• EUROWEEK 2023

          • W tym roku uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły pod opieką Pani Joanny Maciałowicz oraz Pani Iwony Wiencek-Machały, wzięli udział po raz kolejny w warsztatach językowych, które odbyły się w Lądku Zdroju.

            Uczniowie w praktyczny sposób mogli wykorzystywać język angielski poprzez liczne warsztaty, zajęcia grupowe, przygotowując projekty oraz biorąc udział w prezentacjach wolontariuszy na temat ich ojczystych krajów: Meksyku, Palestyny, Gruzji oraz Pakistanu.

            Euroweek - to nie tylko nauka języka, ale także pokonywanie swoich barier, praca zespołowa, nauka organizacji czasu i samodyscypliny, mnóstwo zabawy i co najważniejsze doświadczenie nauki nieformalnej czyli poza szkołą. Dodatkowym walorem jest poznanie kultur i zwyczajów innych, często bardzo odległych krajów prezentowanych przez wolontariuszy.

            Joanna Maciałowicz

            Euroweek- WRAŻENIA:

            JULIA

            The Euroweek was very interesting I liked the most the last night show and when the animators spoke about their countryies.The animators were very creative. My favourite was Fernando. If I had to rate Euroweek I would rate it 9/10 ( the -1 point is for dinners because I didn't like them).

            ŁUCJA

            Najbardziej na EuroWeeku podobały mi się tańce oraz karaoke. Interesujące były także zajęcia pt. " Creativy ", na których tworzyliśmy plakaty, które rozwijały naszą wyobraźnię. Ciekawe były pierwsze dwie lekcje każdego dnia, na których mieliśmy rozmaite gry i zabawy mające na celu nas obudzić. Ogólnie bardzo mi się EuroWeek podobał oraz z miłą chęcią pojechałabym tam jeszcze raz.

            NINA

            Euroweek był najlepszym wyjazdem szkolnym jaki mnie dotychczas spotkał. Oprócz zajęć świetnie wykorzystywaliśmy również przerwy. Euroweek pomógł mi zobaczyć jaki jest mój poziom angielskiego.

            BARTOSZ

            Było idealnie, pokochałem to, wychowawcy byli fajni, na pewno pójdę 2 raz jak będzie można. Zachęcam do pojechania.

            JAKUB

            Było świetnie wolontariusze byli bardzo pozytywni było zwiedzanie starego miasta niesamowite aktywności wszyscy których nie było powinni żałować

            ALICJA

            Moim zdaniem było świetnie ,mogę powiedzieć ze zintegrowałam się z wieloma osobami. Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy o różnych kulturach, a wszystkie zajęcia były naprawdę wspaniale i kreatywne.

            Podsumowując bardzo polecam.

            MARCIN

            Moim zdaniem na Euroweek była fajna zabawa. Nie było czasu na nudę. Każdego dnia były inne zajęcia na których była zabawa. Były różne ciekawe gry w różnych językach. Każdego dnia była dyskoteka.

            NIKOLA

            I think that Euroweek was great!

            It was so much fun!

            I even met new friends !

            There were many creative activities!

            For me it was the best thing I have ever had!

            I can’t wait for another year to go on Euroweek!!!?

            TOLA

            Euroweek był super przygodą, która zostanie mi w pamięci i którą z chęcią przeżyję za rok . Bardzo podobały mi się zajęcia grupowe z których wyniosłam dużo nowych rzeczy. Będę te kilka dni wspominana z uśmiechem.

            WIKTOR

            Mimo, że Euroweek trwał tylko 4 dni to i tak bardzo dobrze się bawiłem, poznałem wielu nowych przyjaciół . To były nie zapomniane chwilę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też pojadę na Euroweek.

            LENA

            Na Euroweeku było naprawdę fajnie. Mili rówieśnicy oraz prowadzący stworzyli przyjemną atmosferę. EuroWeek to jeden z moich ulubionych wyjazdów. Na pewno wybiorę się jeszcze raz.

            BARTŁOMIEJ

            Euroweek jest to świetny czas do spędzenia z przyjaciółmi.

            Ciekawe lekcje, ogólnie dobre towarzystwo, dobre jedzenie.

            NADIA

            Było super moim zdaniem lepiej niż zeszłym razem, zajęcia były wręcz świetne!

