godz. 10.00 rozpocznie się trzeci i ostatni etap konkursu językowego, który wyłoni jednego zwycięzcę. Do finału, który będzie miał formę konwersacji w języku angielskim, przystąpią: Marysia Branny i Michał Soboszek. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Good luck!
Aleksandra Żebrok
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dębowcu ogłasza nabór do klasy pierwszej.
Zapisy w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 - 15.00.
Karta zapisu dziecka dostępna na stronie internetowej szkoły (Dokumenty )lub w sekretariacie szkoły, ul. Szkolna 3.
Szkoła oferuje:
- świetlicę czynną w godz. 7.00 – 16.00 (z pomieszczeniem dydaktycznym i salką zabaw),
- opiekę specjalistów: pedagoga, logopedy, surdopedagoga, tyflopedagoga, oligofrenopedagogów, terapeutów,
- ogólnodostępne, wielofunkcyjne boisko sportowe,
- możliwość skorzystania ze stołówki,
- pracownie komputerowe ze stałym łączem Internetowym,
- zajęcia sportowe, plastyczne, ceramiczne, informatyczne, językowe, filmowe, teatralne, muzyczne, historyczne, przyrodnicze, wokalne, polonistyczne, matematyczne,
- wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną.
ZAPRASZAMY!!!
ZAPRASZAMY!
Waldemar Bulandra
Szkolne życie niejednokrotnie potwierdza, że wszelkie wyjazdy, nawet te niedalekie pełnią w edukacji i wychowaniu dzieci bardzo istotną rolę. Przede wszystkim niosą ze sobą wiele radości, jak również walory poznawcze, ponadto kształtują zasady kulturalnego zachowania się dzieci w różnych miejscach publicznych.
16 grudnia szóstoklasiści wraz z wychowawczynią panią Klaudią Wójtowiczi bibliotekarzem panią Krystyną Moskałą uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Zofii Kossak – Szatkowskiej w Górkach Wielkich. Uczniowie zwiedzili tzw. „domek ogrodnika”, w którym pisarka mieszkała po wojnie, tam zobaczyli gabinet i warsztat pisarski, zdjęcia, dokumenty i inne pamiątki rodzinne rodu Kossaków. Później przeszli do zrekonstruowanego Dworu Kossaków, w którym rodzina pisarki przebywała do roku 1945, kiedy to, dwór z niewyjaśnionych przyczyn spłonął. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania środków multimedialnych, nakładając słuchawki, słyszeli głos Zofii Kossak. Mogli również oglądać prezentacje, wykonane na podstawie rodzinnych fotografii. Po spacerze w okolicznym parku wrócili do Dębowca.
Kolejnym kulturalnym wydarzeniem był wyjazd uczniów klas 4-6 dwudziestego czwartego lutego do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl według powieści Kornela Makuszyńskiego pt.: „Szatan z siódmej klasy” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Teatralna adaptacja dostarczyła młodym odbiorcom wielu pozytywnych i miłych wrażeń dzięki ciekawej fabule, humorystycznym dialogom, a przede wszystkim dzięki świetnej grze aktorskiej.
Uczniowie, oczywiście z utęsknieniem, czekają już na kolejny wyjazd.
Magdalena Staniek
Zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby dziecka. Stąd też uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Dębowcu mieli okazję w ciągu ostatnich miesięcy kilka razy odwiedzić pomieszczenia biblioteki. Brali udział w zajęciach, które przygotowały ich do świadomego korzystania z księgozbioru oraz rozbudzały zainteresowania książką, która nie tylko służy do nauki, ale może również miło wypełnić wolny czas. Mali uczniowie wzięli udział w pogadance na temat tego, czym jest biblioteka i jak należy się w niej zachować. W listopadzie dzieci uczestniczyły w imprezie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Słuchały bajek o misiach, brały udział w konkursach i zabawach. W ostatnim tygodniu przed feriami nadszedł czas na uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Z tej okazji czwartoklasiści z kółka teatralnego przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie, w którym pojawiło się wiele postaci z bajek. Również pierwszoklasiści pokazali, na co ich stać. Zaprezentowali przed publicznością, wśród której byli też rodzice, wiersz J. Tuwima pt. Lokomotywa i zaśpiewali piosenkę. Udowodnili, że znają już literki i mogą samodzielnie czytać. Zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki, jej księgozbiorem i regulaminem. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób można odróżnić książki z biblioteki szkolnej od książek własnych i należących do innych bibliotek. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne złożenie przez pierwszaków przyrzeczenia. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Największą radość sprawiło dzieciom wypożyczanie książek. Życzymy im, aby polubiły czytanie i chętnie odwiedzały bibliotekę, bo tam zawsze znajdą to, co będzie odpowiadało ich zainteresowaniom.
