• Z PAMIĘCIĄ O ZMARŁYCH

• 1 listopada - pamiętamy o Zmarłych.

W przeddzień Święta Zmarłych delegacja uczniowska wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Rymar, złożyła wieniec oraz zapaliła znicz na grobie płk Aleksandra Tarnawskiego na Nowym Cmentarzu Parafii Św. Stanisława w Starym Bielsku.

Znicz pod pomnikiem Cichociemnych w Dębowcu zapaliła przewodnicząca samorządu uczniowskiego SP w Dębowcu - Nikola Szendzielarz.

• AKCJA "POLA NADZIEI"

• Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji akcji "Pola Nadziei"

„A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei. Nie zapraszamy nikogo na pola, zapraszamy do tej pewności o prawdzie, o dobru, o nadziei. Do Hospicjów przychodzą wszyscy, którzy podejmują się tego trudu, żeby nie to co smutne, to co przygnębiające, to co jest prawie, że rozpaczliwe, miało ostatnie słowo, tylko prawda, dobro i miłość. Pola Nadziei mają wziąć na siebie cząstkę tego trudu, żeby pomóc innym, już nie słowem, ale swoją własną NADZIEJĄ.”

"POLA NADZIEI" to ogólnopolska kampania hospicyjna, której celem jest zbieranie funduszy na działalność hospicyjną, a także popularyzacja idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Kampania, której symbolem jest żonkil – międzynarodowy symbol nadziei – ma nieść przesłanie, mówiące o nadziei dla ludzi terminalnie chorych. Nadzieją tą jest idea godnego umierania, na które składa się między innymi zapewnienie dobrej opieki, zmniejszenie bólu i towarzyszenie, aż do końca.

W dniu wczorajszym klasy 2a, 2b, 3a oraz 3b aktywnie włączyli się do akcji wraz z wolontariuszką z Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty. Uczniowie wraz z opiekunami w wyznaczonym miejscu na "zielonej klasie" posadzili cebulki żonkili.

Zapraszanie dzieci do tego typu akcji ma na celu uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie idei wolontariatu oraz wzbudzenie empatii. Teraz pozostało nam czekać na wiosnę i efekty dziecięcej pracy, kiedy to wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczną z ziemi wychylać swe główki żonkili - kwiatów będących symbolem nadziei dla podopiecznych Hospicjum.

Dziękuję wychowawcom za zaangażowanie oraz wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tegoż  przedsięwzięcia.

A. Cieślar

• KARNAWAŁOWY BAL SZKOLNY

• Kochani,

pragniemy bardzo serdecznie zaprosić Was na Karnawałowy Bal Szkolny do Dębowca.Zebrane środki przeznaczamy na rozbudowę "zielonej klasy" przy małej szkole.Szczegóły poniżej na plakacie.

Rada Rodziców Dębowiec

• KONKURSY BIBLIOTECZNE

• Uwaga! Uwaga! Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursach bibliotecznych

Szczegóły znajdują się na poniższych plakatach.

Zatem... do dzieła!

• KIERMASZ CIAST

• W dniu 18.10.2023r. będzie w szkole słodko. W tym dniu odbędzie się kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu uczniów na Euroweek.

Zachęcamy do licznego udziału!

Ps. Prosimy zabrać własne pudełka - lunch boxy!

• AKCJA PREZENT POD CHOINKĘ

• Jak co roku, nasza szkoła włącza się do tego akcji "Prezent pod choinkę". Pragniemy "spakować miłość" w kartonowe pudełka i w ten sposób przekazać radość i nadzieję dzieciom, które z przyczyn losowych znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Poniżej znajduje się link w jaki sposób przygotować prezent:

Zachęcamy do udziału w akcji!

• ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

• 13.10.2023r. to ważny dzień zapisany w naszym szkolnym kalendarzu! W tym dniu odbyło się pasowanie naszych pierwszoklasistów Witamy ich z radością w naszych szkolnych progach! Cieszymy się, że powiększyli naszą szkolną Rodzinę! Po uroczystości pasowania w budynku dużej Szkoły odbyła się pełna uśmiechu akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.