• OSIEMDZIESIĄTE

• W 1980 r. stanowisko gminnego dyrektora szkół oraz równocześnie dyrektora Szkoły Podstawowej w Dębowcu objął na 2 lata  Tadeusz Wypich. Do istniejącego grona pedagogicznego w składzie: H. Czupryna, H. Cichoń, J. Góralczyk, W. Orszulik, W. Wojnar, R. Stryja, D. Synowiec-Luranc, D. Szulecka w latach 80-tych dołączyli: E. Czyż, F. Dudzińska, T. Wypich, B. Branny, L. Woźnica, A. Goras, J. Hławiczka, K. Moskała, L. Matuszyński, H. Majętny, D. Galusik, K. Ciuruś, K. Supik-Gaś.

Początek lat 80-tych to trudny i burzliwy okres w życiu polityczno-społecznym kraju. Odbywały się liczne kontrole placówek oświatowych. Poważny kryzys w tym czasie przechodziła budowa nowego budynku szkolnego w Dębowcu. W związku z brakiem pełnej dokumentacji organ nadzoru budowlanego w grudniu 1981 r. podjął decyzję o wstrzymaniu robót. Formalne pozwolenie na budowę otrzymano w 1983 r., ale prace rozpoczęto dopiero w roku 1985. Naprawiono uszkodzone fundamenty, a część z nich było trzeba robić na nowo. W 1982 r. gminnym dyrektorem szkół został Leon Woźnica. Za czasów jego kadencji szkoła w Dębowcu  wypiękniała.

Leon Woźnica pełnił funkcję Inspektora Oświaty i Wychowania w Gminie Dębowiec do 1986 roku. Stanowisko inspektora objął Piotr Galusik, który zarazem piastował funkcję dyrektora szkoły w latach 1990-2003.