Krystyna Moskała
Już od kilku lat w bibliotece szkolnej funkcjonuje KLUB CODZIENNEGO CZYTANIA, gdzie na przerwach między lekcjami można posłuchać głośnego czytania wybranych, lubianych przez młodych czytelników książek. Jest okazja, aby zaznajomić się z nowymi bohaterami i ich wewnętrznym światem, co pomaga później dzieciom poznać lepiej świat własnych przeżyć, nazwać je i ocenić.
W dzisiejszych czasach, kiedy często czytanie wypierają media, dla dzieci jest to okazja na systematyczny kontakt z żywym słowem. Popularnością cieszy się dziecięca literatura klasyczna, często czytane są też fragmenty nowo zakupionych książek, aby zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Co pewien czas w naszej bibliotece szkolnej odbywają się się zmagania czytelnicze dotyczące treści przeczytanych książek. Pytania są różnorodne: odgadywanie fragmentów tekstów, odgadywanie tytułów na podstawie rekwizytów czy też rozsypanki słownej, odpowiedzi na pytania zamknięte i swobodne wypowiedzi dotyczące lektury. Uczniowie często rysują ilustracje do przeczytanych książek.
17 lutego br. miał miejsce konkurs czytelniczy ze znajomości książki Astrid Lindgren ,, Pipi Pończoszanka". Uczestniczyło w nim 10 chętnych uczniów z klasy III. Oto, jak przedstawiają się wyniki:
WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO
A. LINDGREN ,,PIPI POŃCZOSZANKA”
Lp. |
Imię nazwisko |
Klasa |
Liczba punktów |
Miejsce |
|
1 |
Nadia Pustówka
|
III |
34 |
I |
|
2 |
Kornelia Cyganek
|
III |
32 |
II |
|
3 |
Martyna Foldyna
|
III |
32 |
II |
|
4 |
Wojciech Lizak
|
III |
31 |
III |
|
5 |
Kamil Czupryna
|
III |
25 |
IV |
|
6 |
Bartek Krawczyk
|
III |
22 |
V |
|
7 |
Krystian Kałuża
|
III |
20 |
VI |
|
8 |
Paulina Niewdana
|
III |
16 |
VII |
Gratulujemy spostrzegawczości i świetnej pamięci zwycięzcom ! Zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach czytelniczych.
Krystyna Moskała
Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli 90% i więcej liczby punktów:
I miejsce - 98%
Maria Branny, Patrycja Piekar, Michał Soboszek
II miejsce – 96%
Aleksandra Sobczak, Dżesika Zawada
III miejsce – 95%
Łukasz Lizak
IV miejsce – 93%
Szymon Antonik, Krzysztof Dergun
V miejsce – 92%
Wiktoria Kozok
VI miejsce – 90%
Konrad Czupryna
Wielki finał konkursu „My school is cool!”, którego główną nagrodą jest wyjazd na wycieczkę językową do Londynu, odbędzie się 5 marca 2015r.
W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwóch lub większej ilości uczniów zostanie przeprowadzony dodatkowy konkurs, który wyłoni tylko jednego zwycięzcę.
Wszystkim uczniom gratulujemy wysokich wyników i życzymy zapału do dalszej pracy!
Aleksandra Żebrok
Drodzy uczniowie! Już 8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet! Zapraszamy wszystkich Panów do działań twórczych. Piszcie wiersze, układajcie piosenki, malujcie, rysujcie - temat przewodni KOBIETA.
Powodzenia!!!
Danuta Jankowska
Ferie zakończone! Wracamy do szkoły!!
Kochani uczniowie! Czas białego szaleństwa i leniuchowania zakończony! 16 lutego wracamy do szkoły. Młodsi przypominajcie sobie literki i cyferki. Nie zapominamy także o ćwiczeniach logopedycznych. Starsi z pewnością z ogromnym zaangażowaniem skupiali się na czytaniu książek i rozwiązywaniu zawiłych zagadnień matematycznych! Pamiętajcie - to wszystko przyda WAM się w drugim semestrze. Zapraszamy do szkoły!!!
