• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

          • Kochani Wolontariusze!

            W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, życzymy Wam nieustającego entuzjazmu, zapału i chęci działania! Niechaj każda podjęta przez Was inicjatywa daje Wam wewnętrzną radość, satysfakcję oraz motywację do dalszej bezinteresownej pomocy!

            DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE! Dziękujemy!!!

            I pamiętajcie.... RAZEM możemy WIĘCEJ! 

             

             

          • PRZERWA Z CHOPINEM

          • W czwartek 2.12.2021 r. miała miejsce nietypowa przerwa, a mianowicie "Przerwa z Chopinem". W tym czasie uczniowie klas 4-8 podsumowali trwający w listopadzie konkurs na wykonanie plakatu z zakończonego w październiku XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Nagrody za prace otrzymali: Dorota Kobaka, Kacper Dawidowicz, Kamila Cieślar, Kornelia Gocman, Zofia Makulska oraz Karol Tokarek. Krótka prelekcja na temat naszego najwybitniejszego kompozytora i historii konkursu wybrzmiała przy dźwiękach "Fantazji B-dur" granej przez tegorocznego zwycięzcę konkursu - Bruca Liu.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Dzień Misia - z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły największych powierników dziecięcych radości i smutków, czyli najukochańsze Misie. Uczniowie klasy 3a zaprezentowali wybrane utwory literackie, których głównym bohaterem jest Miś, układ taneczny z Misiem i bajkę Złotowłosa i trzy niedźwiedzie. Jednym słowem był to dzień pełen wrażeń...

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Laboratoria Przyszłości” to rządowa inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Rady Ministrów, finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W ramach tego przedsięwzięcia  szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymały środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość  nowych technologii.

            Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone
            w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

             

            Dzięki uzyskanemu wsparciu do szkół zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt i urządzenia m.in.: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, oświetlenie, mikrofony), stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

            Laboratoria przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

            W grudniu dokonano I części zakupów projektu "Laboratoria Przyszłości". Szkoła wydała 60% przyznanych środków.

          • 25.11.2021 - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

          • Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia do biblioteki szkolnej przyszli uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią - panią Mariolą Cieślar. Powitała ich piosenka Jadą, jadą misie. Niektórzy przynieśli z sobą pluszaki i coś o ich opowiedzieli. Wysłuchali historii mówiącej o tym, skąd wziął się Dzień Pluszowego Misia, nauczyli się wierszyka oraz musieli się wykazać znajomością różnych bajek o misiach, odpowiadając na zadawane pytania. Na koniec obejrzeli bajkę o Misiu Uszatku i nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku w postaci Lubisi. Pani wychowawczyni zabrała dla uczniów kolorowanki, które po pokolorowaniu trafią w szkole na gazetkę. Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia do biblioteki szkolnej przyszli uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią- panią Mariolą Cieślar. Powitała ich piosenka Jadą, jadą misie. Niektórzy przynieśli z sobą pluszaki i coś o ich opowiedzieli. Wysłuchali historii mówiącej o tym, skąd wziął się Dzień Pluszowego Misia, nauczyli się wierszyka oraz musieli się wykazać znajomością różnych bajek o misiach, odpowiadając na zadawane pytania. Na koniec obejrzeli bajkę o Misiu Uszatku i nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku w postaci Lubisi. Pani wychowawczyni zabrała dla uczniów kolorowanki, które po pokolorowaniu trafią w szkole na gazetkę.

          • EUROWEEK

          • Początkiem listopada (2-6 XI,) grupa 32 siódmo i ósmoklasistów pod opieką nauczycielek SP w Dębowcu brała udział w warsztatach języka angielskiego Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej.

             

            W tym roku zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z Polinezji Francuskiej, Indonezji, Panamy oraz Nigerii. Uczniowie podczas wszystkich zajęć musieli porozumiewać się po angielsku, pracowali w grupach przygotowując: prezentacje np. na temat kontynentów, scenki komunikacyjne, talent show itp. Brali także udział w prezentacjach przygotowanych przez prowadzących na temat ich krajów pochodzenia, licznych grach i zabawach. Wieczorami był czas na jeszcze większą integrację  podczas dyskotek oraz wieczoru filmowego.