            Bardzo fajne pokoje, jedzenie takie sobie. Na pewno będę miała dużo fantastycznych wspomnień

          • AKCJA "ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH"

          • To, że w naszej Społeczności Szkolnej nie brakuje wielkich i dobrych serc wiemy nie od dziś! Dowodem na to jest odpowiedź i zaangażowanie uczniów wraz ze swoimi wychowawcami i przygotowanie wspaniałych paczek w ramach akcji "Święty Mikołaj na Kresach" Każda z klas wykonała również kartki świąteczne, które dołączyła do podarunków. W dniu dzisiejszym prezenty zostały przekazane organizatorom akcji, gdzie następnie powędrują do polskich dzieci zamieszkujących Kresy.

            Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za otwarcie serc i spakowanie ich w te świąteczne podarki!

            Niechaj dobro do Was powróci!

          • ZBIÓRKA DLA ZWIERZOGRODU

          • Szkolny Klub Wolontariatu bardzo DZIĘKUJE za otwarcie serc i wsparcie akcji "Zbiórka dla cieszyńskiej Fundacji "Zwierzogród", kotki na pewno się ucieszą

            Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

          • LEKCJA KLEKSOGRAFII

          • W zeszłym tygodniu po cyklu lekcji na temat lektury Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia Pana Kleksa” klasa 4 przygotowała wraz z panią polonistką nietypową lekcję – lekcję kleksografii. Nasi uczniowie mieli na chwilę okazję przenieść się do magicznego świata Akademii i poczuć się jak wychowankowie profesora Ambrożego Kleksa. Dzieci świetnie się bawiły, z radością odkrywając niecodzienne i niepowtarzalne, a jednak symetryczne kształty, które następnie nazywały i opisywały. Efekty były zaskakujące!

          • SPOTKANIE Z PANEM ANDERSENEM

          • Spotkanie z Panem Andersen i przedstawienie baśni pt. Calineczka przez uczniów z kl.2a nabrało niezwykłego wymiaru. Najpierw poproszeni przez KGW w Dębowcu o uświetnienie spotkania Seniorów z naszej gminy dali wiele radości i uśmiechu przybyłym na to spotkanie. Następnie zaprezentowali się przed publicznością dzieci młodszych z Przedszkola i Szkoły. A ostatnimi zaproszonymi do podziwiania talentu Małych Aktorów byli ich Rodzice i Dziadkowie.

            Były to niesamowite spotkania, pełne wrażeń zarówno dla występujących jak i widzów.

          • UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA LAURÓW ZIEMI CIESZYŃSKIEJ

          • W sobotę 11 listopada 2023 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano Laurami Ziemi Cieszyńskiej osoby szczególnie zasłużone dla gmin i powiatu.

            Decyzją Rady Gminy Dębowiec Laur Srebrnej Cieszynianki z terenu Gminy Dębowiec trafił w tym roku do naszej Pani Dyrektor Katarzyny Rymar

            Serdecznie GRATULUJEMY!

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • 10 listopada, tj. w piątek nasza szkolna społeczność świętowała 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

            W programie artystycznym - montażu słowno- muzycznym wzięli udział uczniowie klas 4-7. Oprócz refleksyjnych wierszy usłyszeliśmy patriotyczne piosenki w wykonaniu szkolnego chóru.

            Po zakończeniu akademii grupa naszych uczniów wraz z opiekunem udała się przed pomnik Cichociemnych, by zapalić znicze i oddać hołd bohaterom naszego narodu.

          • REALIZACJA PROJEKTU SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO

          • Projekt z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego - klasa 5 w Ogrodzonej przygotowała generator dobrych myśli. To wesoły słoik, w którym znajdują się pozytywne słowa, dodające otuchy i optymizmu na dobry dzień do zabierania co rano. Teksty wybrali lub samodzielnie napisali uczniowie, następnie zostały wydrukowane i zwinięte w małe ruloniki. Słoik umieszczony został niedaleko wejścia do szkoły i każdy wchodząc może wylosować dla siebie dobre słowo W Dębowcu uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zajęciach dotyczących zagadnień związanych ze stresem pt.: Mój stres. Wykonywali i prezentowali na forum klasy swoje maski stresu. Podczas tych zajęć uczniowie zmierzyli się ze swoimi lękami i stresami oraz spróbowali je oswoić. Wszystko w ramach realizacji projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego.