Co nowego po feriach??? Akcje profilaktyczne i wychowawcze
Kochani bardzo serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do działań profilaktycznych i wychowawczych. Zaraz po feriach ruszamy z nauką języka migowego i języka włoskiego.
Drodzy uczniowie czekają nas również spotkania profilaktyczne. Pierwsze będzie związane z zachowaniami zagrażającymi zdrowiu. Podczas spotkania Kręgu Ważnych Spraw zapraszam na przedstawienie 10 zasad zdrowego odżywania w wykonaniu uczniów klasy IV a.
Mili uczniowie zbliża się również Dzień Kobiet - liczę na pomysłowość wszystkich PANÓW.
Danuta Jankowska
Plan Zimowiska od 02 do 06 lutego 2015'
PONIEDZIAŁEK, 02 luty
8.00 Przedstawienie regulaminu i planu zimowiska, sprawdzenie obecności
9.00 Kalambury/Karaoke (zawody drużynowe, wspólne śpiewanie)
10.30 – 13.00 Przejazd do Cieszyna na lodowisko, zajęcia na lodowisku, powrót do placówek
13.30 Obiad
14.00 – 16.00 zajęcia świetlicowe
WTOREK, 03 LUTY
8:00 – 8:30 Przywitanie i plan dnia
8:30 – 10:00 Warsztaty – ZUMBA (Dębowiec – zajęcia plastyczne – filcowanie)
10:00 – 10:30 Śniadanie
10:30 – 12:30 Zajęcia plastyczne (Dębowiec – ZUMBA)
12:30 – 13:00 Obiad
13:00 – 14:00 Projekcja własnego filmu
14.00 – 16.00 zajęcia świetlicowe
ŚRODA 04 LUTY
8:00 – 8.15 Przywitanie, plan dnia, sprawdzenie obecności
8.15 – 9.45 Zajęcia sportowe – turniej piłki rzucanej
9.45 – 10.00 Śniadanie
10:00 – 12:00 Warsztaty teatralne z panem Dziedzicem (Dębowiec zajęcia sportowe cd)
12:30 Obiad
12:30 – 14:00 Zajęcia sportowe cd (Dębowiec warsztaty teatralne)
14.00 – 16.00 zajęcia świetlicowe
CZWARTEK 05 LUTY
8:00 – 8.15
8.15 – 9.30 Zajęcia sportowe – zawody o tytuł Mistrza Zimowiska
9:30 – 10:00 Śniadanie (Dębowiec 10.00 – 10.30)
10:00 – 11:00 Dogoterapia* (Dębowiec 10.30 – 12.00 Zawody układania puzzli)
11:00 – 12:00 Zawody sportowe c.d
12:00 – 12:30 Obiad
12:30 – 14:00 Zawody w układaniu puzzli* (Dębowiec – Dogoterapia)
14.00 – 16.00 zajęcia świetlicowe
PIĄTEK 06 LUTY
8:00 – 8:20 Przywitanie, plan dnia, obecność
8:20 – 9:00 Przejazd do Skoczowa
9:00 – 10:30 KINO ELEKTRYCZNE
11:00 – 12:30 BASEN
13:30 – 14:00 Obiad
14.00 – 16.00 zajęcia świetlicowe
Koszt całkowity zimowiska – 90 zł
Zapisując dziecko na zimowisko deklarują Państwo jego udział w każdym dniu zimowiska.
Deklarację wraz z opłatą należy złożyć w sekretariacie szkoły w Podstawowej w Dębowcu do 28 stycznia. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.
Wielki Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV- VI
My school is cool !
29 stycznia 2015r.
I etap
Nagroda główna:
Wyjazd do L o n d y n u na wycieczkę językową
Zakres tematyczny:
Człowiek
Dom
Rodzina
Szkoła
Praca
Życie rodzinne i towarzyskie
Żywienie
Zakupy i usługi
Podróżowanie i turystyka
Kultura
Sport
Zdrowie
Świat przyrody
Wiecej informacji udziela p.Aleksandra Żebrok n-l języka angielskiego
Powered by aSc EduPage