            Euroweek to 5 dni pełnych wrażeń, bardzo pracowitych, kreatywnych. To także czas na integrację, nowe przyjaźnie, przełamanie bariery językowej, ale i pokonanie strefy komfortu nie tylko językowego.

                                                                                              


                                                                                              Joanna Maciałowicz

                                                                                             organizatorka wyjazdu



            Dziękuję paniom: Iwonie  Wiencek- Machała i  Dorocie Don  oraz młodzieży za wspólny czas i bardzo dobre zachowanie podczas całego pobytu.

                       

            WSPOMNIENIA UCZNIÓW


            Wyjazd uważam za bardzo udany. Sposób techniki nauki poprzez gry, zabawy, rozmowy, prezentowanie swojej osoby w języku angielskim jest skuteczny. Przełamałam barierę rozmowy i inny w obcym języku.
            Poprzez ten wyjazd dużo się nauczyłam, poznałam nowe osoby.

            Kornelia K.


            Between the 2nd and 6th November I was on Euroweek in Kotlina Kłodzka . It was a great time. I met a lot of great people from different countries. I learned a lot. I spent  great time with my friends. It was a great adventure. I want to go back there.

            Paweł K.


            Na EuroWeeku było fajnie, nauczyłem się lepiej rozumieć język angielski, wolontariusze byli mega spoko, zajęcia były ciekawe i jeśli będzie za rok to też pojadę.

            Adam Sz.




          • Wycieczka klasy 5b

          • 22 listopada uczniowie klasy 5B wybrali się na wycieczkę do Centrum Ekologicznego w Skoczowie. Nowoczesne ekspozycję prezentujące lokalną faunę i florę zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach. Podczas wyjazdu nie zabrakło też rozrywki. Po aktywnej i inspirującej lekcji przyrody, udali się do parku trampolin GoJump. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili, a chwile spędzone razem będą pięknym i niezapomnianym wspomnieniem.

          • Sukces Naszych tenisistów

          • W dniach 16-17 listopada w Chybiu, rozgrywane były Powiatowe Zawody  w tenisie stołowym szkół podstawowych.

            W pierwszym dniu zmagań, jako pierwsi swoje mecze rozegrały dzieci w kategorii młodszej. Bardzo dobrze zaprezentowały się, Zofia Trzos oraz Anna Nogowczyk, zajmując 5 miejsce. Natomiast Maksymilian Raszka oraz Franciszek Kabiesz uplasowali się na 7 miejscu. 

            Drugiego dnia rozegrany został turniej w starszej kategorii. Tutaj również bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. Laura Krzywoń oraz Martyna Król po rozegraniu zaciętych pojedynków ostatecznie zajęły 6 miejsce. Rewelacyjnie z kolei spisali się chłopcy: Piotr Soboszek i Mikołaj Sembol. Wygrali wszystkie swoje mecze i bez straty seta wygrali bezapelacyjnie! Dzięki zwycięstwu w turnieju, chłopcy wywalczyli sobie awans do zawodów rejonowych. Już teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

            Zespół wychowania fizycznego

          • Światowy Dzień Życzliwości

          • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Z tej okazji w dniu dzisiejszym nasi wspaniali Wolontariusze obdarowali dobrym słowem całą Społeczność Szkolną.

            Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

            Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i to doskonała okazja, by bezinteresownie obdarować życzliwością, dobrym słowem czy pomocą. 

            W tym dniu uczniowie mogli również wykonać sobie zdjęcie w wyjątkowej ramce, która będzie nam "towarzyszyć" przez najbliższe tygodnie.

            To był DOBRY dzień! Pamiętamy, by świętować i celebrować go CODZIENNIE!

          • DZIĘKUJEMY!

          • Szkolny Klub Wolontariatu Spadochroniarze serdecznie DZIĘKUJE za otwarcie serc i przygotowanie  podarunków w ramach akcji "Prezent pod choinkę". DZIĘKUJEMY!