            #zdrowiepsychiczne #myślępozytywnie #szkołamyśleniapozytywnego

          • ZBIÓRKA DLA FUNDACJI

          • Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz kotków przebywających w Fundacji "Cieszyński Zwierzogród".

            Szczegóły zbiórki znajdują się na plakacie!

            Zapraszamy do licznego udziału!

          • WYCIECZKA KLAS 8 DO CHORZOWA

          • W dniu 3 listopada 2023r. odbyła się wycieczka uczniów klas VIIIa i VIIIb do Chorzowa. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Stadionu Śląskiego oraz zajęcia dydaktyczne w Planetarium Śląskim.

            W pierwszej kolejności uczniowie poznali Stadion Śląski, nazywany „Kotłem Czarownic”, jako wielofunkcyjny obiekt sportowy, umożliwiający organizację widowisk sportowych, głównie lekkoatletycznych, koncertów muzycznych, czy wydarzeń kulturalnych, a ponadto pełniący funkcje biurowe, handlowe i gastronomiczne. Przewodniczka oprowadziła uczestników wycieczki po różnych bardzo ciekawych miejscach, takich jak: szatnie zawodników, miejsca do odpoczynku, relaksu, pokoje dla trenerów,  stadionowy komisariat policji, trybunę prasową oraz wyjątkową galerię, gdzie można zobaczyć zdjęcia największych sław, które wystąpiły na tym stadionie.

            W Planetarium uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnych zajęciach pt.: „Fascynujący Kosmos”, które dostarczyły informacji na temat zasad lokalizowania na nocnym niebie ciekawych gwiazdozbiorów, ogólnej charakterystyki Układu Słonecznego, praw Keplera oraz sposobów określania odległości w kosmosie.

            Wyjazd pozwolił urozmaicić zajęcia lekcyjne i dostarczył przede wszystkim wiedzy, a także niezapomnianych wrażeń.

             

          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH KLAS 4-6

          • 3.10.2023r. na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów - to Dzień Języków Obcych w którym klasy 4, 5a, 5b, 6a, 6b zaprezentowały wybrany przez siebie kraj świata. Przygotowane piosenki uatrakcyjnione były w bogate dialogi komunikacyjne w innych językach obcych niż angielski i niemiecki. Klasy prezentowały się po włosku , czesku , chorwacku oraz hiszpańsku

            Społeczność szkolna mogła poznać ciekawostki, historię, obyczaje oraz smaki różnych kuchni świata

            Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale!!! Czego dowodem były długie obrady Grona Pedagogicznego.

            Wyróżniona klasa to - 5a ----> the winners!!!

            Serdecznie gratulujemy! I do zobaczenia za rok!

          • UDZIAŁ W AKCJI BUŁA CIESZYn

          • W tym roku w ramach działalności naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu wspieramy inicjatywę BUŁA CIESZYn. Poprzez włączenie się w akcję i pomoc - chcemy pokazać, iż szacunek należy się każdemu CZŁOWIEKOWI - bez względu na to w jakim położeniu, czy w jakiej sytuacji życiowej się znalazł.

            Wczoraj popołudniu nasi wspaniali Wolontariusze przygotowali smakowite bułki, które w dniu dzisiejszym zostały przekazane oraz rozdane osobom ubogim i bezdomnym pod wiaduktem w Cieszynie. Niesamowitą moc daje POMAGANIE!

          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH KLAS 7-8

          • 27.10.2023r. na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów - to Dzień Języków Obcych w którym klasy 7a, 7b, 8a, 8b zaprezentowały wybrany przez siebie kraj świata. Przygotowane scenki bogate były w dialogi komunikacyjne w innych językach obcych niż angielski i niemiecki. Klasy prezentowały się po włosku , hiszpańsku oraz w języku hindu .

            Społeczność szkolna mogła poznać ciekawostki, historię, obyczaje oraz smaki różnych kuchni świata . Wśród uczniów znaleźli się również odważni ochotnicy, którzy zapragnęli poznać smak papryczki chili .

            Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale!!! Czego dowodem były długie obrady Grona Pedagogicznego.

