• DZIEŃ PATRONÓW SZKOŁY 81. ROCZNICA PIERWSZEGO ZRZUTU CICHOCIEMNYCH W DĘBOWCU 1941 - 2022

• 11 lutego 2022 r. obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Patronów Szkoły. Jak co roku, uczciliśmy ten wyjątkowy dzień uroczystą akademią. Pomimo ograniczeń wynikających z obostrzeń pandemicznych, wzięli w niej udział tylko uczniowie klas młodszych (I - IV), którzy nie zostali objęci obowiązkiem nauki zdalnej.

Przygotowaliśmy dla nich krótki quiz historyczny, składający się z 11 pytań dotyczących pierwszego zrzutu Cichociemnych w Dębowcu podczas II wojny światowej. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, a zgłaszający się ochotnicy, prawidłowo udzielali odpowiedzi na zadane pytania. Trzeba przyznać, że nasi najmłodsi uczniowie, przygotowani przez swoich nauczycieli – wychowawców, popisali się znakomitą wiedzą historyczną o Cichociemnych.

W drugiej części akademii zaprezentowali się laureaci Szkolnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej grupy młodszej. „Piosenką i wierszem o Polsce” – tak zatytułowano koncert laureatów. W konkursie poezji patriotycznej – pierwsze miejsce zajęła Zofia Branny z klasy 4b, która wyrecytowała wiersz Antoniego Słonimskiego pt. „Polska”. W konkursie pieśni patriotycznej pierwszą nagrodę wyśpiewał Adam Brachaczek z klasy 3b, piosenką pt. „Raduje się serce, raduje się dusza”.

Kulminacyjnym wydarzeniem szkolnych uroczystości był udział delegacji uczniowskiej w gminnych obchodach 81. rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych w Dębowcu. Szkolny poczet sztandarowy oraz delegacja samorządu uczniowskiego złożyli hołd pamięci przy pomniku w Dębowcu.

W części artystycznej gminnych obchodów wzięli udział młodsi członkowie szkolnego chóru, śpiewając m. in. pieśń pt. „Modlitwa obozowa” oraz uczniowie: Nikola Szendzielarz i Roch Branny, którzy wyrecytowali wiersz pt. „Cichociemni”.

• KONKURS BIBLIOTECZNY

• W styczniu br. został w bibliotece szkolnej zorganizowany konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Wzięli w min udział uczniowie klasy 1b i 3b, wykazując się niezwykłą kreatywnością.

1 miejsce Paulina Cholewik

2 miejsce Kamila Kliś

3 miejsce Aleksandra Teper

Wyróżnienia: Oliwia Legierska, Bartłomiej Pietrzyk i  Karolina Wach.   Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy- nagrody pocieszenia.

• RUSZA NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH

• Szkoła Podstawowa w Dębowcu wraz z filiami ogłasza rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

OFERUJEMY:

- PRZYJAZNĄ ATMOSFERĘ,

- WSZECHSTRONNE I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO DZIECI,

- DOBRZE PRZYGOTOWANĄ KADRĘ PEDAGOGICZNĄ,

- NAUCZANIE Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ,

- PRZESTRONNE I DOPOSAŻONE SALE LEKCYJNE,

-OPIEKĘ SPECJALISTÓW: PEDAGOG, PSYCHOLOG, OLIGOFRENOPEDAGOG, LOGOPEDA, SURDOPEDAGOG, TYFLOPEDAGOG,

- ZAPLECZE SPORTOWE: WIELOFUNKCYJNE BOISKO, SALA GIMNASTYCZNA, BOISKO DO PIŁKI PLAŻOWEJ, ZIELONĄ KLASĘ,

- ZAJĘCIA DODATKOWE POZALEKCYJNE: CERAMIKA, TANIEC, SZACHY, PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA,

- DWUDANIOWE OBIADY W SZKOLNEJ STOŁÓWCE,

- ŚWIETLICĘ CZYNNĄ OD 6.30 DO 16.00.