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          •  W środę 10 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystą akademią szkolną. Akademia odbyła się w dwóch grupach wiekowych, ze względu na obostrzenia sanitarne. 

            Uczniowie klas siódmych przedstawili słowami poetów, długą i trudną "Drogę Polski do wolności". Przedstawienie przeplatano pieśniami wojennymi i patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru.

            Tradycyjnie po zakończeniu uroczystości, delegacja uczniowska wraz z członkami szkolnego pocztu sztandarowego, złożyła hołd pamięci pod pomnikiem Cichociemnych w Dębowcu.

          • PODZIĘKOWANIE

          • Szkolny Klub Wolontariatu "Spadochroniarze" serdecznie DZIĘKUJE za udział w zbiórce pokarmu oraz akcesoriów zwierzęcych. DZIĘKUJEMY!

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • W związku z przypadającym 5 listopada Dniem Postaci z Bajek do biblioteki zawitały pierwszaki, które musiały się wykazać znajomością bajek. Najpierw uczniowie bawili się w skojarzenia, potem odpowiadali na pytanie: Do czego potrzebne są dzieciom bajki? Następnie rozpoznawali tytuły bajek na podstawie wysłuchanych zagadek. Z kolei posłuchali wiersza Bajeczka Później rozpoznawali bajki na podstawie przeczytanych fragmentów utworów. Na sam koniec pokolorowali obrazki z bajkowymi postaciami. Kolorowanki zostały wyeksponowane na gazetce.

            Trzeba dodać, że dzieci zamieniły się w bajkowe postaci dzięki pięknym strojom, o które zatroszczyli się rodzice, a które widać na zdjęciach.

             


             

          • PREZENT POD CHOINKĘ

          • Jak co roku chcemy jako szkoła włączyć się w akcję charytatywną "Prezent pod choinkę". Akcja polega na przygotowaniu prezentu dla chłopca lub dziewczynki w wybranym przez was przedziale wiekowym. Prezenty trafią do dzieci z Rumunii, Białorusi i Ukrainy. Wszystkie informacje o tym jak przygotować prezent, co może się w nim znaleźć znajdziecie na stronie internetowej organizatora akcji: https://cme.org.pl/prezent/

            Przygotowane prezenty należy przynieść do szkoły do 15 listopada.

            ZAPRASZAMY

          • WIRUSOOCHRONA

          • Uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą udział w akcji informacyjno – edukacyjnej pt: „Wirusoochrona”. Podczas przeprowadzonych zajęć uczniowie rozwiązują quizy, krzyżówki, zapoznają się z profilaktyką grypy i chorób zakaźnych, przypomną sobie dokładną instrukcję mycia rąk oraz zasady higieny. Załączone plakaty i materiały wykorzystane w akcji zobrazują korzyści wynikające z prawidłowej higieny oraz sposoby zapobiegania pandemii.

          • Szkoła Pamięta 2021

          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

            W ramach udziału w akcji - nasi Wolontariusze wybrali się na pobliskie cmentarze, by uprzątnąć opuszczone groby i zapalić "światełko pamięci". Uczniowie zapalili również znicz przy pomniku Cichociemnych w centrum Dębowca.

          • 20 października Dniem Języków Obcych w SP w Dębowcu!

          •       W tym dniu klasy 4-8 przedstawiały przygotowaną przez siebie prezentację na temat wybranego kraju. Mogliśmy podziwiać oryginalne stroje, wysłuchać scenek także w języku angielskim oraz niemieckim, skosztować potraw, obejrzeć prezentacje multimedialne oraz plakaty a nawet podziwiać tańce narodowe. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu, zachwyciły jury oraz widzów swoją pomysłowością, zaangażowaniem oraz sprawną pracą zespołową. W ostatecznym podsumowaniu jury wyróżniło 3 klasy, które otrzymały symboliczne dyplomy oraz słodkości: klasę 5a, która prezentowała Wielką Brytanię, 6 - Włochy oraz 7a - Grecję.

            Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo!

            Organizatorzy:

            Joanna Maciałowicz

            Iwona Wiencek-Machała