            Wyróżniona klasa to - 7b ----> the winners!!!

            Serdecznie gratulujemy! I do zobaczenia za rok!

          • SPOTKANIE Z WYJĄTKOWYM GOŚCIEM

          • Trzecioklasiści poczuli się jak na dziecięcym uniwersytecie, ponieważ uczestniczyli w prezentacji i warsztatach prowadzonych przez Tobiasza- studenta AGH.

            Nasz gość starał się w przystępny sposób zaznajomić dzieci z takimi zagadnieniami:

            Jak badamy kosmos? Z czego składa się świat?

            Jak rozszczepić światło?

            Część warsztatowa, umożliwiła dzieciom zbudowanie przyrządu, za pomocą którego możemy rozszczepić światło.

            Tak, każdy uczeń zrobił swój własny teleskop

            Może któryś z naszych uczniów zostanie kiedyś naukowcem?

            Jedno jest pewne, takie spotkania jak dzi,ś mogą rozbudzić zainteresowania, poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejnych ciekawych gości

          • Z PAMIĘCIĄ O ZMARŁYCH

          • 1 listopada - pamiętamy o Zmarłych.

            W przeddzień Święta Zmarłych delegacja uczniowska wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Rymar, złożyła wieniec oraz zapaliła znicz na grobie płk Aleksandra Tarnawskiego na Nowym Cmentarzu Parafii Św. Stanisława w Starym Bielsku.

            Znicz pod pomnikiem Cichociemnych w Dębowcu zapaliła przewodnicząca samorządu uczniowskiego SP w Dębowcu - Nikola Szendzielarz.

          • AKCJA "POLA NADZIEI"

          • Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji akcji "Pola Nadziei"

            „A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei. Nie zapraszamy nikogo na pola, zapraszamy do tej pewności o prawdzie, o dobru, o nadziei. Do Hospicjów przychodzą wszyscy, którzy podejmują się tego trudu, żeby nie to co smutne, to co przygnębiające, to co jest prawie, że rozpaczliwe, miało ostatnie słowo, tylko prawda, dobro i miłość. Pola Nadziei mają wziąć na siebie cząstkę tego trudu, żeby pomóc innym, już nie słowem, ale swoją własną NADZIEJĄ.”

            "POLA NADZIEI" to ogólnopolska kampania hospicyjna, której celem jest zbieranie funduszy na działalność hospicyjną, a także popularyzacja idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Kampania, której symbolem jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei – ma nieść przesłanie, mówiące o nadziei dla ludzi terminalnie chorych. Nadzieją tą jest idea godnego umierania, na które składa się między innymi zapewnienie dobrej opieki, zmniejszenie bólu i towarzyszenie, aż do końca.

            W dniu wczorajszym klasy 2a, 2b, 3a oraz 3b aktywnie włączyli się do akcji wraz z wolontariuszką z Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. Uczniowie wraz z opiekunami w wyznaczonym miejscu na "zielonej klasie" posadzili cebulki żonkili.

            Zapraszanie dzieci do tego typu akcji ma na celu uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie idei wolontariatu oraz wzbudzenie empatii. Teraz pozostało nam czekać na wiosnę i efekty dziecięcej pracy, kiedy to wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczną z ziemi wychylać swe główki żonkili - kwiatów będących symbolem nadziei dla podopiecznych Hospicjum.

            Dziękuję wychowawcom za zaangażowanie oraz wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tegoż  przedsięwzięcia.

            A. Cieślar

          • KARNAWAŁOWY BAL SZKOLNY

          • Kochani,

            pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was na Karnawałowy Bal Szkolny do Dębowca.Zebrane środki przeznaczamy na rozbudowę "zielonej klasy" przy małej szkole.Szczegóły poniżej na plakacie.

            Rada Rodziców Dębowiec

          • KONKURSY BIBLIOTECZNE

          • Uwaga! Uwaga! Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursach bibliotecznych

            Szczegóły znajdują się na poniższych plakatach.

            Zatem... do dzieła!

          • KIERMASZ CIAST

          • W dniu 18.10.2023r. będzie w szkole słodko. W tym dniu odbędzie się kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu uczniów na Euroweek.

            Zachęcamy do licznego udziału!

            Ps. Prosimy zabrać własne pudełka - lunch boxy!