• LIST TO NIE TO SAMO, CO E-MAIL

• Klasa 5b w ramach realizacji projektu

„LIST TO NIE TO SAMO, CO E-MAIL'' otrzymała listy od kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionej szkoły w Wadowicach. Tradycyjny list może jednak sprawić wielką frajdę! Zachęcamy wszystkich do tej zapomnianej korespondencji!

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 30.03.2022 w naszej szkole był DNIEM BEZ PLECAKA.

Nigdy nie wątpiliśmy w kreatywność naszych uczniów! I tym razem się o niej przekonaliśmy! :) To był dobry. pełen humoru DZIEŃ :)

• SP Dębowiec Wycieczka klas 4-tych

• Nasze pełne energii dzieciaki klas 4-tych pożegnały zimę wycieczką na lodowisko. Zwieńczeniem tego pełnego aktywności dnia było posilenie się doskonałą lokalną pizzą. 🙂 Dziękujemy naszemu Panu z wychowania fizycznego - Marcinowi Słamie - za zaaranżowanie dzieciakom świetnego toru przeszkód oraz instruktaż podniesienia się po upadku.

To był DOBRY dzień 🙂

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY W DĘBOWCU

• Dzień Otwarty w naszej Szkole był pełen kolorów, uśmiechu, kreatywności, słodkości i radości, które to towarzyszyły naszym małym Gościom i ich Rodzicom. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zadaniach - wyzwaniach i liczymy na to, że równie uśmiechnięci wrócą do nas po wakacjach.

Będziemy na Was czekać!

• BAŚNIOWY KONKURS

• 18 marca br. w bibliotece odbył się konkurs, w którym trzeba było się wykazać znajomością baśni. Wzięły w nim udział wszystkie dziewczynki z klasy 4b. W konkursie należało rozpoznać baśnie po rekwizytach, po cytatach, odpowiadać na pytania dotyczące baśni oraz wykazać się pięknym czytaniem. Zwyciężyła drużyna w składzie: Zofia Branny, Magdalena Raszka i Maja Wajdzik. Zwyciężczynie otrzymały książki i kubki, a pozostałe uczestniczki nagrody pocieszenia.

• SKARPETKI NIE DO PARY

• PAMIĘTAJ!

21.03.2022r. - najbliższy poniedziałek!

Załóż skarpetki NIE DO PARY! Solidaryzując się w ten sposób z Osobami z Zespołem Downa.

• POMOC DLA UKRAINY

• Nasza Szkoła aktywnie realizuje zbiórkę na rzecz Ukrainy. Do dwóch ukraińskich Rodzin, które otrzymały schronienie i dach nad głową w Dębowcu trafiła żywność oraz środki ochrony osobistej. Na granicę zostały przekazane pluszaki. W dniu dzisiejszym nasi wspaniali i niezawodni Wolontariusze przygotowali 100 paczuszek - prowiantów - dla dzieci przekraczających naszą wschodnią granicę.

Za każdą pomoc, wsparcie - BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

• TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

• W dniu 8 i 10 marca na sali w Dębowcu odbył się Turniej piłki siatkowej Młodzieży.

W pierwszym dniu grały dziewczyny. W czwartek 10 marca grali chłopcy.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Dębowiec

2. SP 1 Cieszyn

3. SP Pogwizdów

Awans do turnieju Powiatowego SP Dębowiec

1. SP 4 Cieszyn

2. SP Kończyce Wielkie

3. SP Dębowiec

Awans do turnieju Powiatowego SP 4 Cieszyn

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:

Marcin Słama oraz Waldemar Bulandra

• OSTATNIE POŻEGNANIE

• 11 marca pożegnaliśmy przyjaciela naszej szkoły – pułkownika Aleksandra Tarnawskiego - człowieka, który był dla nas wszystkich autorytetem. Od lat współpracował z naszą placówką, a szczególnie stał się nam bliski, kiedy szkoła przyjęła imię Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Pan Aleksander, uwielbiany przez uczniów, z uwagą przez nich wysłuchiwany, był wzorem dla całej społeczności szkolnej. Jego słowa pełne mądrości i skromności, celnie trafiały do serc młodszych pokoleń.

Aktywnie działał jako współpracownik, ale też serdeczny przyjaciel, jednostki specjalnej GROM, gdzie cieszył się wielkim uznaniem i poważaniem wśród żołnierzy. Niejednokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał, jak bardzo ceni i szanuje młodszych kolegów.

Będzie nam bardzo brakowało Pana Aleksandra - jego odwagi, o której skromnie opowiadał, hartu ducha, którym motywował, ogromnej mądrości, którą ubogacał i poczucia humoru, którym wszystkich sobie zjednywał.

• ZBIÓRKA PLUSZAKÓW

• Nasza Szkoła włącza się do akcji zbiórki pluszaków dla dzieci przekraczających naszą wschodnią granicę, by tym małym gestem podarować najmłodszym UŚMIECH - w tej właśnie postaci, w tak niezwykle trudnym czasie...

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W ZBIÓRCE

DZIĘKUJEMY!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 4 marca br. odbyło się w bibliotece szkolnej Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników. Zanim to nastąpiło, uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane z biblioteką i książkami. Złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali przygotowane przez siebie wierszyki, a na koniec pani dyrektor Katarzyna Rymar pasowała ich na czytelników. Każdy nowy czytelnik otrzymał w prezencie książkę z baśniami.

• Śmierć Majora

• Z żalem informujemy, iż zmarł ostatni żyjący "Cichociemny" mjr Aleksander Tarnawski, ps. "Upłaz". W styczniu obchodził swoje 101 urodziny. Informację o jego śmierci przekazał dziś Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie.

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• Nasza Społeczność Szkolna włącza się w pomoc dla Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia akcji i otwarcia serc!

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie!

RAZEM - MOŻEMY WIĘCEJ!!!